Skocz do zawartości

Gotująca ciecz chłodząca


ChOOyrak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc prosiłbym o burze mózgów odnośnie rozwiązania problemu z gotującą sie cieczą chłodząca w Hondzie CB 500.Mianowicie dopiero po zagotowaniu cieczy i utracie plynu włącza sie wiatrak

Słyszalem ze moze byc uszkodzony termostat inni mowili zebym przeczyscil styki a Wy macie jakies propozycje moze ktos mial juz taki problem

z Gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz wentylator na krótko i zabacz czy w ogole działa. Jeśli działa to prześledź kable od wiatraka do aqu lub gdzie tam idą. Następnie sprawdź termostat. Jeśli jest walniety to go wymień, albo najlepszym wyjściem będzie pociągnięcie nowej instalacji do tego wentylatora i wyłącznik przy kierownicy.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...może ciecz chłodząca ma zbyt niską temperaturę wrzenia :D u mnie wentylator załącza się przy ok. 107'C

Najpierw proponuję zmierzyć temperaturę wrzenia cieczy albo zalać świerzym płynem (np. prestone - wysoka temp. wrzenia 129'C i do tego nie drogi :D )

http://www.parys.pl/shop/prestone/prestone_plyn_do_chlodnic_-37_c_4l.html

Edytowane przez M4NIEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalaj termonsat, sprawdz go w garnku z gotująca sie wodą. Albo pojeździj bez niego i zobacz czy coś się będzie złego działo. Wymień płyn, pamiętaj, że ma to być do chłodnic aluminiowych.

Przy okazji przeczyść cały układ wodą bierząca pod ciśnieniem. Chodnice przedmuchaj sprężonym powietrzem w kierunku przeciwnym do jazdy.

 

Pierwszą moja myślą po przeczytaniu problemu był czujnik włącznika wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...może ciecz chłodząca ma zbyt niską temperaturę wrzenia :notworthy: u mnie wentylator załącza się przy ok. 107'C

Najpierw proponuję zmierzyć temperaturę wrzenia cieczy albo zalać świerzym płynem (np. prestone - wysoka temp. wrzenia 129'C i do tego nie drogi :banghead: )

http://www.parys.pl/shop/prestone/prestone_plyn_do_chlodnic_-37_c_4l.html

 

ja mam zalane zwykle Polskie borygo zielone:P i jest ok. jest jeszcze tansze 50zl na shellu za 5l

 

sprawdz czy korek(ten pod zbiornikiem) masz dobrze dokrecony. ja mialem cyrk jak za slabo dokrecilem :banghead: gdy sie zatrzymywalem chlapalo puszczal plynu a wskazowka temperatury byla moze w polowie skali.

 

jesli korek bedzie ok sprawdz termostat. w manualu masz napisane co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc prosiłbym o burze mózgów odnośnie rozwiązania problemu z gotującą sie cieczą chłodząca w Hondzie CB 500.Mianowicie dopiero po zagotowaniu cieczy i utracie plynu włącza sie wiatrak

Słyszalem ze moze byc uszkodzony termostat inni mowili zebym przeczyscil styki a Wy macie jakies propozycje moze ktos mial juz taki problem

z Gory dzieki

Witam Wywalaj termostat i to szbko bo zarżniesz silnik ,mozesz narazie jeżdzic bez termostatu jest lato.I szkuj kase na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od sprawdzenia lub wymiany korka zamykajacego chłodnice . Układy chłodzenia w większkości współczesnych silników są ciśnieniowe czyli ciecz chłodząca jest pod dosyć duzym cisnieniem bo to powoduje samoczynne podwyższenie temperatury wrzenia .Następnie jeśli to nie pomoze poszukaj czujnika który odpowiada za włączenie wentylatora i wymień go . Termostat ten który odpowiada za otwarcie dużego lub małego obiegu cieczy zostaw na koniec podobnie jak styki elektryczne (przecież wentylator się załącza więc prąd "przechodzi" )

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy przy normalnej jezdzie , nie staniu w korku plyn w chlodnicy tez sie gotuje ? ja mialem cos takiego jak mi uszczlka pod glowica nie trzymala , mimo ze wskazowka cieczy byla na koncu skali to wentylator nie wlaczyl sie.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...