Skocz do zawartości

Opona - felga


Horn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam jedno proste ale mnie nurtujące pytanie. Czy do założenia opony bezdętkowej jest potrzebna specjalna felga. Chodzi o to, że z tego co widzę mam opony dętkowe. Chciałbym sobie założyć bezdętkowe. Czy musiałbym zmieniać felgę ?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozna montowac opon bezdetkowych na felge dentkowa gdyz ten rodzaj felgi nie ma tzw"zamków" na opone ktore ja trzymaja istnienie tych ze zamkow mozna poznac po charakterystycznych strzalach przy pompowaniu.Jak zalozysz bedetkowa opone na zwykla fele nawet jak bedzie trzymala powietrze w co watpie to przy wjezdzie w zakret albo ostrzejszej wykladce opona odejdzie od felgi i momentalnie zejdzie ci wszystkie powietrze sam wiesz co bedzie tego skutkiem

2 lata praktyki na wulkanizacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozna montowac opon bezdetkowych na felge dentkowa gdyz ten rodzaj felgi nie ma tzw"zamków" na opone ktore ja trzymaja istnienie tych ze zamkow mozna poznac po charakterystycznych strzalach przy pompowaniu.Jak zalozysz bedetkowa opone na zwykla fele nawet jak bedzie trzymala powietrze w co watpie to przy wjezdzie w zakret albo ostrzejszej wykladce opona odejdzie od felgi i momentalnie zejdzie ci wszystkie powietrze sam wiesz co bedzie tego skutkiem

2 lata praktyki na wulkanizacji ;)

 

Nic dodać, nic ując.

 

Lepiej nie ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za odpowiedzi. Po ich przeczytaniu pojechałem do serwisu Yamahy. Oto co mi powiedzieli.

1) Drag Stary (przynajmniej 650A z roku 2001, bo o taki pytałem) mają standardowo zakładane felgi szprychowe dla opon dętkowych; moje felgi są szprychowe;

2) na taką felgę (szprychową) można założyć oponę bezdętkową ale z dętką; będzie trzymać;

 

Poczytałem sobie w necie i wyczytałem, że opny dętkowe mają oznaczenie TT, a bezdętkowe TL. Jeżeli na oponie nie ma tych literek (TT lub TL) to opona jest dętkowa.

 

Moje opony tych literek nie posiadają więc chyba są dętkowe.

Co sądzicie o założeniu opony bezdętkowej ale z dętką. Tak się uparłem na te bezdętkowe, bo chcę kupić opony z białym pasem po boku. Jedyne jakie znalazłem to Metzeler ME 880 Marathon, tylko że na przód są one dostępne jedynie jako bezdętkowe. Wymiana felg to zbyt duży wydatek. Może ktoś ma namiary na inne opony z białym pasem ale dętkowe. Byłbym wdzięczny za linka do takiego sklepu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...