Skocz do zawartości

Zmiana napędu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przyszedł czas na wymianę... Zamówiłem łańcuch RK 520XSO, zębatkę zdawczą 15 zębów i tylną 39z. Zębatka zdawcza seryjnie montowana w GS ma 16 zębów ale wyczytałem, że poleca się założenie 15-tki (poprawia to jego dynamikę na poszczególnych biegach). Zastanawiam się jak wpłynie to na długość łańcucha? Czy teraz nie będzie on za długi czy może różnica jednego zęba wpływa nieznacznie i nie trzeba nic skracać?. RK, który zamówiłem (jak wyczytałem) dostarczany jest z zapinką. Jedni nie widzą przeszkód do stosowania jej, inni stanowczo odradzają. Trochę się obawiam takiego rozwiązania, choć producent podaje, że łańcuchy te nadają się do maksymalnie 750-tek więc o GS-a nie powinienem się martwić (?).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do GS500 po 93 roku trzeba wstawiać zębatki od "jajka" i łańcuch 530.

Tylko SunStar i D.I.D. - inne marki nie wchodą w rachubę.

Wtedy zestaw robi przebieg 50 tys.km z palcem w nosie, smarowany sporadycznie smarem ofrołdowym.

Co do przełożenia, to popieram pomysł skrócenia o jeden ząb na zębatce zdawczej ;)

Spalanie się nie zmienia, zaś dynamika poprawia wyraźnie.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do GS500 po 93 roku trzeba wstawiać zębatki od "jajka" i łańcuch 530.

Tylko SunStar i D.I.D. - inne marki nie wchodą w rachubę.

Wtedy zestaw robi przebieg 50 tys.km z palcem w nosie, smarowany sporadycznie smarem ofrołdowym.

Co do przełożenia, to popieram pomysł skrócenia o jeden ząb na zębatce zdawczej :D

Spalanie się nie zmienia, zaś dynamika poprawia wyraźnie.

następnym razem uwzględnię to na pewno bo mój skończył się po 25000 km... ale teraz już wszystko zamówiłem. A co z tym łańcuchem? Nie będzie dużo dłuższy i zostanie mało miejsca do naciągania po zmianie na 15tkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… będzie pasować ja -jak w gs zmieniałem cały zestaw to też z przodu dałem 15 i moto było bardziej dynamiczne i miało większa V-max bo już nie było, że wrzcasz 6 a moto zwalnia i dopiero się buja …. Tak jak mówiłem naciągu starczy ale będzie już prawie w połowie … co do zapinki hmm no ja zdjąłem wahacz i założyłem łańcuch DID już zakuty

Edytowane przez loko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… będzie pasować ja -jak w gs zmieniałem cały zestaw to też z przodu dałem 15 i moto było bardziej dynamiczne i miało większa V-max bo już nie było, że wrzcasz 6 a moto zwalnia i dopiero się buja …. Tak jak mówiłem naciągu starczy ale będzie już prawie w połowie … co do zapinki hmm no ja zdjąłem wahacz i założyłem łańcuch DID już zakuty

Dzięki

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...