Skocz do zawartości

Jawa TS 350 (wodziki skrzyni biegów)


kobuz1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam serdecznie, tak sie stało że nabyłem piękną czarną TS-e z rozłożonym silnikiem. Oczywiscie silnik rozłożony z powodu uszkodzenia blaszanych wodzików.. Tak więc temat ten może powinien byc w dziale "kupie-sprzedam" ale tam rzadko kto zaglada. Proszę was o wszelkie info kto ma do odsprzedania dwa kute wodziki skrzyni biegów do Jawt TS w dobrym stanie?? Za wszelkie info z góry dziękuje i pozdrawiam - Julas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj w sklepach, powinienes miec jakis u siebie w miescie. Jak nie to net sie klania, mozna jeszcze do TS cos dostac. Chociazby gosciu z Mragowa, nie pamietam juz strony ale wiem ze do Jawy ma wszystko. Nie kupuj uzywanych, nowe to nie majatek a na pewno pewniejsze beda.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj i dzieki za odpowiedz. CO do nowych to obcykalem net i sklepy ktore mam na miejscu, w necie cena nowego wodzika to ok 50zl a w sklepie to szkoda gadac.. Tak wiec za dwa nowe musialbym dac lekko ponad 100zl co wydaje mi sie duzo za dużo jak za kawałek cholernego obrobionego odlewu:(

Licze na to ze jednak ktos mi odsprzeda w dobrym stanie. Kiedys udalo mi sie zdobyc od kumpla używki w pieknym stanie ale poszly do silnika drugiego kumpla.. Szkoda ze teraz mi sie tak nie trafilo..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dla rozluźnienia :icon_mrgreen: Powiem ze w mojej Mz jest włozony wodzik po regeneracji a dokładnie naspawaniu warstwy materiału;) wodzik zamiast warstewki mieddzi na wierzchu ma szlifowana hartowana powierzchnie. Zrobiłem to sam i to działa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

niestety musze Cie zapwnic, ze raczej ponizej 100zl nie zejdziesz. na bank trzeba jeszcze doliczyć nowe uszczelki pewnie wałek wodzika i pare innych pierdół. jesli jednak chcesz kombinowac to tutaj powinieneś znaleźć używane kute wodziki - http://demonos.vipserv.org oraz mase bardzo potrzebnych informacji.

pozdrawiam i zycze dobrej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Brat mial jawe kiedys wiec temat jest mi znany i przerabiany kilka krotnie, wodziki blaszane w TS'ce to chyba najwieksza wada jaka mogla byc, slyszalem takie przypadki ze po wlozeniu takiego wodzika czesto siadaly zaraz po wyjechaniu za brame. Jedyna radą jest zalozenie kutych ktore bardzo dobrze sie sprawują, i nie kupuj urzywanych bo w ukladzie używany wodzik + używany z innym wodzikiem tryb przesowany w twojej skrzyni mogą zrobic niezly smietnik w silniku.

Moja rada jest jedna i chyba najbardziej poprawna, kup dwa wodziki kute i dwa tryby przesuwane, koszt moze duzy ale z biegami juz raczej szybko problemow miec nie bedziesz...

 

Pozdrawiam

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kute wodziki nie zawsze mogą rozwiązać problem jeśli takowy jest z biegami. Przede wszystkim tryby przesuwne musisz mieć w idealnym stanie, jeśli powierzchnia po której "ślizga" się wodzik jest uszkodzona to nie ma sensu nawet kutych wodzików wkładać bo długo nie pojeździsz. Blaszane wodziki nie są takie złe, wystarczy dobrze wyregulować sprzęgło i używać sprzęgła!! Jawy mają półautomatyczne sprzęgło i często użytkownicy Jaw tylko tak zmieniają biegi przez co często są problemy ze skrzynią, to rozwiązanie jest dobre tylko i wyłącznie w razie zerwania linki sprzęgła. Więc jeśli skrzynie masz w dobrym stanie, możesz włożyć blaszane wodziki jeśli wszystko dobrze poskładasz, wyregulujesz sprzęgło i będziesz go używał to nie powinieneś mieć problemów ze skrzynią. Polecam http://demonos.vipserv.org dużo inf o Jawach i CZ.

 

 

pzdr

Edytowane przez nerlst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, akurat skrzynie biegów mam w stanie idealnym i zawsze w przypadku składania silnika każdą częśc oglądam bardzo dokładnie. Także wszystkie elementy skrzyni biegów tak jak i reszty silnika mam przestudiowane. Wodzików blaszanych nie wsadze do silnika ponieważ jak już robie remont kapitalny to lepiej zaopatrzyć sie w pożadne części, co do których będe miał pewnosć ze sie nie rozlecą w silniku. Tak więc postanowiłem zamontować wodziki kute poniewaz sa bardzo solidnie wykonane, nie powyginają się, mają duużo większą powierzchnię styku z osią na której pracują przez co oś ta jak równiez sama powierzchnia prowadnicy wodzika nie powinna sie zużyc przez kilkadziesiac tys. km. Natomiast wodziki blaszane maja tendencje do wyginania sie lub łamania, no i przez swoją mała powierzchnie styku z osia szybką ją wyrabiają. A co za tym idzie to wiadomo;)

Zakładając ten temat chodziło mi głównie o odzew kogoś kto posiada takowe wodziki i chciałby je odsprzedać a nie o porady jakie dokładnie wodziki zamontowac:) Ale dziękuję Wam za odpowiedzi i dobre chęci:)

 

Pozdrawiam - Julas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawy mają półautomatyczne sprzęgło i często użytkownicy Jaw tylko tak zmieniają biegi przez co często są problemy ze skrzynią, to rozwiązanie jest dobre tylko i wyłącznie w razie zerwania linki sprzęgła. Więc jeśli skrzynie masz w dobrym stanie, możesz włożyć blaszane wodziki jeśli wszystko dobrze poskładasz, wyregulujesz sprzęgło i będziesz go używał to nie powinieneś mieć problemów ze skrzynią. Polecam http://demonos.vipserv.org dużo inf o Jawach i CZ.

pzdr

 

Z tego co wiem w silnikach Jaw, Cz 350 sprzęgło jest uruchamiane podczas zmiany biegów automtycznie, efekt jest taki sam, jak przy ręcznym użyciu sprzęgła - przy poruszeniu dzwigni zmiany biegów dochodzi do wysprzęglenia, co bardzo łatwo sprawdzić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas zmiany biegów za pomocą samego półautomatu, sprzęgło nie jest do końca wciśnięte, łatwo to sprawdzić wystarczy nacisnąć dźwignię zmiany biegów, a potem sprzęgło ręczne, będzie miało ono spory luz, ale przy końcu jeszcze będzie wyczuwalne działanie sprzęgła. http://www.impol.republika.pl/ to strona Pana Ruszczyka z Mrągowa podobno nic co czeskie nie jest mu obce, sprowadza oryginalne części do Jaw, zadzwoń do niego na 100% będzie miał kute oryginalne wodziki.

 

pzdr

Edytowane przez nerlst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja też mam problem podobny.. Mianowicie jawa 350 CZ, na 4 biegu szarpie.. jesli sie jedzie delikatnie.. jeśli przyspieszam jest ok. To może być ten nieszczęsny wodzik ? Bo gdyby sprzęgło to pewnie na każdym biegu byłyby podobne objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...