Skocz do zawartości

Piszczace hamulce w Suzuki GS 500


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w GS tył zaczął piszczeć po wymianie klocków na nowe. Czyściłem zacisk, robiłem z nim co się dało i takiego piskliwego GSa w końcu sprzedałem sprzedałem :icon_mrgreen: Przejrzyj cały układ hamulcowy z tyłu. Może odkryjesz przyczynę pisków.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim moto z tyłu , między klockiem a tłoczkiem znajduje się blaszka . Prawdopodobnie jej zadaniem jest zapobieganie piszczeniu . Ale ponieważ blaszka powoduje że klocki zużywają się nierównomiernie , oraz klocki cały czas trochę trą o tarczę , więc ten wynalazek usunąłem .

Na piszczenie , na jakiś czas pomaga posmarowanie blachy klocka ( tył i krawędzie ) pastą miedzianą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta blacha jest właśnie od piszczenia. Ale nei w kazdym moto mozna ja znaleźć.... :) bo ktos wczesnije tam zaglądał. Ogólnie to zrób przegląd hamulca. W Suzuki często tylny zacisk sie zaciera (tłoczek) i klocki nierówno pracują stąd tez piszczenie. u mnie w GS tez piszczy ale nei przejmuję się bo tylny hamulec jak wiadomo jest pomocniczy więc używam go baardzo rzadko. Z przodu klocki zmieniam co 3 tyg. a z tyło co 3-4 miesiące więc piszczenie hamulca tylnego jest niczym ze względu na czestotliwosc uzycia.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...