Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie Intrudera VS 800


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To moj pierwszy post tutaj, zatem witam wszystkich serdecznie.

 

Tytuł tematu chyba sporo wyjaśnia. Od dłuższego czasu przymierzam się do zrobienia kategori A i zakupu maszyny. Kurs zaczynam w przyszłym tygodniu a co do maszyny mocno zastanawiam się nad Intruderem VS800. No i tutaj pierwsze pytanie: czy jest to dobry motor dla początkującego?

 

Od dłuższego czasu przeglądam ogłoszenia żeby zorientować się co jest do kupienia. Najczęściej sprzedawane są egzemplarze z przebiegami miedzy 30 i 40 tys (przynajmniej tyle deklarują sprzedający). Czy warto kupować motor z takim przebiegiem? Mogę się spodziewać że zrobi jeszcze kilkanaście tysi bez większych problemów czy raczej będzie potrzebny jakiś remont? Inaczej mówiąc ile jeszcze trzeba bedzie dołożyć żeby jeździć spokojnie? Mogę sobie pozwolić na wydatek koło 12000zl, jeśli znajdę porządny egzemplarz troszkę więcej.

 

Przeglądałem posty dotyczące zakupu używanego moto więc jako tako orientuję się w temacie, ale zastanawiam się czy jest coś na co trzeba szczególnie zwrócic uwagę właśnie w Intruderze?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku byłem w podobnej sytuacji - zrobiłem prawko i też zastanawiałem się nad tym, jakie moto łyknąć - wybór padł właśnie na vs 800, którego jestem szczęśliwym posiadaczem. Co prawda nie pojeździłem w tym sezonie zbyt dużo bo motocykl nabyłem we wrześniu, ale z moich dotychczasowych doświadczeń mogę powiedzieć, że to bardzo fajny sprzęt na pierwsze moto i serdecznie go polecam, ja osobiście jestem bardzo zadowolony. Świetnie się go prowadzi, nie pali zbyt dużo, ma klasyczny wygląd choppera i oczywiście kardan :buttrock:

Za kwotę, którą planujesz wydać spokojnie kupisz jakiś ładny egzemplarz ok 93-95 r., a przebieg 30 tys to norma (pod warunkiem że to rzeczywisty przebieg a nie jakaś ściema).

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vs to dosyć żwawy motocykljak na swoją klasę a dotego ma fatalne hamulce (raczej spowalniacze) i zawieszenie (które w nowym motocyklu buja i dobija). Ale raczej ogarniesz taki sprzet bez kłopotów.

 

Co do przebiegu rzędu 40 tys km to jest to graniczny przebieg dla takich podzespołów jak łożysko główki ramy (chyba, ze ktoś dbał o nie), łożyska w kołach, niewiem jak wygląda sprawa z rozrzadem czy ne trzeba go przy takim przebiegu sprawdzić. No i typowa usterka VS-ów zniszczone rozpylacze w gaźnikach. Poza tym ten silnik jest dosyć udany i bez problemu zrobisz kolejne 40 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj VS ma ponad 60 tys przebiegu i z tych rzeczy, co wymienil Pompka to wymiany wymagalo tylko lozysko glowki ramy. Brat mial VS-a z przebiegiem ponad 100 tys. i moto dalej jezdzilo jak nowe. Ogolnie Intrudery to bardzo trwale motocykle. Przy zakupie zwroc uwage na sprzeglo, czy nie slizga i na tarcze hamulcowa- czy nie ma wyzlobien. Donosne strzaly w tlumik moga zwiastowac koniecznosc synchronizacji gaznikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszło rok temu (listopad 2004 moja 18-stka) zaczynałem z motocyklami takimi "prawdziwymi" i rowniez szukałem . Zrobiłem prawko, wybrałem intruza i sie ciesze z tego powodu , mysle ze rowniez sobie poradzisz z nim u mnie wczesniej starszy miał cbr 1100 i potem yamahe xs 550 wiec tam minimalnie smigałem takimi wiekszymi sprzetami ale nie legalnie wiec to słabe przygotowanie i ryzykowne .W tej klasie jest naprawde zwawy , mało pali jak dobrze poustawiany kardan , praktycznie ZERO kłopotow nabyłem z przebiegiem 16 tys mil teraz juz 20,5tys mil i nadal mnie ciągnie do JAZDY i JAZDY :P :) :( . Mysle ze dobry wybor choc wez pod uwage KAWE VN 800 A fajniejszy wygląd(moim zdaniem ,ale ciezej dostac go) od intrudera ma jeden gaznik podobnie pomyka fajne moto choc nie smigałem wiec głebiej nic nie wiem .

 

P.S INTRUDER RULEZZ :twisted: ;) :twisted:

 

[ Dopisane: 09-01-2006, 17:43 ]

Ja przeszło rok temu (listopad 2004 moja 18-stka) zaczynałem z motocyklami takimi "prawdziwymi" i rowniez szukałem . Zrobiłem prawko' date=' wybrałem intruza i sie ciesze z tego powodu , mysle ze rowniez sobie poradzisz z nim u mnie wczesniej starszy miał cbr 1100 i potem yamahe xs 550 wiec tam minimalnie smigałem takimi wiekszymi sprzetami ale nie legalnie wiec to słabe przygotowanie i ryzykowne .W tej klasie jest naprawde zwawy , mało pali jak dobrze poustawiany, kardan ,troszke zawieszenie denerwuje gdy sie smiga z plecakiem i opakowany na zlot,hample noo słabiutko ale poprzez nie wolniej sie smiga :P bo strach :P , praktycznie ZERO kłopotow nabyłem z przebiegiem 16 tys mil teraz juz 20,5tys mil i nadal mnie ciągnie do JAZDY i JAZDY ;) ;) ;) . Mysle ze dobry wybor choc wez pod uwage KAWE VN 800 A fajniejszy wygląd(moim zdaniem ,ale ciezej dostac go) od intrudera ma jeden gaznik podobnie pomyka fajne moto choc nie smigałem wiec głebiej nic nie wiem .

 

P.S INTRUDER RULEZZ :twisted: ;) :twisted:[/quote']

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek nie przeginaj pały z jazdą do czasu wyczucia motocykla (zakręty) jak masz możliwość i podoba ci się szeroka kiera to na początek polecam, zawsze możesz zał. orginalną.A co do awaryjności , jak dbasz tak masz

silnik ,napęd ok

minus za hamulce a szczególnie jazda z plecakiem

 

do wiosny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim pierwszym "dorosłym" motocyklem było właśnie Suzuki VS800 Intruder. Fajny sprzęt ale wg. mnie zdecydowanie nie dla początkującego.

Raczej poleciłbym Virago535 lub 750. Intruz to moto dla twardzieli :mrgreen: , trudne w prowadzeniu i nie wybaczające błędów które zdarzają się początkującym, ma wysoko umieszczony środek ciężkości i bywa "przewrotny". Inna rzecz że jak będziesz jeździł ostrożnie to dasz sobie radę ale uważać trzeba bardziej niż na Virażkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...