Skocz do zawartości

WYDECHY V&H - wyciszenie


motorbikeusa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałem się już z techniką "upychania" różnych przedmiotów w rurach wydechowych. Nie wiem tylko jaki to ma wpływ na silnik i czy nie należy po takim zabiegu regulować gaźników. Otóż mój kolega umieszcza tam jakąś szczotkę drucianą, którą za parę złotych kupuje w Castoramie.

To jego GG: 179583

Zapytaj go o szczegóły - to dobry specjalista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego i zamierzam to zastosować:

BAJEREK :icon_razz:

 

Jak zrobię to dam znać co z tego wyszło.

Taki bajerek właśnie mam, owięty watą i zero strzałów. Zastanawia mnie jedno - V&H reklamuje się, że wzrost mocy, mom.obr. itd. Czyżby wypuściło bubel na rynek? Mam wrażenie, ze silnik (pomijając dźwięk) najefektywniej chyba pracuje na oryginałach :crossy: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam V&H, ale ani mi sie śni jakieś przytykanie, bo chodzą pięknie i jeszcze nigdy mi nie strzeliły! Może nie mam potężnego silnika, ale jakbym miał rozregulowane gaźniki, to pewnie by strzelało. Jestem z nich bardziej niż zadowolony :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech akcesoryjny przy dobrej regulacji (nikt w Polsce tego nie robi bo strojenie silnika na hamowni będize kosztować tyle co 1/2 wydechu) napewno da przyrost mocy. Zwłaszcza w naszych ulubionych wolnoobrotowych V2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz miec stylowe (czyt. nie burackie) wkladki to szukaj zwyklego DB-Killer`a (decibel killer0 znany tez jako baffle. Moze byc nawet od sportowych maszyn tam gdzie musza byc Road Legal a przy wjezdzie na trackday wyjmujesz baffle i smigasz po torze na pelnym ogniu. Ogolnie jest to kawalek rury ktory ma wyciete i zagiete do wewnatrz 'listki" ktore wlasnie rozbijaja zjawisko falowe w wydechu. Sam montowalem to w wydechu w sporotwje 600 gdy zalozylem tlumik skladany z 3 roznych, a powodem byl wlasnie nadmierny huk z wydechu. Jedyne co stracilem to troche bass`u z wydechu ale w przypadku Twojego wydechu typu shotgun bass niewielkie ma znaczenie. DB-killer jest mocowany za pomoca 1 sruby M6 z nakretka (koniecznie sprezynowa). W UK taka wkladka kosztuje ok. 10GBP zaleznie od rodzaju a w Twoim przypadku to wystarczy zwykla prosta wkladka, bo niektore sa podgiete aby weszly w sportowy tlumik ktory ma wylot pod kątem. Ewentualnie wez kawalek rury ok.15-20 cm ,wspawaj w nią podkladke z otworem i na koncu nawierc otwor na srube M6. Wloż calosc w wydech i przykrec. Dodatkowo jak masz czas i chęci to mozesz sie pobawic ustalając długość wkładki dopasowując w ten sposób dzwek który polubisz.

 

Kilak przykladów:

 

http://cgi.ebay.co.uk/Baffle-insert-for-ex...1QQcmdZViewItem

 

 

http://cgi.ebay.co.uk/RACE-CAN-BAFFLE-KIT-...1QQcmdZViewItem

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładna kupa ... :biggrin:

Okazało się że ja już mam wyciszacze :flesje:

 

Te wydechy to potwory - jak bedę miał chwilę to zapodam jakieś nagranie bez wyciszaczy.

Raczej tak nie wyjadę na ulicę bo przy pierwszym patrolu jestem uziemiony ale na jakiejś paradzie ? - czemu nie :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładna kupa ... :biggrin:

Okazało się że ja już mam wyciszacze :flesje:

 

Te wydechy to potwory - jak bedę miał chwilę to zapodam jakieś nagranie bez wyciszaczy.

Raczej tak nie wyjadę na ulicę bo przy pierwszym patrolu jestem uziemiony ale na jakiejś paradzie ? - czemu nie :icon_question:

A jakie masz te wyciszacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczne jak ten u góry:

BAFFLE

Sprawdź, czy masz te wkłady owinięte watą na wysokości karbowania - to dużo daje, przetestowałem. Poza tym przejrzyj wątek wild stara; tam ktoś - chyba Kusz - podesłał linka z pomysłem na wyciszenie V&H. Zwykła blaszka, a podobno wiele daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy masz te wkłady owinięte watą na wysokości karbowania - to dużo daje, przetestowałem. Poza tym przejrzyj wątek wild stara; tam ktoś - chyba Kusz - podesłał linka z pomysłem na wyciszenie V&H. Zwykła blaszka, a podobno wiele daje.

 

Właśnie znalazłem coś o tej wacie:

WATA :biggrin:

ale problem polega na tym że tam mam niewiele miejsca - patrz górne BAFFLE

 

A odnośnie blaszki to niewiele pomogło - testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...