Skocz do zawartości

Kempingi Austria ( Wiedeń, Großglockner )


Arekplc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

 

W ostatnim tygodniu czerwca planuje wyjazd w austriackie Alpy i dalej nad adriatyk. Moze ktos zna jakies sprawdzone, godne polecenia kempingi w okolicach Wiednia lub w samym miescie oraz w okolicach slynnej trasy na Großglockner. Bede wdzieczny za podpowiedzi.

 

Arek

( xv 1600 Roadstar)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dolnych odcinkach Großglockner z obydwu stron trasa jest usiana wieloma kempingami. Kempingi są małe, czyste i zadbane. Polecam tą trasę. Potrafi dać wiele radości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Nocowałem na dwóch kempach w okolicach Großglockner. Pierwszy z nich to MOSSLER wielki, ekskluzywny z sanitariatami i innymi rzeczami nie z tego świata :lalag: w miasteczku Döbriach Pomimo przyjazdu o północy przemiła pani zrobiła nam ciepłą herbatę i zaproponowała przyczepę kempingową w cenie rozbicia namiotu :biggrin: (przyczepa wyposażona we wszystkie wygody, telewizor, mikrofale itd. no i łóżko jak w hotelu ***** :) Cena 25 euro.

Drugi to camping w miasteczku Mittersil. Mały na prywatnej posesji - prowadzony przez dziadka biegającego z kalkulatorkiem (ile się naśmialiśmy jak ten starszy liczykrupa obliczał ojrocenty za prąd, ciepły prysznic itd.) :) Tak czy siak jest "tanio"- coś koło 13 euro za 2 osoby, motocykl, prysznic 10 minut i prąd. Sanitariaty w porównaniu do poprzedniego campu to inna bajka ale nie jest najgorzej. Ważne, żeby przyjechać przed 21 bo dziadek idzie spać i zamyka prysznice o 22 giej (kible otwarte całą noc- wypas :) ]. Pobiliśmy wtedy rekord w rozkładaniu namiotu i gratów + bieg i kąpiel pod prysznicem- coś koło 30 minut nam wyszło. Nie podam dokładnej lokalizacji bo to raczej nie ma swojej strony internetowej ale jak zapytacie na stacji benzynowej w centrum Mittersila to wam powinni wskazać drogę (właśnie tak zrobiliśmy) Tam zresztą chyba są tylko dwa kempy.

Pozdro

Edytowane przez PrzemekB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuje za podpowiedzi.

A może coś w okolicach Wiednia bądź samo miasto. Słyszałem o jakimś kempingu w blisko centrum. ktoś może był, jakie ceny??

 

 

witam

jak juz bedziesz zdecydowany to na tydzien przed wyjazdem daj znac meilem dostaniesz nr.tel i spanie bedzie

pozdr

DAKOTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano!

 

Ceny campingów w Wiedniu to mniej więcej 10 Euro za pojazd, 6 Euro za namiot i 7 euro od osoby za noc

Chcesz wiedzieć więcej spójrz na:

Camping Wien West, Hüttelbergstraße 80, 1140 Wien

Tel.: +43 (1) 914 2314 | Fax: +43 (1) 911 3594

http://www.campingwien.at/ww/ | e-mail [email protected]

 

Pozdrawiam.

 

:( Zły B. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam,

 

odświeżę temat.

Wybieram się w maju na 2 dni do Wiednia i szukam sensownego noclegu - namiot w maju jeszcze odpada.

Zna ktoś w Wiedniu jakiś hostel/hotel ze parkingiem gdzie można bezpiecznie zostawić moto?

Zakres cenowy to 20/25 Euro za osobę.

 

pzdr

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam Zell am See, śliczne jezioro i nad nim mała miejscowość, a w niej bardzo przyjemny kemping z widokiem na góry i na jezioro. A stamtąd już na Grossglockner bardzo niedaleko:

 

http://picasaweb.google.com/KubiCBR/MotoWy...945061630081394

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

 

W ostatnim tygodniu czerwca planuje wyjazd w austriackie Alpy i dalej nad adriatyk. Moze ktos zna jakies sprawdzone, godne polecenia kempingi w okolicach Wiednia lub w samym miescie oraz w okolicach slynnej trasy na Großglockner. Bede wdzieczny za podpowiedzi.

