Skocz do zawartości

Temperatura cieczy?


Rekomendowane odpowiedzi

W olejakach lepiej nie dolewać żadnych wspomagaczy chłodzenia

 

zgadzam sie ... moglo by sie to kiepsko skonczyc...

 

a zalałes to do siebie??? widzisz jakąs roznice miedzy zwykłym plyneł do chlodnic co sie miesza 50 na 50?

 

no nie bardz... ma 3 motury i zaden na szczescie nie na wode...

 

 

gotowy plyn do chlodnic castrola ma temp wrzenia 130 stopni tylko pytanie po co taki ? i tak wentylator na chlodnicy w motocyklach wlancza sie w przedziale od 103 do 112 stopni wiec teoretycznie nigdy nie dojdzie do tej teperatury no chyba ze ktos lubi kapcia jarac przez 10 minut

 

ten plyn jest ok, ale ja mowie o jakims gownie do sportu, dowiem sie co to za specyfik i napisze,

jego zadaniem jest poza wyzsza temp wrzenia poprawienie termiki plynow - szybko ostudza itd... w supermoto te single dostaja naprawde solidne baty, i tam jest walka o kazdy stopien.

skoro ktos to sprzedaje, ktos kupuje, to pewnie cos tam daje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko z tego co mi wiadomo w sporcie na torze sie uzywa wody destylowanej do chlodzenia a jak sa specjalne plyny to przypuszczam ze do codniennego uzytku nie beda dobre jakby zwykly plyn sie wylal na tor to powodowaloby to niebezpieczenstwo poslizgu dlatego leja wode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko z tego co mi wiadomo w sporcie na torze sie uzywa wody destylowanej do chlodzenia a jak sa specjalne plyny to przypuszczam ze do codniennego uzytku nie beda dobre jakby zwykly plyn sie wylal na tor to powodowaloby to niebezpieczenstwo poslizgu dlatego leja wode

 

dokladnie tak - dlatego do wody dolewaja jakies gowno, a nie leja plyny gotowe czy nawet w proporcjach 50/50...

Tak czy siak sa dobre, wiec czemu nie uzywac na codzien :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest różnica w szybkości nagrzewania się po miedzy płynem a wodą poza wyższą temp. wrzenia ??

pytam bo mam taki dziwny objaw w aucie, że po zalaniu nowego płynu(w całości) silnik się szybciej nagrzewa co przy bieżących upałach nie jest mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ciekawe czy taki plyn do wyczynow ma wystarczajaca ilosc dodatkow smarujacych i zapobiegajacych korozji dlatego nie jestem pewien czy bedzie zdawal egzamin w uzytku codziennym ale zawsze sie moge mylic skladu nie znam wiec sobie tak gdybam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ciekawe czy taki plyn do wyczynow ma wystarczajaca ilosc dodatkow smarujacych i zapobiegajacych korozji dlatego nie jestem pewien czy bedzie zdawal egzamin w uzytku codziennym ale zawsze sie moge mylic skladu nie znam wiec sobie tak gdybam...

 

nad tym sie jakos nie zastanawialem...

ale cholera wie, zazwyczaj cos co do ekstremalnego sportu bylo lepsze i sporodrzsze, np opony czy wydech - pierwsze klei ale niknie w oczach, drugie dodaje mocy ale z glosnoscia lipa (ekologoa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...