Skocz do zawartości

Się chwale....sezon zakończony


Rekomendowane odpowiedzi

Założe się że pod koniec lipca już będziesz śmigał na moto ;)

 

Wiesz na pewno tak bym postąpił dwa- trzy lata temu. Teraz jestem bardziej cierpliwy, ale szlak mnie trafia jak widze jakis jednoslad na ulicy, zaraz odwracam głowę i pytam siebie jaka marka itp. I od razu włącza mi się opcja: "Zabiłbym tę panią". A potem samo jakoś przechodzi...

 

Pozdr

 

Jak tak czytam ten temat, przypominam sobie kumpla wypadek i patrze na to co się dzieje na drogach to nasuwa się jedno...

 

"Ach te kobiety... Co my byśmy bez nich rozbili..." :)

 

 

Hihihihi... Moja dziewczyna po tym incydencie usłyszała ode mnie: "Popełniliśmy[ mężczyżni] dwa błędy: a) daliśmy kobietom prawo jazdy; b) daliśmy im samochody". Mina i odpowiedz Asi była dosyć stanowcza.

Nie chce dowieść, że kobiety jeżdzą gorzej. Mam tylko wrażenie, że są częściej sprawcami drobnych kolizji i wypadków. Bo jeżdża technicznie gorzej od mężczyzn. Zaś mężczyzni powoduje więcej śmiertelnych wypadków.

 

Pozdr

Edytowane przez xj 600 n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AC może dużo nie pomóc jeśli inne firmy ubezpieczeniowe działają jak Hestia...11 marca miałem szlifa spowodowanego tym że zajechał mi kierowca puszki, była policja, ustalona wina kierowcy puszki, pan spisał oświadczenie "Zmieniając pas ruchu spowodowałem kolizje...itp itd", 16 marca jak się pozbierałem do kupy zgłosiłem szkode... Teraz mamy 5 maja, a pieniędzy ani widu ani słychu, póki co stwierdzili że będzie to szkoda całkowita i wycenili mi Bandita 600 '95, stan bdb, serwisowany, 100% oryginału na 5600zł :icon_biggrin: , z czego wypłacą mi 3600zł (niewiadomo narazie kiedy), a tzw "złom" ma być wart 2000 i tu przy okazji moje pytanie czy w takim przypadku zabiorą mi dowód rejestracyjny (moto normalnie jeździ, ma tylko prawy bok przerysowany)?

eee... bo hestia to fajna jest. Jak chciałem moto ubezpieczyć to pani najpierw pogmerała w kompie, potem w podręcznikach żeby stwierdzić, że tak naprawdę, to oni nie chcą ubezpieczać motorów... :)

XXI wiek, gospodarka rynkowa... :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podpisałem umowę kupna sprzedaży. Motocykl został kupiony za kwotę 4,950 zł wraz z owiewką, trzema kuframi i podgrzewanymi manetkami. Z tytułu ubezpieczenia dostałem dotychczas kwotę 1,600 zł oraz dodatkowo przewidziana jest dla mnie wypłata kwoty okolo 6 tysięcy złotych. Co rekompensuje stratę i pokrywa się w całości z sumę na jaką był ubezpieczony motocykl.

 

xj a nikt wczesniej Ci nie powiedzial ze tak to dziala ? Jezeli jest szkoda calkowita i odsprzedajesz caly wrak firme, ktora znajdzie PZU, to zawsze dostaniesz dodatkową wypłatę, która pokryje calą wartosc przedmiotu ubezpieczenia ... Minus ew. niedoplacone skladki i ten udzial wlasny...

 

A propos - ludzie pilnujcie w jakiej opcji kupujecie AC ! Zawsze bez udzialu wlasnego i z ubezpieczeniem amortyzacji czesci - roznica w koszcie chyba wynosi 30-40 zł... A w wyplacie kolosalna...

 

W Polsce w tej chwili to nie tak latwo ubezpieczyc moto - jest tylko PZU i allianz. NIKT więcej na pelny pakiet poza dealerami...

 

Ja mam jedno moto ubezpieczone w Allianz (full pakiet) i to ubezpieczenie polecam... Wazne np ze mozna u nich kupic tanie assistance na zagranice poza UE jak masz juz krajowe... Bez zadnych wylaczen...

Edytowane przez mario33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario33, a ile wyniosło Cię to ubezpieczenie, jaką masz zniżkę ? Pozdrawiam

 

Mam pelna zniżke 50%, koszt pakietu OC/NW/AC/ASS ok. 540 zł dla Warszawy/okolic przy wartosci moto 19 tysiecy zł. Oplata roczna w jednej racie (inaczej nie mozna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pelna zniżke 50%, koszt pakietu OC/NW/AC/ASS ok. 540 zł dla Warszawy/okolic przy wartosci moto 19 tysiecy zł. Oplata roczna w jednej racie (inaczej nie mozna).

 

Pełna zniżka - jeśli chodzi o bezszkodowość to 60% a nie 50%. W Allianz można płacić na raty - maksymalnie 3, ale to powoduje zwyżkę składki o 8% (w przypadku 2 rat 0 5%). Dotyczy to ubezpieczeń indywidualnych - nie wiem jak jest w przypadku ubezpieczenia pakietowego zawieranego u dealerów.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie ceny są w Alianze ale w Pzu za moto wartości 35 tyś zaśpiewali 7tyś AC. :cool:

Zdrowo ich porąbało.

Aha: brak zniżek na AC

Oczywiście nie skorzystalem.

Edytowane przez Fender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...