Skocz do zawartości

pomocy miałem wypadek


Rekomendowane odpowiedzi

witam mialem dzisiaj wypadek i nie wiem co sie stalo jechalem jakies 30 km/h w dol zbocza i nagle w trawie cos bylo chyba jakis row i wyrwalo mi kierownice motor sie przeworcil i swiatlem oraz prawa czescia kierownicy walnal w ziemie bo przewrocilem sie na prawo i teraz wstaje prubuje jechc a tu kirownica zupelnie inaczej od kola licznik ze swiatlem przyblizyl sie odziwo kompletnie nic sie nie potkluklo ale kierownice mialem bardzo na prawo podczas gdy kola jechaly prosto no ale jakos musialem dojechac wiec zrobilem tak jak w rowerze i troche wyprostowalem ale to nei jest to;/ czy ktos wie co sie moglo stac i jak to naprawic????

prosze o szybka odpowiedz ;/strasznie sie tym przejalem;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może lagi poprzestawiały się względem półek --> poluzować śruby i spróbować przestawić lagi do stanu pierwotnego. może też do tego kierownica też się skrzywiła? pozdr

Edytowane przez krzychuu_ktm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie mam aparatu ale sprubujcie sobie to wyobrazic poprostu dostalem pozadne uderzenie na kierownice uwierzcie bylo naprawde silne bo mam za soba staz na silowni i nie takie ciezary dygam ale nie dlaem rady utrzymaci kierownica skrecila sie i motor sie polozyl i lampa i manetka od gazu walnal w ziemie wstaje i kolo jest prosto do jazdy a kierownice trzymam jakby skrecalem w prawo;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lagi = zawieszenie z przodu .. takie dwie rownolegle "pały" . Przykrecone sa do półki i mogly sie poprostu obie rowno przesunac i jest krzywo kolo. prawie po kazdym upadku w terenie robi mi sie cos takiego i poprostu podjezdzam pod kraweznik albo pod cos i prostuje. jest to w moim przypadku bezpieczne, bo sruby przy polkach nie sa zacisniete na "pałe".

Gdybym mial dokrecone na maxa, mogly by sie pokrzywic ... nie polecam szczegolnie w enduro.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jutro bede prubowal bo dzisiaj juz pózno a jak WAM sie wydaje czy jest mozliwosc aby tam sie cos stalo powaznego??? no jechalem jakies 30 km/h bo byla duza stromizna myslalem ze juz sie podloze ustabilizowalo a tu niespodzianka;/;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups niezauwazylem ze koledzy mnie uprzedzili bo pisalem to dlugo. :)

 

Edit: Nie powinno ... na moim motorze, gosciu przy 50 wpadl do rowu i poza wgniecionym bakiem przez kolano nic sie nie stalo. Mocny ten motor :) wiec w Twoim watpie zeby sie skrzywilo, chyba ze te nowsze motory to maniany ...

Edytowane przez Litrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no zapomnialem szczegółu dodac ze nie moge zamknac tej kierownicy;/

 

dzieki wszystkim za porady i pocieszenie mnie troche mi ulzylo jutro bede kombinowal i zdam relacje,zaraz zaloze drugi temat dotyczacy kupna pewnego motoru poniewaz planuje z Tata kupic drugi co bedziemy se razem jezdzic zaloze go w tym dziale oblookajcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, na logikę:

Skoro widzisz, że kierownica jest skręcona to chywa widać w którym momencie zawieszenie traci symetrię?

I do tego nie trzeba wiedzieć co to laga czy półka :)

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...