Skocz do zawartości

Poszukuje motoroweru


infernus101
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Enduro 125 powinno iść tak od 120 do 140 km/h. Mój Mtx lata 130km/h. Nie ma tu co porównywać do ścigaczy 125 bo one mają, dłuższe biegi całkowicie inaczej się nimi jeździ. Musisz się zastanowić, gdzie będziesz jeździł miasto, czy też trochę po lesie. Mi osobiście bardzo podoba się Cagiva Planet. Ta sama rama co w Mito, ten sam silnik, tylko trochę inne przełożenia, do tego wygląd 'ala' Ducati monster :icon_rolleyes:

 

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tych czterech to który najlepszy

Kawasaki KMX

Yamaha DT

Aprilia RX

Yamaha TDR

 

 

 

 

Enduro 125 powinno iść tak od 120 do 140 km/h. Mój Mtx lata 130km/h. Nie ma tu co porównywać do ścigaczy 125 bo one mają, dłuższe biegi całkowicie inaczej się nimi jeździ. Musisz się zastanowić, gdzie będziesz jeździł miasto, czy też trochę po lesie. Mi osobiście bardzo podoba się Cagiva Planet. Ta sama rama co w Mito, ten sam silnik, tylko trochę inne przełożenia, do tego wygląd 'ala' Ducati monster :icon_rolleyes:

 

Pozdrawiam Michał

 

 

no właśnie ja bym chciał jeździć tu i tu tylko jak bym jeździł po ulicy to bym szybko chciał sobie pojeździć a ile taki ścigacz 125 może iść

 

a jak z tymi silnikami bo słyszałem że silniki enduro 125 już jakoś chodzą ale ścigaczy 125 to jak silnik od kosiarki albo skutera prawda to czy po prostu każdy silnik motoru 125 chodzi jak kosiarka obojętnie czy enduro czy ścigacz czy w ogóle wszystkie 125 chodzą jak normalnie motocykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, z tych Enduro, które podałeś. Podzielił bym je na 4 grupy.

 

1. Aprilia RX. Najmocniejszy silnik wśród enduro 125, najlepszy zawias. Ogólnie najbardziej wyczynowe z tych które podałeś, tzn najbardziej wyżyłowany silnik i co za tym idzie częstsze remonty. Duże spalanie.

2. Yamaha DT i Kawasaki KMX. Dt to najpopularniejsze enduro 125 w naszym kraju, dobry, nie tak wysilony jak w Rx, ale również mocny silnik, części nie są drogie i remonty nie tak częste. KMX jest równie popularne, moc silnika podobna, ogólnie porównywalne motocykle, dlatego przydzielam je do jednej grupy. Yamaha DT lubi swoje spalić, nie wiem jak to jest w przypadku KMX.

3.Yamaha TDR. Ten sam silnik, który siedzi w ramie DT oraz TZR. Ogólnie jest to taki funbike. Świetny do miasta, ale poradzi sobie również na leśnej ścieżce. Jak dla mnie jest to po prostu turystyczne na swój sposób enduro 125.

 

Jeżeli rozmawiamy na temat enduro 125, to proponował bym również zwrócić uwagę na trochę mniej popularną Hondę CRM 125. Chyba najbardziej wytrzymały silnik wśród 125, montowany w najpopularniejszego ścigacza 125 czyli Hondy NSR.

 

 

Odpowiadając na pytanie dotyczące ścigaczy, to wszystko zależy od stanu silnika. Tak jak pisałem najbardziej wytrzymały silnik posiada Honda NSR.

Tu taj masz do wyboru:

Honda NSR

Cagiva Mito

Yamaha TZR

Aprilia RS

Prędkość maksymalna tych moto to od 150km/h, nawet do 200 w przypadku Cagivy Mito.

 

Poszukaj na forum tematów o DT, KMX, RX, RS, NSR, Mito, itd. Było ich naprawdę sporo.

 

Pozdrawiam Michał

Edytowane przez Gudaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, z tych Enduro, które podałeś. Podzielił bym je na 4 grupy.

 

1. Aprilia RX. Najmocniejszy silnik wśród enduro 125, najlepszy zawias. Ogólnie najbardziej wyczynowe z tych które podałeś, tzn najbardziej wyżyłowany silnik i co za tym idzie częstsze remonty. Duże spalanie.

2. Yamaha DT i Kawasaki KMX. Dt to najpopularniejsze enduro 125 w naszym kraju, dobry, nie tak wysilony jak w Rx, ale również mocny silnik, części nie są drogie i remonty nie tak częste. KMX jest równie popularne, moc silnika podobna, ogólnie porównywalne motocykle, dlatego przydzielam je do jednej grupy. Yamaha DT lubi swoje spalić, nie wiem jak to jest w przypadku KMX.

3.Yamaha TDR. Ten sam silnik, który siedzi w ramie DT oraz TZR. Ogólnie jest to taki funbike. Świetny do miasta, ale poradzi sobie również na leśnej ścieżce. Jak dla mnie jest to po prostu turystyczne na swój sposób enduro 125.

