Skocz do zawartości

Kawasaki KDX 125


Damiano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cze mam dość poważny problem z moim KDX-em, a mianowicie zaczęło się to od remontu po odpaleniu moto chodziło ładnie ale nie chciał sie wkręcać na obroty, to znaczy wkręcił się do pewnych obrotów i nagle zaczyna przerywać tak szarpie. Więc wróciłem z przejażdżki i myśle sobie świeca to wymieniłem, to samo, rozebrałem zbiornik i siedzenie posprawdzałem wszystkie przewody, złożyłem wciąż to samo. Później wziąłem się za gaźnik i regulacja pomogła, przynajmniej tak myślałem bo był na dotarciu to go nie kręciłem do końca gdy po kilkudziesięciu kilometrach chciałem depnąć na maxa znowu był ten sam objaw ale na wyższych obrotach. I mecze się juz tak z piąty dzień jeżdże z śrubokręcikiem w kieszeni i juz niemam siły do tego. nie wiem co zrobić, niemam pojęcia co to jest czy gaźnik czy coś z iskrą, chociaż po regulacji gaźnika sa efekty ale mizerne. dzisiaj wyczyściłem gaźnik i jeszcze gorzej jest ledwo do domu dojechałem w ogóle sie nie kręci. Aha i jeszcze jak stoi na wolnych jak mu dam gazu to uuuuu i zdycha, chociaż jak zrobie że się niemuli to i tak nie idzie na górze. POMÓŻCIE bo mam tego dosyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zachowanie ostatnie to zapewne wina twojej regulacji ze srubokretem w reku. Mialem podobnie z moja DT tylko ze mi po dluzszej jezdzie na wyzszych po prostu gaslo. Wymiana swiecy pomogla. U ciebie moze to byc jakis syf w baku albo przebicie zarowno na swiecy jak i przewodach. Po przejazdzce sprawdz kolor swiecy i napisz tutaj na 4um. A gaznik caly rozbierales i ustawiles wszystko porzadnie (tj. poziom w komorze plywakowej, iglice, wykrecenie srubki od skladu) na rozgrzanym silniku??

 

Narazie tylko tyle przychodzi mi do glowy. POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złożona sprawa

posprawdzaj szczelność dolotu

jeżeli masz odłączony dozownik oleju to musi być zaślepka w dolocie

a jak zwór wydechowy jak będzie otwarty na niskich obrotach

to muli moto a do tego zły skład spalin i może to dawać takie objawy

 

ogólnie widzi mi sie złożony temat

szukaj co rozbierałeś do remontu i co robiłeś

popatrz na wiązkę elektryczną przy główce ramy czy się gdzieś nie przytarła

 

opisz remont co jak i na jakich częściach to wszyscy skorzystamy

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak remont to nowa tuleja i tłok WOSSNER. Dozownik jest odłączony ale wszystko jest zaślepione, zawór chodzi, przewody sprawdzałem i niby ok, świeca nowa. A jak ustawić ten odpowiedni poziom paliwa w komorze? Aha tam w środku jest dysza główna którą się reguluje można ją bardziej wkręcić lub wykręcić i niewiem jak to ma być. Aha przed remontem tez się to czasami zdarzyło ale tylko na 1 biegu pod koniec zaczął tak szarpać ale włączyłem 2 i już ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak mnie naszło

przy rozłożonej stopce i zapietym biegu moto winno zgasnąć

sprawdź ten przełącznik przy stopce

może się zluzował i zwiera przy jeździe

 

po reszte kukne do serwisówki wieczorkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u kumpla i regulacja gaźnika nie pomaga, i jeszcze teraz zrobił się bardzo słaby ledwo jedzie, ale rozebrałem pokrywe od magneta, patrze a tam olej. Nie było go dużo ale cała pokrywka była mokra. Więc wydaje mi się że to będzie walnięty simmernig, łapoie lewe powietrze i dlatego nie chodzi. Postaram się dzisiaj ściągnąć magneto ale nie mam ściągacza, może podpasuje od DT80, lub Sima. Ide sprubować.

 

Ściągacz od DT pasuje, ale za cholere nie mogę tego ściągnąć ukręciłem chyba z 5 śrub, a to siedzi jak było, macie może jakiś sposób żeby to ściągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u kumpla i regulacja gaźnika nie pomaga, i jeszcze teraz zrobił się bardzo słaby ledwo jedzie, ale rozebrałem pokrywe od magneta, patrze a tam olej. Nie było go dużo ale cała pokrywka była mokra. Więc wydaje mi się że to będzie walnięty simmernig, łapoie lewe powietrze i dlatego nie chodzi. Postaram się dzisiaj ściągnąć magneto ale nie mam ściągacza, może podpasuje od DT80, lub Sima. Ide sprubować.

 

Ściągacz od DT pasuje, ale za cholere nie mogę tego ściągnąć ukręciłem chyba z 5 śrub, a to siedzi jak było, macie może jakiś sposób żeby to ściągnąć?

 

Kup śrubę o większej twardości, po jej dokręceniu uderz delikatnie drewnianym młotkiem w śrubę, dalej dokręcaj, znowu uderz itd., zazwyczaj pomaga, uważaj na gwint w kole magnesowym, jeśli go uszkodzisz będziesz miał problem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stał się cud Kawa ożyła, kopłem sobie starterem tak delikatnie na włączonym zapłonie i silnik strzelił w wydech i ożyła po prostu zaczęła chodzić. Chociaż pod koniec obrotów jeszcze przerywa ale to już raczej wystarczy podregulować gaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zacząłem regulować gaźnik i jest tylko troche lepiej niż było tzn. pod koniec obrotów przerywa. Jade sobie na całym gazie i nagle jakby nie było iskry zaczyna przerywać, ale jak wcisne sprzęgło to od razu wkręca sie na maxa, co jest bo już mnie męczy to ciągłe grzebanie. Iglice podnosiłem i opuszczałem na wszystkie sposoby i najlepiej jest jak ją podniosłem na samą góre. Śrubą od mieszanki też kręciłem i to mało pomaga. Aha mam jeszcze jedno podejrzenie gdzie idą przewody od tego czujnika przy stopce bo go wyjąłem wcześniej, a teraz nie moge znaleźć tych kabelków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety sprawdziłem te kabelki od czujnika i wszystko jest w porządku. A moto nadal przerywa, do tych ok. 9tys. chodzi normalnie, a później znowu zaczyna po remoncie jeszcze ani razu nie poznałem jego całej mocy, mam już 460km przejechane. POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...