Skocz do zawartości

Czym przykleić tankpad?


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj kupiłem tankpad. Miał taki termiczny" klej - coś w rodzaju gumy, która podgrzana suszarką do włosów miała rozmięknąć i przykleić się do lakieru. Więc suszarka na drugi bieg i grzałem tak, ze bezpiecznik w suszarce wysiadł, a bak się nagrzał do czerwoności prawie (oczywiście działałem wbrew instrukcji, gdzie pisało, że traktowanie suszarką zatankowanego baku grozi eksplozją :(

Klej był chyba przeterminowany, bo nie rozmiękł (choć "made in Germany") :P

Więc idąc za radami, zdrapałem to dziadostwo i przylepiłem tankpad butapremem :P

A dziś patrzę - tankapd już odłazi :P

 

Czym to przykleić :icon_mrgreen: Macie doświadczenie w tej materii :biggrin:

Oczywiście tak, żeby potem nie odlazło razem z lakierem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łohh.. potraktowałeś bak butaprenem ? I lakier cały ? .. na Twoim miejscu kupił bym nowy, nie zbiedniejesz a lakier uchronisz :buttrock:

 

A jeżeli już to może dwustronną taśmą ? Tylko uważaj są różne rodzaje, dobierz najcieńszą np. taka biała siateczkowa. Na deszczu pewnie i tak zacznie schodzić, ale w słoneczne dni bardzo ładnie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę kupować nowego - bo ten pasuje idealnie wymiarowo i optycznie, no i trochę kosztował...

Butapremu użyłem, bo tak mi poradził wujek, który trochę grzebie w motorkach.

Lakierowi nic nie jest - butaprem sam od niego odłazi :buttrock:

Radzisz taśmę siateczkową - problem w tym, że mnie się zdarza jeździć w deszczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butapren jest bardzo dobrym rozwiazaniem pod warunkiem ze przed klejeniem zrobisz dwie rzeczy:

1.dokladnie odtluscisz zbiornik w miejscu klejenia

2.dobrze usuniesz resztki starego kleju z tankpada

Potem tylko jakis patent zeby to docisnac.Super glue bym nie uzywal.Po jakims czasie stwardnieje, zacznie pekac.Gdy bedziesz chcial go usunac to bedzie trudne do zrobienia nie uszkadzajac przy tym lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie zrobiłem dwoch rzeczy (bo zbiornik odtłuściłem):

1. Na tankpadzie zostawiłem miniresztki starego przylepca, licząc, że to nie przeszkodzi - bo to wszystko gumopodobne :wink:

2. Po przyklejeniu przycisnąłem tylko ręką - pewnie za krótko.

Jutro zrobię to porządnie.

Dzięki za wszystkie rady (i z góry za następne) :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...