Skocz do zawartości

Intruder 800 ... rozrząd ?


Guti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

 

Mam pewien problem z dzwiekiem (bardziej z cykaniem) wydawanym przez mój silnik (motocykl:intruder 800 , 2000r , przebieg 40 tyś km ).

 

Dzwięk przypomina Cykanie , bardzo wysoki ton , wyzszy od dzwieku luzu na zaworze , dosłownie jak by zegarek ręczny cykał tylko ze głosniej (wyrażnie słychać) i częstotliwość większa niż w zegarku (w taki sposób mogę to opisać) . To cykanie pojawia się gdy silnik się rozgrzeje (na zimnym chodzi idealnie) . I teraz jesli cykanie się pojawi to gdy leciutko dodam gazu i puszcze rolgaz to ustaje na 2 sekundy i znowu zaczyna . Zawór wykluczam bo dziś ustawiłem wszystko i sprawdziłem luz , jest ok ! Cykanie dochodzi tylko z jednego cylindra (drugiego od przodu motocykla i z okolicy glowicy tak mi się wydaje bynajmniej ) Myslę ze to łancuszek rozrządu (ale jak słyszałem łancuszki to dzwiek bardziej przypominał szelest niż cykanie) wolę się zapytać zanim rokręce moto zdejme pokrywe na glowicy dobiore sie do rozrzadu a okaze sie ze to nie rozrzad jednak .

 

A i jeszcze jedno pytanie , nie znalazłem u siebie (na zewnątrz cylindra jak to przewaznie bywa) napinacza łancuszka rozrządu czy jest on pod pokrywa na głowicy ?? czy gdzieś indziej , przynajmniej z zewnątrz nie mogę znależć . Prosze o pomoc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i jest szczelnie . Nawet dokręciłem na zimnym silniku (z umiarem) kolektor (dmuchałem delikatnie dymem z papierosa i wyglada na to ze jest szczelnie) . I jak się dobrze rozgrzeje silnik to dalej to samo bez zmian , tak mnie to wnerwia ze nie jeżdze bo nie chcę zeby to narobiło bałaganu , zakladając ze to być cos poważnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale podepnę się pod temat.

Ja mam następujący myk u siebie w thundercacie. Na zimnym silniku i później na gorącym jest wszystko super nic nie cyka, jednak gdy wyłącze go gorącego na np. 2 minuty to po odpaleniu zaczyna coś cykać i to cykanie wzrasta równo z obrotami lecz dosłownie po 10sek cichnie i jest cichutko jak zwykle. Nie jest to głośne cykanie. Dodam, że zawory wyregulowane (pod górną granicę tolerancji - thundercat ma tendencję do skracania luzu), lancuszek rozrządu nowy-wymieniony.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...