Skocz do zawartości

jakie skutki przegrzania drag stara?


krzysiek33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No tak. Twoj drag byl jeżdzony tak jak trzeba czyli na trasie, w podróży a jak maszyna jest petowana w paradach czy katowana na miescie to lipa. Jak wiadomo na miasto sa skuterki i mopedy a miejsce choppera jest na trasie. Sam fakt ze uzywales go do podrozy swiadczy o tym ze raczej nie petowales z powodu zuzycia paliwa, bezpieczenstwa i spokojnej podróży.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] czy katowana na miescie to lipa. [...]

 

A dlaczego uwazasz ze jazda po miescie to od razu katowanie sprzeta ?

Pierwszy spod swiatel, dzida na maxa i ostre hamowania na nastepnych ? ;)

Moj sprzet ma przebieg 40000 ........... ale mil i jezdzi wlasnie po miescie i czasami na jakas krótka trase i ani sladu jakiegokolwiek przebarwienia.

Dla mnie to tylko to co Dex napisal: odpowiednie dbanie o sprzeta w bardzo szerokim rozumieniu i znaczeniu tego slowa ( regularne serwisy, wymiany oleju, swiec itp. rzeczy, umiejetne/rozsadne korzystanie i operowanie biegami ) ......... :clap: :crossy:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No petowanie po miescie nie musi znaczyc ze ogien na swiatlach itd. Chociaz na tym to polega ale wątpię zebyś zrobił 40 tys mil tylko po miescie. Katowanie w City znaczy korki w srodku lata, przegrzany silnik bo nie ma gdzie go przewietrzyc itd. Nawet moja była Rf600R ktora miala chlodnice i wiatrak i swirowala w miescie nagrzewajac sie do 100 stopni C a w maszynie chlodzonej powietrzem to jest masakra taka jazda. Caly czas mowimy tu o pradzie o ktorej autor wspomnial a co moglo byc przyczyna przegrzania. Powiem to inaczej - udowodnij ze jazda z predkoscia 5-10kmh w pradzie przez kilka km nie spowoduje przegrzania? Nie spowoduje w kazdym moto za kazdym razem ale moze miec spory wpływ na grzanie bo jednak silnik nie ma tak potrzebego chlodzenia wiatrem co w tych maszynach jest jedynym chlodzeniem. Wyobraz sobie ze kilka lat temu podczas parady majowej kumplowi rozsadziło wąż od chłodnicy przy 2-letnim Blackbirdzie ktory był szczytowym osiagnieciem w technologii motocyklowej. Wspominając 'efekty" jazdy w paradach w cieple dni nalezy wpsomniec o stanie sprzęgła które mogło jednak dostać swoje i moze to jest przyczyna ze moto ma mniejsza moc a tak naprawde sie poprostu slizga. Co do jazdy po miescie to wiem jak jest z moto bo pracuje na kurierce w Londynie i moja Suza GS500E ma wlasnie taki zywot - ogien spod swiatel, pelen gaz, hamowanie silnikiem i stop. I tak caly dzien 11 godz. dziennie pon-piatek.Czas to pieniadz.Dodam ze moja Suza juz w poniedzialek uderzy 60 tys mil (100k km) i nadal smiga jak trzeba. W zeszlym tyg. przeszla wlasnie wymagajacy test MOT czyli przeglad a jedynym mankamentem dlaczego "oblała" test był brak odblasku na blotniku z tyłu. Moto ma juz 13 lat i ciezkie zycie kazdego dnia. A podobno Suzuki to lipa i sie psują.hehe.Pozdrawiam.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze i fakt ze jak odniesiemy sie do takich ektremalnych warunkow jak parady i takie wolne jazdy to pewnie tak. Moj sprzet byl naprawde dobrze traktowany i jezdzil po miescie, ale nie palowany i zadne tam parady. Kupowalem, go w Bristolu od pasjonata który mial 4 Dragi. Jedyny minus to to ze sprzet garazowany na dworzu i troszke bylo to widac.

Ostatnio tez musialem zrobic MOT, ale nie poszlo jak u Ciebie tak gladko bo kilka elementów juz sie wysluzylo i trzeba bylo je wymienic. ( amor, linki gazu, klocki hamulcowe )

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie poszlo latwo przez MOT to nie znaczy ze moto jest w zlym stanie. Sam widziales jak sprawdzaja motockl podczas przegladu. W PL sprawdzali tylko nr. ramy jesli wogle moto jechalo na stacje diagnostyczna czy tylko sam papier. Tu w UK trzepią wszystko. Ja zrobiłem swoje moto na przegląd czyli nowe uszczelki w zaciskach i pompce, nowe klocki, regulacje silnika, smarowanie, ulozenie linek , luzy glowki ramy, uszczelniacze zawieszenia+olej w amor. z przodu, oej silnikowy itd. a MOT oblałem z powodu braku odblasku na tylnym blotniku, po czym diagnosta przykleił mi jakis odblask (na koszt firmy) i wtedy moto przeszło spoko. Jak w zeszlym roku bylem innym moto to czepiali sie do luznego i troche zuzytego lanucha i luzu w tylnym kole oraz ze jakis kabelek wisial gdzies luzem, nastpenego MOT`u juz by nie przeszla ta maszyna a ogolnie to ja zajechalem na Amen w 4 miesiace- pekniety wahacz, krzywa rama i kawalek ramy brakowalo pod siedzeniem, silnik bral 0,5l oleju dziennie (ok.160mil) itd. Teraz pewnie moto ma nowe zycie w postaci zyletek i golarek 1-razowych.hehe. pzdr.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pewnie moto ma nowe zycie w postaci zyletek i golarek 1-razowych.hehe.

 

Albo wystawione jest jako: nowka sztuka, malo smigana :icon_mrgreen:

Jeden wlasciciel, staruszek z Niemiec.

Jedyny + takich MOTów w UK jest to ze ............ sprzet wyjezdza idealny i masz pewnosc ze szrotem nie jezdzisz. Mam teraz pewnosc ze motorek jeszcze dlugo mi posluzy :icon_razz: :icon_razz:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...