Skocz do zawartości

Hornet 600 - sprzegło?


ZiLO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pojawił mi sie problem w moim Hornecie (2000r, 28000 km) a mianowicie chodzi o sprzegło - przynajmniej mnie sie tak zdaje :icon_twisted:

 

Co sie dzieje:

1. Odpalam motocykl na luzie, wciskam sprzegło wbijam 1 i gasnie (oczywiscnie nie cały czas, ale raz na 10), nastepnie musze puscic i nacisnac klamke jesczez raz i dobiero działa jak nalezy.

 

2. Mam niekiedy problem ze zbiciem biegu na nizszy szczególnie na swiatłach - dochodze np do 2 i koniec - dzwignia twarda i ani luzu ani 1 - musze na półsprzegle "przegazowac" - cos przeskoczy - i bez problemu juz wbijam luz itd.

 

3. Dzisiaj zauważylem również ze np z 5 na 4 czy tez z 3 na 2 nie idzie - musze puscic i nacisnac ponownie zeby wszystko grało - nie chce nic na sile zeby skrzynia nie cierpiała.

 

Oczywiscie wszystkie w/w sytuacje nie sa "plaga" ale zdarzaja sie co strasznie irytuje - co to moze byc?

Sklejone tarcze sprzegła czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Uszkodzony lub brudny mikro wyłącznik pod klamką sprzęgła

2. Dojeżdżając do świateł kolejno podczas hamowania redukuj biegi do dwójki i będzie po problemie a przed zatrzymaniem wbij luz ( prawdopodobnie sprzęgło lekko ciągnie )

3. nie zrozumiałem tego punktu - redukujesz przy zgaszonym silniku lub bawisz się skrzynią z nudów ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Uszkodzony lub brudny mikro wyłącznik pod klamką sprzęgła

2. Dojeżdżając do świateł kolejno podczas hamowania redukuj biegi do dwójki i będzie po problemie a przed zatrzymaniem wbij luz ( prawdopodobnie sprzęgło lekko ciągnie )

3. nie zrozumiałem tego punktu - redukujesz przy zgaszonym silniku lub bawisz się skrzynią z nudów ?

 

1. Mikrowłącznik tez podejrzewałem ale jezeli moto po wbiciu 1 zgasnie, a ja nie puszczajac sprzegla zakrece rozrusznikiem to silnik ciagnie tak jakby sprzeglo wogole nie bylo wcisniete.

 

3. Chodzi mi o to ze jade na np 5 tys, zwalniam i chce wbic nizszy bieg to dzwignia twarda - musze nacisnac sptrzeglo jesczez raz i wchodzi.

 

 

 

Co do mojego doswiadczenia z moto to nie jest ono duze i pewnie stad te problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...