Skocz do zawartości

olej do lag


turo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ile i najlepiej jaki olej powinienem zalać do lag po wymianie uszczelniaczy w cbr 600f2 91r. Szukałem tej informacji w serwisówce ale mam po niemiecku i niestety nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zapewne masz podane w serwisówce, ile musisz wlac oleju w mm, a nie w ml. Może wyglądać to trochę strasznie ale niedawno sam się przekonałem, ze to nic trudnego. Poszukaj w serwisówce przy temacie o zawieszeniu jakis cyfr i obok symbolu mm a kilka towarzyszących im słów przetłumacz w słowniku :biggrin:

A polega to mniej więcej na tym:

Goleń wraz z lagą wkręcasz w imadło najlepiej za uchwyty od zacisków hamulcowych. W ladze powinna być już włożona sprężyna. Wyciągasz lagę maksymalnie do góry, powoli wlewasz olej i teraz:

u mnie w ZZR w serwisówce podane mam 415 mm więc wsuwam miarkę do lagi na 41,5 cm i na takiej wysokosci powinna u dołu stykać się z olejem. Jeśli tak jest, jedną lagę masz z głowy i analogicznie robisz z drugą.

Też oszukałem sie tego tematu na forum i tez szukałem odpowiedzi w mililitrach. Niestety w serwisówkach podane jest w milimetrach. Nigdzie nie doszukałem się konkretnej odpowiedzi i w końcu zrobiłem tak, jak napisałem wyżej.

Motorek jedzie równiutku, nie ściaga go itp.. To chyba znaczy, że wszystko jest ok :clap:

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, nie musisz kupowac :crossy:

1 litr w zupełności wystarczy. Do mojego ZZR-a weszło 350 ml na lagę (swoją drogą nie wiem, dlaczego podają w serwisówkach w mm, pewnie chodzi o to, żeby oddawac moto do serwisu, a nie dłubać samemu :banghead: ). Ostatnio pomagałem koledze przy ladze w Thundercacie, tam ma już regulację zawiech ale też poszło w miare sprawnie. U niego weszło chyba coś ok 400 ml ale dokładnie nie pamiętem.

Także z 1 litr zostanie Ci jeszcze reszta :banghead:

 

Jeśli chodzi o rodzaj oleju, to kupiłem Motul o lepkości 10W. Czyli podobno standardowy i z tego co mi mówił sprzedający to do wielu motocykli idzie własnie taki.

No, to tyle. Jeśli bedziesz miał jeszcze jakieś pytania z tym związane to śmiało pisz na priva albo w tym temacie.

 

Pozdrawiam

Przemek

 

Posta powyżej napisałem, jak jeszcze nie widziałem wypowiedzi mattira

Kolega ma dokładniejsze informacje odnoście Twojego motocykla.

Ja napisałem na przykładzie swojego moto i Thundercata kolegi. Nam z litra jeszcze sporo zostało. Kurde dużo coś idzie tego oleju do cbr-ki.

No nie wiem, na Twoim miejscu kupiłbym jednak 1 litr. Dla 16 ccm chyba nie opłaca się kupowac drugiego litra. Ważne jest, abyś miał tyle samo oleju w obu lagach. Ale zerknij jeszcze do serwisówki i poszukaj wartości podanych w milimetrach. Sprawdzisz przy okazji, czy dane z serwisówki pokryja się z danymi mattira :flesje:

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że Ty nie masz żadnej regulacji dobicia więc jednak lepiej byłoby zalać dokładnie po 508ccm na stronę.

I nie trzeba kupować w litrówkach.

Castrol występuje w opakowaniach 0,5L i z tego co wiem Larsson ma olej JMT też w opakowaniach 0,5L.

 

A 508ccm to są centymetry szcześcienne czyli dokładnie to samo co mililitry :)

Jeśli chodzi o dane dotyczące ilości i jaki to ma być olej to mam dane do 90% motocykli więc gdyby ktoś jeszcze coś potrzebował to się polecam.

Potrzebuje zawsze model, rocznik i najlepiej numer ramy :)

Edytowane przez mattir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dane dotyczące ilości i jaki to ma być olej to mam dane do 90% motocykli więc gdyby ktoś jeszcze coś potrzebował to się polecam.

Potrzebuje zawsze model, rocznik i najlepiej numer ramy :)

 

 

Oo, Mattir to tak z czystej ciekawości zapytam, bo ja juz nie zamierzam odkręcać u mnie i dolewać, lub odciągać ;) ale ile oleju idzie do Kawy ZZR 600 model ZX 600 D rok 92 :)

Mam nadzieje, ze dane w miare dokładne ;)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turo, no zalej tyle, ile napisał Mattir. Z tym, że ja bym zalał 500 na strone i tez na pewno byłoby ok, zmiana raczej nie odczuwalna przy różnica 8 ml na stronie.

 

qpa napisał, że wchodzi mu 630 ale zerknij na jego avator. Jeśli to do tego moto tyle mu wchodzi to nie ma co sie dziwić, tosz tam zawiecha jest dluuuga ;)

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalej troszke mniej czyli kolo 500ml, bo moga uszczelniacze puscic od cisnienia. przerabialem ten temat tydzien temu. zalalem 15W i amor jest dosc twardy nawet na wykreconych na maxa srubach od naprezenia wstepnego. Jakbym mial wybor to bym teraz wlal 10W ..ale co kto lubi

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...