Skocz do zawartości

Jaki olej do sprzegła JAWA 50 i jaka benzyna??


pinkes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tłok to chyba nie spuchnie a ilośc oleju nie jest 1:50 raczej ze względu na zastosowane łożysko(wprawdze nie wiem jak to w Jawce ale pewnie jest ślizgowe wymagające większej ilości oleju).A co do Hipolu to ma jedną wade(której nie mają podobno lepsze oleje)czyli po jeżdzie np.w korkach puchnie sprzęgło i się zaczyna ciągnąć :?

Widze ze jeszcze duzo nauki przed Toba (z calym szacunkiem)

WSK miała łożysko ślizgowe w korbowodzie-olej trzeba było lać 1:30 MZ ma toczne -leje 1:50 stąd moje wnioski :D i zarazem wiem że łożyska ślizgowe wymagają więcej oleju niż toczne :!: A co do Hipolu to mam taki w skrzyni i sprzęgło mi się ciągnie jak postoje w korkach,jak gadałem z mechanikiem naprawiającym min. MZ mówił że na lepszych olejach tego nie ma albo jest ograniczone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. W jawce sa panewki wiec z tego co slusznie mowisz olej nalezy lac w stosunku 1:30. Nie zapominaj jednak ze z oleju ktory lejesz do paliwa oprocz lozyska w korbowodzie smarowany jest jeszcze tlok i pierscienie tlokowe i szybciej tlok Ci spuchnie niz lozysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do Ogara 200 do skrzyni mialem Lux10 , do mieszanki chyba mixol , no chyba tak , a mieszanka ?? na 2 litry paliwka mialem mensurke na 70 ml, mamy tez wske przerobiona tak ze ma 2 kola z tylu i jedno z przodu ( 3 biegi do przodu , 1 do tylu a do tego do kazdego biegu 3 podbiegi ;)) = trike :) , do niej tez lejemy taka mieszanke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do Ogara 200 do skrzyni mialem Lux10 , do mieszanki chyba mixol , no chyba tak , a mieszanka ?? na 2 litry paliwka mialem mensurke na 70 ml, mamy tez wske przerobiona tak ze ma 2 kola z tylu i jedno z przodu ( 3 biegi do przodu , 1 do tylu a do tego do kazdego biegu 3 podbiegi ;)) = trike :) , do niej tez lejemy taka mieszanke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam juz dokladnie bo kupilem 3 litry tego i juz dawno bylo Pametam ze cos ok20zl za litr, ale sa naprawde duzo lepsze. Nie spalaja sie i po drugie 0 nagaru. Na butelce jest napisane lac 1:50 z paliwem, ale nie robicie tego. Lejcie 1:30 bo mi przez to tlok spuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na butelce jest napisane lac 1:50 z paliwem, ale nie robicie tego. Lejcie 1:30 bo mi przez to tlok spuch

Jak znam zycie, to pisze "Lac 1:50 z paliwem lub wedlug wskazan producenta". Wskazanie producenta jest 1:30.

Ja leje Esso Super TT, jakies 25 zeta za litr.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1:30 to chyba do komarow, rometow i ogorow. :lol: Ja do simka leje 1:50. Dzis kupilem sobie MOTOCYKLA, przegladajac, zobaczylem kilka oleji do 2T:

 

MOTOREX - CROSS POWER 2T,

AGIP - 2T, KART, TEC, FLASH, SPEED,

BelRay,

 

Czy ktos slyszal o tych olejach?? Za info dzieki.

 

Aha, do skrzyni polskich motorowerow mozna lac HIPOLA , chociarz jak ja ELFA do simka wlalem to biegi lzej sie wrzucalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze lalem oleju jak najmniej bo to i gorsze wyniki i nagar na glowicy i rura do czyszczenia czesto. I w mojej 8 letniej praktyce tylko raz sie zdarzylo ze tlok naj normalniej w swiecie zaczal sie blokowac w cylindrze. Stalo sie to w upalny, bezwietrzny dzien ale sie stalo. Od tej pory leje tyle ile trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...