Skocz do zawartości

Napinacz rozrządu w zzr600 90r


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wydaje mi sie ze tamat powinien juz byc, jednak szukalem na forum i nie znalazlem wiec pytam:)

 

Jak sie napina rozrzad w malym zygzaku? Trzeba wykrecic napinacz czy mozna to zrobi krecac centralna sruba? Patrzylem w serwisowce ale tam malo jasne jest to dla mnie :notworthy:

 

Dzieki za odpowedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki tam masz napinacz?

Wydaje mi się że zzr jest zapadkowy???

 

Jezeli zapadkowy to powinien sie napinać sam jeśli sie

zaciął odkręcasz tylną srubę lekko popychasz

pukasz i powinno być ok tylko uważaj na sprężyne.

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ZZR napinacz jest zapadkowy. Na początku odkręcasz śrubę centralną, wyjmujesz spężynę. Następnie odkręcasz dwie śruby łączące napinacz z korpusem. Wyjmujesz. Podnosisz zapadkę i trzpień wciskasz do oporu. Wkładasz napinacz. Następnie przykręcasz dwie śruby. Na sam koniec wkładasz sprężynę i przykręcasz główną śrubę.

 

Pod żadnym pozorem nie możesz przykręcić głównej śruby zanim nie przykręcisz napinacza do bloku cylindra.

Edytowane przez krzysiek8104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co właściwie jest problemem? grzechocze łańcuch? jest głośny? Jaki masz przebieg?

Napinacz zapadkowy ma to do siebie że co pare tysiaczków łańcuszek słychać trochę głośniej potem wpada na nastepny ząbek i znowu jest ciszej. Mimo to napinacz zapadkowy jest o wiele pewniejszy niż odśrodkowy.

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co możesz popsuć?

 

Jeśli masz głowę na karku to nic nie popsujesz.

 

Ważne aby śrubki przykręcić równomiernie i odpowiednim momentem. No i nie wkładaj napinacza jeśli śruba ze sprężyną jest zamontowana, bo nadmiernie łańcuszek będzie napięty i bardzo szybko się zużyje, można uszkodzić napinacz, a w ekstremalnych przypadkach może pęknąć łańcuszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak:

 

Łancuszek halasuje (byłem z tym u mechanika i naciagniecie 150zl, wymiana 600 + częsci). Przebieg na liczniku to 45tys a w rzeczywistosci napewno nie mniej :biggrin:

 

Dzieki Krzysiek -jak znajde chwile czasu to pobawie sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...