Skocz do zawartości

czy ktoś słyszał o oleju petro canada


Rekomendowane odpowiedzi

Wierzyć albo nie znalażłem tabele specyfikacji oleju. Petro Canada ma specyfikację API:SL" specyfikacja wprowadzona w roku 2001, oleje spałniające wymagania tej specyfikacji gwarantują nowoczesnym silnikom benzynowym wysoki poziom ochrony przeciwzużycioweji" Jak oglądałem motul czy castrol to miały API:SG :" specyfikacja wprowadzona pod koniec lat 80. oleje spełniające te wymogi gwarantowały lepszą ochronę silników wyprodukowanych w latach 80."

Szczerze nie wiem co o tym myśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie na stronie do motocykli nie ma nic lepszego niż sg z castrola. Ja właśnie kupiłem trochę w ciemno petro canade do motocykli bo gadałem z gościem który xx - em jeździ od marca na tym oleju i sobie chwali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzyć albo nie znalażłem tabele specyfikacji oleju. Petro Canada ma specyfikację API:SL" specyfikacja wprowadzona w roku 2001, oleje spałniające wymagania tej specyfikacji gwarantują nowoczesnym silnikom benzynowym wysoki poziom ochrony przeciwzużycioweji" Jak oglądałem motul czy castrol to miały API:SG :" specyfikacja wprowadzona pod koniec lat 80. oleje spełniające te wymogi gwarantowały lepszą ochronę silników wyprodukowanych w latach 80."

Szczerze nie wiem co o tym myśleć

Tyle że część zmian w kolejnych klasach po SG miała na celu tylko poprawe współpracy z katalizatorem obniżając min. związki cynku które z kolei miały dobre właściwości przeciwzużyciowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że część zmian w kolejnych klasach po SG miała na celu tylko poprawe współpracy z katalizatorem obniżając min. związki cynku które z kolei miały dobre właściwości przeciwzużyciowe.

czyli generalnie SL jest jednak sporo lepsze od SG. Zalalem sprzęt w zeszłym tygodniu więc pewnie niedługo się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli generalnie SL jest jednak sporo lepsze od SG. Zalalem sprzęt w zeszłym tygodniu więc pewnie niedługo się dowiem.

 

I tu możesz się mylić. Co prawda expert nie jestem, ale teraz na anglojęzycznych forach motocyklowych i samochodowych jeden z tematów to to, że te nowe oleje wręcz niszczą stare silniki (starsze niż 80pare, zwłaszcza rozrząd i zawory). tak więc wszystko zależy co dla kogo, bo nie zawsze jest lepsze..... ;)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trudno powiedzieć.SG miały dobre własciwości przeciwzużyciowe ze wzgłedu na obecność związków cynku itp. ale pewnie w SL te związki zostały zastąpione innymi skutecznymi.

nie znam się aż tak na tym, ale myślę że przez 20 lat technologia poszła sporo do przodu więc dziwi mnie że firmy które robią oleje do motocykli stosują technologie z lat 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA stronach petro ( przynajmniej polskich) nie widze żadnego smalcu dla mocykli typowo.

Jaka to dokładna naza?

 

A tak już poza tym któren lepszy to nie lepiej trzymać sie zaleceń producenta motocykla , niż newsów producentów że to ich jest the best i w ogóle cudo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA stronach petro ( przynajmniej polskich) nie widze żadnego smalcu dla mocykli typowo.

Jaka to dokładna naza?

 

A tak już poza tym któren lepszy to nie lepiej trzymać sie zaleceń producenta motocykla , niż newsów producentów że to ich jest the best i w ogóle cudo?

Tylko krowa nie zmienia poglądów, jak tak podchodzić to lepiej lać selectol i mixol bo tak robili nasi dziadkowie, tylko trzeba ze soba wozić szczotke drucianą do zrywania nagaru ze świec. :flesje: . Na stronach kanadyjskich znalazłem informacje że SAE ma certyfikat hadeka. i są specyfikacje3 techniczne ale jeszcze ich nie rozgryzłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...