Skocz do zawartości

Co zrobić jeśli na fahzeugschein jest inny numer ramy niż na Briefie?


Rekomendowane odpowiedzi

Na początek, proszę się nie śmiać i nie wyzywać od przygłupków. Stało się. Kupiłem motocykl bezpośrednio w Niemczech i nie wiem jak to się stało, ale na w Briefie i na umowie mam właściwy numer pojazdu, taki jak nabity na motocyklu, a w dowodzie rejestracyjnym (Fahzeugschein) jakiś bystry niemiecki urzędasek wpisał zamiast numeru pojazdu, liczbę z Briefu oznaczającą pojemność i liczbę koni mechanicznych.

Dzwoniłem w tej sprawie do sprzedawcy, twierdzi, że to ewidentna pomyłka i tego nie zauważył. Wątpię, by był skłonny przyjąć moto z powrotem, bo minęło już parę miesięcy.

Teraz pytanie: czy jest szansa taki motocykl zarejestrować?

Od razu napiszę, że w dowodzie i Briefie jest poza tym wszystko OK. Ten sam właściciel (z Umowy), ten sam numer rejestracyjny z Niemiec i ta sama data wyrejestrowania. Ogólnie wszystko się zgadza tylko nie to co najważniejsze. Gdybyśmy żyli w normalnym kraju, gdzie nikt od razu nie podejrzewa drugiej osoby o najgorsze intencje, a urzędnicy są po to, żeby pomagać a nie przeszkadzać, to bym się nie bał i śmiało walił do urzędu.

Ale, że tak nie do końca jest, to dlatego pytam. Uda się czy nie? Jak uważacie, ewentualnie proszę o radę, co zrobić? Proszę o opinię osoby, które coś w tym, temacie wiedzą, bo nie chcę się niepotrzebnie bardziej denerwować. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Edytowane przez skiba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć. Więc tak, niedawno kupiłem moto od niemca. Sprzedawca wyrejestrował moto i oddał Fahzeugschein do ich urzędu komunikacji. Ja dostałem tylko Fahrzeugbrief (czyli część II) i umowę k-s. U nas w wydziale tylko z tymi dokumentami nie dało rady zarejestrować. Po 2 tygodniach, Niemiec poszedł do urzędu i załatwił 'wymeldowanie'(ok. 7e). Jako że oni już zniszczyli Fahzeugschein to wpisali w tym wymeldowaniu: zgubiony. przetłumaczyłem to i przeszło fazę pierwszą czyli dostałem miękki dowód. Niedługo idę po stały.

 

Czyli Ty powiedz sprzedawcy żeby wyrejestrował moto i załatwił wymeldowanie. Nie wiem czy od razu wpiszą ci "zgubiony" w rubryce Fahzeugschein. Ew. niech wyrejestruje, odda Fahzeugschein, a po kilku dniach pójdzie po wymeldowanie.

 

ps. Niemiec od którego kupiłem moto (dokładnie mój ojciec) bardzo się zdziwił że potrzebujemy jeszcze wymeldowania. Zapłacił to 7e i jeszcze kupił skrzynkę piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenji, dzięki, tylko że ja mam już wyrejestrowane moto, i dostałem od sprzedawcy Fahzeugschein i Fahzeugbrief. To są jedyne dokumenty niemieckie, oprócz umowy K-S, które są potrzebne do zarejestrowania motocykla w Polsce, obecnie Abmeldebescheinigung nie jest wydawane. W Fahzeugschein i Fahzeugbrief jest wpisane, że motocykl został wyrejestrowany. Nie wiem, chyba jutro pójdę na żywioł do Wydziału Komunikacji i zobaczymy co będzie. Jeśli ktoś ma jeszcze jakies rady to bardzo proszę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna by spisac inna umowe K-S lub napisac do urzedu w niemczech o potwierdzenie wymeldowania ( tylko w ostatecznosci ) Dostales Zulassungsbescheinigung Teil II czy Fahrzeugbrief ?

 

Powinna byc pieczatka w kwadraciku Abmeldung

 

 

Osobiscie sporzadzilbym nowa umowe K-S i wpisal w niej fakt zmiany silnika z innym numerem. W Niemczech nie jest obowiazkiem sporzadzic umowe wiec to zaden przekret.Grund ze nr ramy sie zgadza.

 

:lalag:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna by spisac inna umowe K-S lub napisac do urzedu w niemczech o potwierdzenie wymeldowania ( tylko w ostatecznosci )

 

 

Dostales Zulassungsbescheinigung Teil II czy Fahrzeugbrief ?

