Skocz do zawartości

Prądnica - Ural


polako
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wywal stary regulator, załóż orginalny mechaniczny RR-303, lub elektroniczny od Tarpana ( cena 12 zł ) i możesz zapomniec o tym problemie...

 

Sam mam prądnice 12 V i regulator od tarpana na alternator 6 diodwy, i przynam że działa to wyśmienicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja miałem to samo w Dnieprze też miałem 16v i z akumulatora zaczął wydobywać się dymek odpowietrzeniem i zaczęło w nim cos syczeć. Pojechałem do elektryka i sprawdził miernikiem jakie jest napięcie to nawet miałem 16,5v i odraz ze za duże że do regulacji regulator a mam taki sam jak Ty PP330. Jak się zdejmie to obudowę są tam takie dwie sprężynki zaczepione o takie "blaszki" które przyciągają zwory i nie pamiętam którą ten elektryk sprężynki luzował tzn..musie być luźniejsza. Ja mam alternatora. Po tej regulacji mam napięcie 14,2v ale teraz prawie nie widać jak dodaje gazu żeby światła się zwiększały wiec trochę jest chyba ładowanie za małe trzeba becie trochę naciągnąć sprężynki żeby było lepsze.Dołączam zdjęcie reglera( http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...0f53b99031.html ) i zaznaczyłem w kółku co mi przyginał i odginał elektryk aby wyregulować regulator tylko nie pamiętam którą z nich przyginał i przyginał ten haczyk za który jest zaczepiona sprężyna. Powodzenia. A tak w ogóle to jakie powinno byc te napiecie ładowania odpowiednie dla Dniepra 12V?

 

Ps .Jak się pomyliłem to proszę o poprawę Szanowną Brać Motocyklową.

 

 

Hej polako ty z Kadzidła !!!Ja z Rzekunia to niedaleko do siebie mamy jakies 25km.

Edytowane przez Szuryga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam kolegę z Rzekunia. Bardzo dziękuję za cenne rady. Sposób prosty tylko trzeba o tym wiedzieć.

Jeżeli bywałeś na otwarciach i zamknięciach sezonu w Ostrołęce organizowanych przez "Długiego" to na pewno się poznaliśmy. Ja do tej pory jeździłem pomarańczowym Drag Starem.

Jak mi się uda dostroić swój sprzęt to musimy się spotkać. Do usłyszenia i zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to były jakies otwarcia i zamkniecia sezonu w Ostrołęce? Nic na ten temat nie słyszałem.Słyszałem ze na zamkniecie sezonu 2006 to wszystko z Ostrołęki pojechało na zamkiniecie sezonu do Łomzy a przez Ostrołęke to tylko była taka tam parada juz po powrocie i widziałem jak to parade prowadził koles co śmigał na Jawie 250 heheh niezle to wygladało. Niestety nie bywałem na żadnej imprezie tego rodzaju gdyż śmigam Dnieprem od tamtego roku od sierpnia i nie bardzo wiem kto to jest ten Długi może masz na myśli Gałkie co śmiga na hondzie vf sabra? bo jest faktycznie gługi ma chyba 2,08 wzrostu hehe. No pewnie ze musimy się spotkać jestem za .Znam kolego, co też śmiga na niebieskim Uralu mieszka niedaleko mnie na ławach za Rzekuniem 4km ale on to rzadko śmiga nie wiedzieć czemu no i kolega śmiga iżem planeto tez z Rzekunia. Trudno tak zaraz sobie przypomiec pomarańczowego Drag Stara, bo na Ostrołęce i okolicach namnożyło się dużo motocykli głowy pochowana w kaskach to nie widać buźki, kto tymi dyliżansami powozi.

Edytowane przez Szuryga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...