Skocz do zawartości

Ktoś oglądał tego sprzęta ?


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.allegro.pl/item196497092_yamaha_yz_250.html

 

Dosyć stare YZ 250. Wygląda na "stare ale jare".

Czy znacie konkretnie ten sprzedawany motocykl, ewentualnie

czy mógłby ktoś go oglądnąć i coś mi na jego temat powiedzieć.

 

Szukam właśnie czegoś takiego do jazdy enduro + sporadycznie

kilka okrążeń na torze. Nie będę go piłował bo to przecież

ćwiartka w 2T. Obecnie jeżdżę na YZ426F kolegi więc

moc ćwiartki tak bardzo mnie nie przeraża, chociaż

zdaje sobie sprawę że to diabeł na kołach :-)

 

Ewentualnie myślałem nad RM 250 w podobnej cenie

ale obawiam się problemów ze skrzynią w starszych

modelach ...

 

Musiałbym go kupować w ciemno tzn. przesyłką

bo gość jest z pomorza a ja z Jeleniej Góry :-(

jazda tak daleko jest dla mnie nieopłacalna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie odpuścił !! Miałem jechać do niego oglądać 426.... 260 km w jedną stronę i dobrze, że nie pojechałem !! Miesiąc po mnie oglądał ją kolega z forum. Wszystko skręcone na drucik i jeden wielki wyciek i luz. Lipa straszna.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za przestrogę !

 

Poprzednio miałem TS250X, niestety to był staruszek, jedyny plus to fajne wygodne zawieszenie, zrobiłem szlif cylindra i nowy tłok wsadziłem jednak sypła się skrzynia i postanowiłem kupić jakiegoś hard crossa.

Nie chciałem kupować SUZUKI ale jutro jadę obejrzeć RM 125 w podobno bardzo dobrym stanie.

Dam znać czy się skusiłem na to RM.

 

Powiedzcie może na co zwrócić szczególną uwagę przy RM 125 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za przestrogę !

 

Poprzednio miałem TS250X, niestety to był staruszek, jedyny plus to fajne wygodne zawieszenie, zrobiłem szlif cylindra i nowy tłok wsadziłem jednak sypła się skrzynia i postanowiłem kupić jakiegoś hard crossa.

Nie chciałem kupować SUZUKI ale jutro jadę obejrzeć RM 125 w podobno bardzo dobrym stanie.

Dam znać czy się skusiłem na to RM.

 

Powiedzcie może na co zwrócić szczególną uwagę przy RM 125 ?

Dlaczego nie chciales SUZI ?? Ja mam ogromny sentyment do tej marki i wg mnie na rowno ida z honda pozniej yamaha i na koncu kawa - w szosowkach tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ... do samej firmy SUZUKI nic nie mam ... baaa nawet sobie skutera AH50 ostanio za grosze kupiłem i silnik ma żyleta mimo sędziwego już wieku (1995 rok).

Boję się jednak o skrzynie biegów w starszych RM'ach ... nie stać mnie teraz na coś młodego typu 2002, a w starszych padają skrzynie biegów.

Gdy padnie jakikolwiek bieg należy wymienić całką skrzynię, inaczej podobno naprawa traci sens.

Może te "słabe skrzynie" w RM to tylko miejska legenda ?!

Powiem szczerze że gdybym ja jeździł na takiej RM to skrzynia nigdy by nie padła ... ale większość crossowców których znam katują skrzynie na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić te moto :

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M380067

 

Mam do Bolesławca "rzut beretem". Sprzedawca zapewnia że moto jest w naprawdę dobrym stanie. Brzmi to wiarygodnie. Gość nie fałszuje rocznika a to dobrze o nim świadczy. Sprzedawca jest handlarzem, przywozi motocykle z Niemiec i Holandii więc nie jest to ktoś kto zarżnął sprzęta i próbuje go opchnąć. Cena jak za ten rocznik jest wysoka co też o czymś świadczy. Sprzedawca ma dwie faktury które dostał od poprzedniego właściciela i oczywiście mi je przekaże.

 

Sprzedawcy nie ma chwilowo w Polsce więc moto można obejrzeć dopiero ok wtorku/ środy (pojechał po kilka motocykli do Niemiec, ale nie terenowych)

 

Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o 250 nie ze względu na moc, lecz większą trwałość 250'tki. Mocy 250 i tak bym nie wykorzystał ale jeździł na niższych obrotach i oszczędzał silnik.

125'tka w 2T jest wystarczająco mocna do każdego zastosowania, pomijając jakieś extremalnie sportowe zawody motocrossowe.

 

Ja jeżdżę wszędzie, wydawałoby się że potrzebne mi enduro, ale na enduro absolutnie nie da się skakać więc teraz postanowiłem pojeździć na crossie.

Jeżdżę obecnie na Cr125 (2001) oraz YZ426F (2002) ale nie są to moje motocykle, są moich kumpli ja się nimi tylko opiekuję :-)

Obydwa są mocne ... generalnie uważam nawet że CR125 ma więcej życia, zarówno w lesie jak i na torze.

Doskonale umiem operować biegami więc słaby dół ABSOLUTNIE mi nie przeszkadza, co więcej uwielbiam taka charakterystykę silnika :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item200869294_yamah...e_cr_sx_rm.html :banghead: :flesje: :crossy: :banghead: hahaha gosciu mnie rozwalil, kupil za grosze a wola 6k i zawyzyl rocznik o 5 lat ale osiol, nawet zdjec nowych nie zrobil Edytowane przez damian-kmx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...