Skocz do zawartości

Co zrobić jeśli na fahzeugschein jest inny numer ramy niż na Briefie?


Rekomendowane odpowiedzi

jak ci wcześniej napisałem, u mnie (Pionki, mazowieckie) potrzebowałem briefu i dowodu rej. Dowodu nie miałem i mieć nie mogłem, sprzedawca załatwił wymeldowanie i to wystarczyło. Mając sam brief nie mogłem nawet dostać vat-25 (zwolnienie z vatu, wcześniej należy złożyć druczek vat-24) w urzędzie skarbowym (radom, mazowieckie). Dowiadywałem się u kilku osób, najczęściej odpowiadano że inaczej się nie da, czyli sam brief nie wystarczy. Idź do wydziału komunikacji i spytaj, u mnie wisi nawet kartka z wypisanymi dokumentami potrzebnymi do rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kenji, teraz już zakumałem ten cały proces, mam pytanie, kiedy rejestrowałeś? Drugie pytanie: czy jeśli będę rżnął głupa i pójdę z samym Briefem, to w przypadku, gdy nie będą chcieli mi zarejestrować, grozi mi coś w stylu, że wstrzymają złożone dokumenty do czasu przedłożenia dowodu rej. lub wymeldowania? Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

To jeszcze nie zalatwiles sprawy ?

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestrowałem ok 3 tyg temu, w piątek (25.05) odebrałem kartę pojazdu i twardy dowód.

u mnie było tak, potrzebne dokumenty w wydziale komunikacji to:

1. Brief + tłumaczenie

2. dowód rej. + tłumaczenie, zamiast tego może być dokument stwierdzający wymeldowanie pojazdu.

3. umowa k-s + tłumaczenie

4. pierwsze badanie techniczne (2 dokumenty)

5. zaświadczenie o zwolnieniu z obowiązku zapłacenia vat'u (druczek vat25)

6. opłata 200zł i oczywiście dowód osobisty.

 

dokumenty potrzebne do urzędu skarbowego, w celu otrzymania (vat25)

pkt. 1,2,3,4 (najlepiej ksero) z w/w plus wypełniony druczek vat24(mają na miejscu).

bez dowodu rej. jak i badania technicznego nie było mowy żeby mi dali vat25. więc już masz pierwszą przeszkodę. w urzędzie komunikacji też nie chcieli słyszeć że coś doniosę.

 

procedura krótko: badanie techniczne, urząd skarbowy...tydzień czekania...urząd skarbowy, wydział komunikacji -> tymczasowy dowód rejestracyjny...3 tyg...stały dowód.

 

koszta:

tłumaczenia 80zł

badanie tech. 116zł

zwolnienie z vatu (vat25) 160zł

karta pojazdu i tablice 200zł

oc +nw (bez zniżek) 180zł

ceny oczywiście mogą się różnić, dokumentów jakie wypisałem wymagają u mnie w mieścinie, gdzie indziej może być inaczej ale wątpię.

moja rada to idź do wydziału komunikacji i udawaj greka, jak to nie przejdzie to może niemiec pójdzie do swojego wydziału i powie że zgubił dowód rej, ew że nowy kupiec zgubił i chce zaświadczenie o wymeldowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chcę zapeszać, ale chyba się udało. Mam tymczasowy, za 2 tygodnie odbiór stałego. Panowie KS-Rider i Kenji wielkie dzięki. Pozdrawiam i zajebistego sezonu życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Po pierwsze masz

 

Fahrzeugbrief

 

czy

 

Zulasszngsbescheinigung Teil II ?

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fahrzeugschein jest dokumentem ktory jest kopia Fahrzeugbrief'u. Jezeli wiec numery zgadzaja sie w Briefie to Schein nie stanowi problemu. W razie czego PW.

 

:icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...