Skocz do zawartości

Sprzeglo


JERY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz co własnie kupiłem Horneta dla kumpla , a ogladałem 7 hornecików , a na 5 sie przejechałem i w sumie to kazdy z nich tak brał przy samym końcu.No ale z tego co tam wdiząłem to regulacja jest, wiec jak cie sie źle jezdzi to sobie podreguluj. W sumie to jak sprzegło lapie pod koniec to lepiej (dla mnie), tylko podczas nauki jak łapie od połowy to jest latwiej.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co własnie kupiłem Horneta dla kumpla , a ogladałem 7 hornecików , a na 5 sie przejechałem i w sumie to kazdy z nich tak brał przy samym końcu.No ale z tego co tam wdiząłem to regulacja jest, wiec jak cie sie źle jezdzi to sobie podreguluj. W sumie to jak sprzegło lapie pod koniec to lepiej (dla mnie), tylko podczas nauki jak łapie od połowy to jest latwiej.

 

pzdr

 

 

OOO. Pocieszyles mnie :buttrock:. Nie przeszkadza mi to. Poprostu chce by moj Hornet byl w stanie idealnym. Obawialem sie ze to zuzyte sprzeglo. No moze troszke mi przeszkadza przy ostrej jezdzie spod swiatel. Strzelam ze sprzegla przy zapinaniu kolejnych biegow. Z powodu brania pod koniec, skok "pracujacy" jest krotki i nie moge zwolnic sprzegla plynnie ale energicznie. Przewaznie bardziej przypomina to strzal ze sprzegla. A co do regulacji. Masz na mysli ta srube z kontra, czy moze cos innego?? U mnie ta sruba jest wykrecona bardzo mocno. Jak to skorygowac?? Czy poprzez wkrecenie tej sruby uzyskam dluzszy skok "pracy"??

 

Dzieki za pomoc :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło bierze pod koniec, tzn?

 

1: sprzęgło zaczyna przenośić napęd jak dzwignia jest blisko manetki

2: sprzęgło zaczyna przenośićnapęd jak dzwignia jest oddalona prawie na max'a od manetki

 

sam juz nie wiem, jak mam ustawićw swojej cebuli. Najpierw brało w połowie skoku dzwigni, teraz podciągnąłęm linkę i wystarczy wcisnąć klamkę do ok 1/4 i jest juz całkowicie wysprzęglone.

 

Jak to jest ustawione w motocyklach prosto z salonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło bierze pod koniec, tzn?

 

1: sprzęgło zaczyna przenośić napęd jak dzwignia jest blisko manetki

2: sprzęgło zaczyna przenośićnapęd jak dzwignia jest oddalona prawie na max'a od manetki

 

sam juz nie wiem, jak mam ustawićw swojej cebuli. Najpierw brało w połowie skoku dzwigni, teraz podciągnąłęm linkę i wystarczy wcisnąć klamkę do ok 1/4 i jest juz całkowicie wysprzęglone.

 

Jak to jest ustawione w motocyklach prosto z salonu?

 

Sprzeglo przenosi naped gdy dzwignia jest oddalona od manetki. "Przestrzen gdy sprzeglo "pracuje" to jest mniej wiecej 2/5 skoku dzwigni. Wolal bym aby "przestrzen" gdy sprzeglo "pracuje" byla wieksza. Chcialbym aby bralo w momencie, gdy dzwignia jest puszczona do polowy. No chyba ze tak ma byc, ze bierze pod sam koniec.

 

P.S. Czy zuzyty zespol napedowy moze miec znaczenie co do moich odczuc na temat pracy sprzegla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz regulacje przy klamce sprzegla to odblokuj przeciwnakretke i wkrec nakretke w ktorej siedzi pancerz linki w strone podstawy klamki.

Powinienes miec kilka mm luzu na klamce i branie sprzegla gdzies w polowie skoku klamki.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli jest kilka mm luzu na klamce, a sprzęgło bierze dośćszybko, to czy mogą być tego jakieś skutki uboczne?

innymi słowy, mam w mojej cebuli tek, ze klamka sprzęgła na kilka mm chodzi "luźno" dopiero po tym luzie zaczyna sięopur - jak sądzę w tym momęcie rozpoczyna sięodsówanie tarcz od siebie.

 

Czy takie cośnie zaszkodzi sprzęgłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO. Pocieszyles mnie :icon_rolleyes:. Nie przeszkadza mi to. Poprostu chce by moj Hornet byl w stanie idealnym. Obawialem sie ze to zuzyte sprzeglo. No moze troszke mi przeszkadza przy ostrej jezdzie spod swiatel. Strzelam ze sprzegla przy zapinaniu kolejnych biegow. Z powodu brania pod koniec, skok "pracujacy" jest krotki i nie moge zwolnic sprzegla plynnie ale energicznie. Przewaznie bardziej przypomina to strzal ze sprzegla. A co do regulacji. Masz na mysli ta srube z kontra, czy moze cos innego?? U mnie ta sruba jest wykrecona bardzo mocno. Jak to skorygowac?? Czy poprzez wkrecenie tej sruby uzyskam dluzszy skok "pracy"??

 

Dzieki za pomoc :icon_razz:

 

To smigaj na półsprzegle nie wciskaj do końca :-)

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...