Skocz do zawartości

czy ten olej do filtrów gąbkowych jest dobry do enduro?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jesienią użyłem takiego oleju do filtra gąbkowego i jutro też użyje, po dzisiejszym przepłukaniu filtra w mojej drce 125. Zużywam całe opakowanie 50 ml. Tylko czy robię dobrze?Ten olej jest do silników w modelach samolotów itp. Jest bardzo lepki. Wole ten, niż np. mixol. Co powiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, linka nie dałem. 50 ml kosztuje 12 zł + koszty przesyłki

http://allegro.pl/item193573805_air_filter...owych_odss.html

 

i zdaje się ta firma nie ma nic wspólnego z beznadziejnymi kaskami Tornado itd....

Edytowane przez math1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czyszczę filtr powiedzmy raz na pół roku, (chociaż zima była hmmm....zacznę częściej, moto mam od września)po torze nie jeżdżę więc nie potrzebuję kupować dużej butli. Ale jeszcze się zastanowię, dzięki!

 

Fakt, jest fajny olej valvoline za ok 60 zł. Jutro jeszcze nasączę tym co mam i następnym razem zrobię zakupy na allegro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Człowieku, dobrej jakości olej np Motula Czy Motorex kosztuje około 30 zł za litr, a wystarcza na 20 nasączeń. Po co kombinujesz z olejami, które nie mają racji bytu w filtrze powietrza, bo puszczają syf bokiem, odklejają się od gąbki i wyprawiają setki innych numerów z zacieraniem motocykla włącznie...

 

Poza tym - mycie filtra raz na pół roku...?? Ty po asfalcie jeździsz tym motocyklem, czy w ogóle nie jeździsz? Mycie gąbkowego filtra w enduro raz na pół roku ma sens tylko wtedy, gdy jeździsz właśnie raz na pół roku. W innym przypadku powinno się go czyścić co każdą dłuższą jazdę, tym bardziej jak jest sucho i się kurzy. No chyba że jest tak jak wspomniałem - enduro znasz z opowieści, a jeździsz po asfalcie.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhuhu, nieprawda:)Jak już napisałem była zima, moto stalo a kupiłem we wrzesniu. Zrobilem niewiele km, a ten olej wydaje mi sie lepszy od mixola, jak juz pisalem, a wiem ze stosuja niektorzy do enduro. A poza tym, kupię sobie valvoline, nie przejmuj się, dbam o moje moto lepiej niż ooo..oooo...dbam jak nie wiem co,o!pozdrawiam

I nie jezdze po asfalcie, glownie teren. Kostek szkoda. A z tego co dzis zauwazylem wymiane moglem zrobic wczesniej bo filtr byl zaje**ny.Wiem, juz sie to nie powtorzy PRZYRZEKAM....:)

Edytowane przez math1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...