 

Arek

( xv 1600 Roadstar)

jak juz to jedz trochr pozniej bo od 3-10 lipca masz polskie dni w zell am see i kaprun(w kaprun jest cemping)

albo jak sie zaczyna trasa grosglockner to ma swoj pensjonat siejest(on polak ona austryjaczka)sorki nie moga znalsc namiarow

 

Kemping Sportcamp Woferlgut Bruck an der Großglocknerstraße

polski pensjonat pinzgauerhof www.kaprun-pension.at

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

odświeżę temat.

Wybieram się w maju na 2 dni do Wiednia i szukam sensownego noclegu - namiot w maju jeszcze odpada.

Zna ktoś w Wiedniu jakiś hostel/hotel ze parkingiem gdzie można bezpiecznie zostawić moto?

Zakres cenowy to 20/25 Euro za osobę.

 

pzdr

pewnie już za poźno... lecz szukać nalezy na stronach:

www.booking.com

www.booked.net

http://www.hotelformule1.com --- (nie wiem czy mają w Austrii)

http://travel.hotels-and-discounts.com

http://www.flashbooking.com/

http://www.bike-stay.net/index.html

itd...

 

andi at ,,, odpowiedziałeś na post sprzed 3 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

znalazłem adres pensjonatu pod trasą na Grossglocknerstraße. Warunki dobre, czysto, przyjemnie, ceny przystepne i polsko-austriacka gościnność. Jest miejsce do zaparkowania i na wieczorne rozmowy. Pod domem start trasy "Grossglocknerstraße ". POLECAM

pensjonat Piotr i Sonja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem adres pensjonatu pod trasą na Grossglocknerstraße. Warunki dobre, czysto, przyjemnie, ceny przystepne i polsko-austriacka gościnność. Jest miejsce do zaparkowania i na wieczorne rozmowy. Pod domem start trasy "Grossglocknerstraße ". POLECAM

pensjonat Piotr i Sonja :)

 

Byłem tam z ziomkami w 2oo8 - spoko gość- spoko cena - spoko miejscówka (zaraz przy trasie na Gloss..) ogólnie spoko.

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie już za poźno... lecz szukać nalezy na stronach:

mimo wszystko dzięki Maestro :)

w końcu wylądowałem na Camping Wien (http://www.campingwien.at/ww/)

Spoko miejscówka, bardzo dobre zaplecze sanitarne - tylko w domkach wilgoć jak ch..j + brak ogrzewania (akurat taką pogodę trafiliśmy gdzie się dało te dwie rzeczy odczuć).

Poza tym polecam :)

 

pytanie nr 2: czy u kolegi siejesta jest możliwość rozbicia namiotu?

 

pzdr

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko dzięki Maestro :)

w końcu wylądowałem na Camping Wien (http://www.campingwien.at/ww/)

Spoko miejscówka, bardzo dobre zaplecze sanitarne - tylko w domkach wilgoć jak ch..j + brak ogrzewania (akurat taką pogodę trafiliśmy gdzie się dało te dwie rzeczy odczuć).

Poza tym polecam :)

 

pytanie nr 2: czy u kolegi siejesta jest możliwość rozbicia namiotu?

 

pzdr

Witam,

Dzięki za jak zwykle z Waszej strony dobre zdanie o nas. Wkleiłem się poprzez pytanie o namiot. Można sobie rozbić i namiot ale po co jak w budynku wygodniej :)

 

siejest

Pozdrowienia dla Myciora, Romansa i wszystkich jednośladowców.

 

Witam,

Dzięki za jak zwykle z Waszej strony dobre zdanie o nas. Wkleiłem się poprzez pytanie o namiot. Można sobie rozbić i namiot ale po co jak w budynku wygodniej :)

 

siejest

Pozdrowienia dla Myciora, Romansa i wszystkich jednośladowców.

 

a po drodze spotkajmy się z piłkarską reprezentacją Polski:

www.facebook.com/#!/do.austrii.po.polsku

 

Pozdrówek

Edytowane przez siejest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja ze swojej strony również mogę serdecznie polecić pensjonat kolegi siejesta :)

jeśli ktoś ma wątpliwości gdzie znaleźć bazę w okolicach Grossglockner to niech śmiało uderza tam jak w dym :)

 

pzdr

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...