Skocz do zawartości

Olej do Fazera


adamus88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przestańcie powielać głupie legendy bez podstaw. Jak był półsyntetyk to można wlać syntetyk i nic sie nie stanie. Niech któryś z was zdejmie pokrywę zaworów w motocyklu i niech mi pokaże nagar czy odkładający się szlam. Ma u mnei skrzynkę piwa

Damian chyba żartowałeś? albo kupiłeś browar Tyski ?

Nie dalej jak przedwczoraj chciałem na polecenie właściciela wymienić olej w skrzyni biegów CRF450/2005 i po wykręceniu śruby spustowej nic nie poleciało, włożyłem wkrętak w otwór nawet udało się przetkać reszty się domyślasz.

Pokrywa zaworów CM450 miała kilku milimetrowy kożuch na wewnętrznej części. Pytam właściciela jak olej lał do silnika a on na to "co popadło do ręki aby tylko był poziom" - panewki do wyrzucenia.

Wygrałeś ja nie piję piwa.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłacze sie do tematu- oleje Liqui moly - zna ktos? jezdził ktoś? Poleca ktos??

 

niezly olej, jednak po przesiadce poprzedniego wlasciciela mojej dywersji na liqui z polsyntetyka pojawil sie delikatny wyciek, dopiero powrot na minerala zminimalizowal go.

 

Lalbym to, co producent do danego modelu zaleca i juz, nie ma co kombinowac. Wspolczesne oleje (czy to mineral, czy syntetyk - nie mowie o olejach 'produced for tesco') sa na tyle dobre jakosciowo i utrzymuja zadeklarowane normy, ze do normalnego uzytkowania motocykla IMO beda dobre i nie odczujecie zbytnio roznicy.

 

Zas jesli chodzi o castrola, na ktorego to ktos narzekal w tym poscie. sam na castrolu smigam (20w40 gp1) i jesli motocykla nie katuje sie na wysokich obrotach (czego w sumie nie robie), to u mnie na 1kkm praktycznie go nie ubywa. Wiec ja nie mam zastrzezen co do tego oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...