 

Jeżeli rozmawiamy na temat enduro 125, to proponował bym również zwrócić uwagę na trochę mniej popularną Hondę CRM 125. Chyba najbardziej wytrzymały silnik wśród 125, montowany w najpopularniejszego ścigacza 125 czyli Hondy NSR.

Odpowiadając na pytanie dotyczące ścigaczy, to wszystko zależy od stanu silnika. Tak jak pisałem najbardziej wytrzymały silnik posiada Honda NSR.

Tu taj masz do wyboru:

Honda NSR

Cagiva Mito

Yamaha TZR

Aprilia RS

Prędkość maksymalna tych moto to od 150km/h, nawet do 200 w przypadku Cagivy Mito.

 

Poszukaj na forum tematów o DT, KMX, RX, RS, NSR, Mito, itd. Było ich naprawdę sporo.

 

Pozdrawiam Michał

 

 

Dzięki bardzo o taką właśnie odpowiedź mi chodziło.

 

 

Dzięki wszystkim udzielającym się w tym temacie naprawdę mi pomogliścei ;)

Edytowane przez infernus101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, z tych Enduro, które podałeś. Podzielił bym je na 4 grupy.

 

1. Aprilia RX. Najmocniejszy silnik wśród enduro 125, najlepszy zawias. Ogólnie najbardziej wyczynowe z tych które podałeś, tzn najbardziej wyżyłowany silnik i co za tym idzie częstsze remonty. Duże spalanie.

2. Yamaha DT i Kawasaki KMX. Dt to najpopularniejsze enduro 125 w naszym kraju, dobry, nie tak wysilony jak w Rx, ale również mocny silnik, części nie są drogie i remonty nie tak częste. KMX jest równie popularne, moc silnika podobna, ogólnie porównywalne motocykle, dlatego przydzielam je do jednej grupy. Yamaha DT lubi swoje spalić, nie wiem jak to jest w przypadku KMX.

3.Yamaha TDR. Ten sam silnik, który siedzi w ramie DT oraz TZR. Ogólnie jest to taki funbike. Świetny do miasta, ale poradzi sobie również na leśnej ścieżce. Jak dla mnie jest to po prostu turystyczne na swój sposób enduro 125.

 

Jeżeli rozmawiamy na temat enduro 125, to proponował bym również zwrócić uwagę na trochę mniej popularną Hondę CRM 125. Chyba najbardziej wytrzymały silnik wśród 125, montowany w najpopularniejszego ścigacza 125 czyli Hondy NSR.

Odpowiadając na pytanie dotyczące ścigaczy, to wszystko zależy od stanu silnika. Tak jak pisałem najbardziej wytrzymały silnik posiada Honda NSR.

Tu taj masz do wyboru:

Honda NSR

Cagiva Mito

Yamaha TZR

Aprilia RS

Prędkość maksymalna tych moto to od 150km/h, nawet do 200 w przypadku Cagivy Mito.

 

Poszukaj na forum tematów o DT, KMX, RX, RS, NSR, Mito, itd. Było ich naprawdę sporo.

 

Pozdrawiam Michał

 

Z tym, że Mito idzie 200 to żeś baaaardzo grubo przesadził. 180 wyciąga przy idealnym stanie silnika, idealnych warunkach atmosferycznych i przy idealnym asfalcie. Reszta jeździ tak od 140 do 160 w zależności od stanu i przełożeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że Mito idzie 200 to żeś baaaardzo grubo przesadził. 180 wyciąga przy idealnym stanie silnika, idealnych warunkach atmosferycznych i przy idealnym asfalcie. Reszta jeździ tak od 140 do 160 w zależności od stanu i przełożeń

 

Miałem na myśli 200 licznikowe Cagiva Mito V-max. Wiadomo, że większość liczników przekłamuje, no ale w końcu to tylko 125. :flesje:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli 200 licznikowe Cagiva Mito V-max. Wiadomo, że większość liczników przekłamuje, no ale w końcu to tylko 125. :buttrock:

 

Pozdro

 

Z całą pewnością nie jest to seryjna wersja. Jeździłem naprawdę na bardzo wielu 125 w seryjnych i tuningowych wersjach, i po samym przyśpieszeniu mogę stwierdzić, że jest to na pewno wersja po tuningu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

gościu jak piszesz ze lepsza zawiecha od sendy to powiedz z którego roku ta senda, wiem ze sendy z zawieszneim showa (kumpel ma) jest starasznie kiepawe i ma zamiast po jednej spręzymie w dwóch lagach to ma tylko jedną ;/ aż sie zdziwiłem, i wiem dlaczego ludzie piszą o gównianym zawieszniu... zawiesznie paioli i marcochi to inny świat i naprawde wytrzymałe, moje już wiele przeżyło i wymieniam tylko olej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po długich przemyśleniach kupuję kawasaki kdx 125 myślicie że to będzie dobre moto na początek będzie to mój pierwszy motor enduro i na 100 % ma to być kdx tylko jeszcze z jakiego roku najlepiej kupić bo już wiem że nie liczy się rok tylko stan ale może są jakieś sugestie co do roczników dzięki za odpowiedz pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...