 

 

czy to nie to samo? ja dostałem takie cuś http://www.ostalbkreis.de/sixcms/media.php...I.jpg.12418.jpg

 

Zulassungsbescheinigung Teil II (Fahrzeugbrief)

 

ew. niech Niemiec pójdzie do urzędu z Teil I, odda to a mu wydadzą wymeldowanie. Trochę sporo kombinowania. Najpierw idź do wydziału to sie dowiesz co u nas da radę zrobić.

 

Wiem jak to jest, sam byłem niedoinformowany i bez wymeldowania i dowodu rej rejestracja w Polsce przedłużyła mi się o miesiąc. Napisz jak się sprawa rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sprzet jest wymeldowany to Zulassungsbescheinigung Teil I nie wydadza bo to jest odpowiednikiem PL dowodu rejestracyjnego a jezeli sprzet jest niezarejestrowany to nie ma dowodu rej.

 

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jezeli sprzet jest wymeldowany to Zulassungsbescheinigung Teil I nie wydadza bo to jest odpowiednikiem PL dowodu rejestracyjnego a

2. jezeli sprzet jest niezarejestrowany to nie ma dowodu rej.

 

;)

1. zgoda

 

2. tak też ja miałem ale z tego co mi powiedziano (znajoma tłumacz przysięgły z własnego doświadczenia), po wyrejestrowaniu, urzędy niemieckie wydają Teil II (brief) i teil I tylko zmodyfikowany tzn kawałek obcinają. te dwie części uprawniają do zarejestrowania w PL, plus oczywiście umowa ks.

W moim przypadku było jak napisałem, sprzedawca oddał Teil I bo nie wiedział że ja go potrzebuje. Na szczęście wymeldowanie u mnie pomogło, kobita w okienku pytała o Teil I ale pokazałem jej rubrykę w której było napisane "zgubion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz pokrótce: Fahrzeugschein z adnotacją wymeldowany

Fahrzeugbrief z adnotacją wymeldowany z tą samą datą

Umowa K-S z danymi jak z Briefu

Nie są to żadne Zulassungsbescheinigung Teil I i II tylko po prostu pisze Fahrzeugschein i Fahrzeugbrief - oddzielne dokumenty.

Numer ramy na motocyklu taki sam jak w Briefie i na umowie, wszystko reszta się zgadza, z tym że pewnie podczas ostatniej rejestracji urzędnik niemiecki pomylił się i do Fahrzeugschein wpisał z Briefu numer oznaczający moc i pojemność silnika - te numery z sobą sąsiadują w Briefie.

Ja osobiście uważam, że Brief w którym jest wpisane, że motocykl jest zarejestrowany, na kogo, z jakim numerem rejestracyjnym, a następnie, że został wyrejestrowany, także stanowi dowód, że motocykl ten był zarejestrowany na terenie UE, a o to przecież chodzi.

Myślę, że jeżeli trafię na myślącego człowieka, który dodatkowo miał już z czymś takim do czynienia, to mam szansę załatwić to na miejscu, jeśli nie to będzie problem i wyjaśnianie.

Proszę jeszcze o odzew, jeśli się komuś coś nasunie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech n ie ma obowiazku ani prawa, ze przy zmianie silnika musisz podac / zglosic to w urzedzie ktory zmieni Ci Nr. silnika w papierach. To tylko Polacy wymagaja.

 

Sporzadz sam nowa umowe K-S i masz sprawe rozwiazana.

 

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech n ie ma obowiazku ani prawa, ze przy zmianie silnika musisz podac / zglosic to w urzedzie ktory zmieni Ci Nr. silnika w papierach. To tylko Polacy wymagaja.

Z tego co się orientuję, to od jakiegoś czasu (UE?) w Polsce też nie trzeba tego zgłaszać.

Edytowane przez Pierun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K-S Rider, kurcze sorry, ale nie wiem o co chodzi. Jak zmiana umowy miałaby mi pomóc, skoro rozbieżność jest w numerze ramy (nie silnika, coś takiego w tych dokumentach w ogóle nie występuje) między Briefem a Fahrzeugschein. W umowie jest taki sam numer jak w Briefie i jest to numer rzeczywisty. Wydaje mi się, że nie do końca czytasz posty, na które potem odpowiadasz. Jeśli się mylę, to sorry, nie bierz tego do siebie. Pzdr

Edytowane przez skiba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Faktycznie masz racje troche sie w tym wszystkim zagalopowalem. W PW dalem Ci propozycje.

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z osób, które dobrze się orientują w tej sprawie, mogą mi napisać, czy do rejestracji z niemieckich dokumentów wystarczy Brief, czy konieczny jest dowód rejestracyjny? Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...