Skocz do zawartości

BRAK ISKRY na świecach (GSXR 750 '89)


kvos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe, że źle odczytalem.

Na cewki idą trzy kable, biały, czarny i pomarańczowy. Pomarańczowy jest połączony z jedną i drugą cewką i idzie również do włącznika stop-start. Sprawdze te połączenia.

Nie dobrze gadasz. To ja się mylę. Trzeci do cewki i do zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cholera zmusiles mnie do zajrzenia do schematu mego parowoza, a bardzo tego nie lubie.

Pomaranczowy kabel z biala nitka zasila zarowno cewki iak i modul i przechodzi przez wylacznik zaplonu na kierownicy - jestem pewien ze albo tam jest jakis problem ( czyli trzeba rozebrac i sprawdzic przelacznik ), a przede wszystkim sprawdzic czy po wlaczeniu zaplonu jest jakies napiecie na tym kablu.

Nie sadze zeby Suzuki zmienilo kolory kabli miedzy 84 i 89r. :icon_mrgreen:

Ten kabel jest zabezpieczony bezpiecznikiem - sprawdz je.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cholera zmusiles mnie do zajrzenia do schematu mego parowoza, a bardzo tego nie lubie.

Pomaranczowy kabel z biala nitka zasila zarowno cewki iak i modul i przechodzi przez wylacznik zaplonu na kierownicy - jestem pewien ze albo tam jest jakis problem ( czyli trzeba rozebrac i sprawdzic przelacznik ), a przede wszystkim sprawdzic czy po wlaczeniu zaplonu jest jakies napiecie na tym kablu.

Nie sadze zeby Suzuki zmienilo kolory kabli miedzy 84 i 89r. :wink:

Ten kabel jest zabezpieczony bezpiecznikiem - sprawdz je.

 

Adam M.

No i kurde działa.

Podpiąłem moduł, sprawdziłem napięcie na masie i biało-pomrańczowym kablu, wynosi ok 10V. Zakręciłem rozrusznikiem i pojawiły się iskry :icon_mrgreen: ale coś takie bledziutko-niebieskie, sprawdziłem czy iskra przeskakuje międzu elektrodami oddalonymi o 8mm (wg serwisówki) i bez problemu przeskakiwała.

Jaki kolor powinna mieć taka iskra na świecy?

 

Co do przyczyny usterki podejrzewam, że jakiś styk nie łączył w którejś kostce i po poruszaniu się naprawiło :wink: , w końcu moto stało ponad pół roku nieruszane. A już rozglądałem się za mowym modułem :wink:

Kierunki dalej nie działają, ale tym zajmę się gdy uda się uruchomić silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...