Skocz do zawartości

Problem Z wentylatorem Chłodnicy GPX 750R


Logum
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wentylatorem chłodnicy w Kawasaki GPX 750R. Ostatni pspadł mi z stopki bocznej na kamieniach przy zapalonym silniku :) i wentylatr sie nie wyłacza, chodzi do puki nierozladuje akumulatora, jaka może być tego przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem taka maszyne dwa lata ale w kwietniu oddałem ja w dobre łapki :icon_rolleyes:))

 

Co do wentylatora to sprawdz czy gdzies nie zrobiło sie zwarcie, lub czy nie uległ uszkodzeniu czujnik wkrencony z lewej strony chłodnicy na dole.

On jest bardzo blisko kołyski ramy i mógł gdzies sie oprzec przewodem (uszkodzona izolacja) o rame.

Nc innego mi do głowy nie przychodzi.

 

Na postoju mozesz zawsze wyciagnac bezpiecznik-jest w skrzynce bezpieczników pod lewym boczkiem, koło modułu zapłonowego. I akumulator sie nie rozładuje-bo jazda bez wentylatora nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza jak temperatury znowu podskocza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykrecilem te czujniki, i raczej na nich zwary nie mam, wykrecilem chlodnice wyjołem wentylator i tez nic, sprawdzilem też termostat i też nie jest zablokowany, a wentylator juz sie nie włącza :), zostawiłem akumulator w motorze na noc i jet wszystko ok, nie wiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie domontujac czujnik pozbyłes sie zwarcia.

 

Powiem Ci ze w mojej kawie była lekko uszkodzona izolacja przy samym czujniku w chłodnicy-zasmarowałem wszystko silikonem wysoko temperaturowym i niegdy nie miałem zwarcia.

Moja rado-ogladnij uwaznie obydwa czujniki-zeby pozbyc sie problemów w przyszłosci.

Lipa bedzie jak zostawisz moto na noc na zlocie i rano nie odpalisz, bo aku bedzie zdedchłe.

A i raz mi pierscien "SEGERA" z wentylatora zniknął i mi obcierał w srodku wentylator, tak bardzo ze paliło bezbiecznik 10A.Dopuki nie znalazłem przyczyny to jezdziłem na 20A.Tak Ci napisałem "w razie w."

 

Pzdr i przyjemnego uzytkowania motocykal, który daże wielkim sentymentem. :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...