Skocz do zawartości

Shoei XR 1000 Relic


Rekomendowane odpowiedzi

Czy on jest z Design czy tylko lakierowany ? Jezeli to w jakim kolorze. Byl u mnie kolega forumowy i dzieki znizce 18 % kupil lakierowany w cenie 369,- €. Przeliczyc musisz sam Te z Design sa chyba o 80,- € Drdozsze, warto przemyslec czy warto wiec wydac 80 jurlow za dodatkowa kalkomanie a nie np. zainwestowac ta kase w indywidualne lakierowanie airbrush.

 

:icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale chyba wzory sa malowane (oczywiscie fabrycznie). Problem w tym ze kask jest matowo czarny. Czarne "golasy" XR1000 nie sa matowe. Podejrzewam ze trzeba by lakier matowic poprzez szlifowanie co moze nie dac tak dobrego wygladu jak orginalny mat w malowaniu Relic. Kolejna sprawa jest fakt o ktorym czytalem. Opinie producentow, a takze redaktorow Swiata Motocykli mowia o niebezpieczenstwie oslabienia skorupy na skutek reakcji chemicznych zachodzacych miedzy skorupa kasku a nowa warstwa lakieru. Jeszcze innym argumentem przeciwko malowaniu na wlasna reke jest utrata gwarancji co przy kasku za niewiele mniej niz 2000 ma swoje znaczenie. Pozatym za malowanie "golasa" tez trzeba zaplacic co ewentualna oszczednosc przy zakupie znacznie redukuje.

Edytowane przez JERY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to zalezy od lakieru ktorego sie przy lakierowaniu urzywa. Podobno Humbrol i Rewall z zakresz modelarstwa sie sprawdzaja. Moze sa i inne o ktorych nie wiem.

 

co do Shoei to badz pewien, ze jest to kalkomania ktora jest polakierowana. W przypadku matu nie wiem dokladnie. Mamy w szkolce kursantke ktora takowy ma jezeli bede sie z nia widzial to zwroce uwage.

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam farby modelarskie bo bawilem sie w to dosc dlugo. Nie wiem natomist jak sie sprawdzaja przy malowaniu kasku. O ile dobrze pamietam to sa farby nitro wiec raczej nie sa neutralne. Ja rozumiem idee malowania kasku. Powiedzial bym tak dla taniego kasku albo dobrego, drogiego ale mocno zuzytego. Przy kasku nowym raczej bym nie zaryzykowal z powodow o ktorych wspomnialem. Tym bardziej ze roznica miedzy orginalnie malowanym a "golasem" oddanym do malowania nie bedzie sie znacznie roznic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...