Skocz do zawartości

gpz 500 a en 500


zibik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko ,czy jeśli kupię silnik od gpz 500 to będzie się nadawał na dawcę organów do silnika en 500 z 92 r?

 

w większości zapewne tak. ja do en500 z gpz przekladałem rozrusznik i jakieś drobiazgi. Mogą być inne wałki rozrządu, ale tego nie wiem więc nie wypowiadam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaźniki - ten sam model, ale inne dysze.

Sprzęgło - nie wiem czy kosz sprzegłowy nie ma innej liczby zębów na swoim wieńcu. Ja mam w swoim 450 złozony od gpz i wszystko gra, więc powinn być ok.

Głowice są te same, a wałki rozrządu nie wiem całkowicie, ale możliwe że inne fazy rozrządu i tylko to.

Tłoki te same.

Skrzynia biegów - jesli to EN miało napęd na pas, to możliwe, że jest inny wałek wyjściowy ze skrzyni. Końcówka jest dłuższa, bo jest szerokie koło pasowe, a zebatka węższa i końcówka krótsza.

Łańcuch rozrządu jest ten sam, ślizgi również. Niewiem jak z napinaczem, ale raczej jest współzamienny.

 

I jeszcze jedno, popatrz gdzie i jak są impulsatory rozmieszczone, chyba, że można pokrywę zamienić.

 

Zresztą części w tych silnikach są współzamienne, pasują do mojej starszej o wiele wersji.

Edytowane przez Lukass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie to ,dlatego że tylko góra jest do wymiany,wałki rozrządu moge założyć stare chodzi tylko o tłoki ,rozrząd i ew.głowicę.Pytanie wzięło się stąd że nie można znaleźć silnika do EN 500 ,natomiast do GPZ-a troche ofert jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej silnika do EN nie znajdziesz, też szukałem na dawcę do mojej 450 ale wziaem z kle,gpz,er.

 

Wiesz, moim zdaniem po porównaniu zdjęć obu silników w tym głowicy zdjętej i innych gratów widze, że są identyczne. Tylko... jaki masz napęd obrotomierza jeśli go masz, chyba linki nie masz tam w EN już?

 

Cylinder jest taki sam raczej, kolegi kolega podmieniał do KLE cylinder GPZ i wszystko grało.

 

Zresztą jak nie jesteś pewien, to wejdz na kawasaki.com i porównaj numery katalogowe części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca są takie same,gpz ma napęd na łańcuch a en na pas zębaty.No i gpz ma czarny silnik a en srebrny

 

chyba od 94roku en tez ma lancuch. Pozostaje pytanie czy walek zdawczy dla kola pasowego jest inny ( pewnie niestety jest) niz dla zebatki. Przemalowanie silnika chlodzonego ciecza to nie jest duzy problem, wystarczy akryl. To chyba rozsadniejsze wlozyc drugi silnik niz skladac z dwoch jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...