Skocz do zawartości

Pomalowalem motor i mam problem!!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis pomalowalem moto. Zaciekowa nie ma, ale mam problem bo gdzie niegdzie z pistoletu albo gdzies z sufity przyklejly mi sie takie "ziarenka" malutkie. I powierzchnia jest chropowata. Stosowalem lakier Autorenolak z kataliztorem (utwardzaczem). Maluje pierwszy raz MOTOR. Jakie nastepne kroki zeby wygladzic idealnie powierzchnie??? Jaka paste??? Czym robi sie tak zwana polerke??? I co po kolej pierwsze pasta czy polerka???

 

Prosze o fachową pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerke robi sie pasta polerska np... tempo ale wydaje mi sie ze automax jest bardziej rekomedowana... lub tez mleczkiem polerskiem...

a polerka na czym polega...

bierzesz wiertarke z taka specjalna gabka do polerowania... nakladasz pasty lub meczka i zasuwasz do momentu kiedy matowe elementy beda sie blyszczec...

trudno dostepne miejsca robi sie recznie... szmatka

 

zmatowiec papierem 2000 i na wodzie nie oszczedzac...

 

szkoda ze nie widziales jak sie robi bo latwiej by Ci bylo...

 

uwazaj zebys nie zniszczyl lakieru jak papierem zasuwasz... ja tak ztarlem warstwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu pistolet oprócz tego ze maluje działa tez jak taka mała dmuchawa i podrywał cały ten kurz.Kiedys też miałem taka sytuację (malowałem sobie owiewkę) i pamietam że te przyklejone pyłki usuwałem papierem 1500 ,bo 2000 nie chciało się to zetrzec.I wazne ,żeby ta warstwa lakieru była gruba,malowane przyajmniej ze dwa razy,bo łatwo teraz to przetrzesz.Ale mozna to jeszcze ładnie wyprowadzic.Na końcu przelecisz wszystko pastą polerską i będzie napewno ładnie wyglądac.Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio robiłem poprawki na przednim błotniku i też mi jakieś drobne syfki wyszły. Zrobiłem tak jak poprzednicy pisali, czyli papier gradacji 2000 duuuuużo czystej wody i delikatne ruchy aby tylko wyrównać te wystające syfki (uważać na kantach bo tam najłatwiej przedobrzyć). Następnie pasta polerska i polerka do bólu. Ja użyłem akurat najtańszej chyba, czyli automax. Bardzo dobrą, ale drogą pastą jest Comandant (nie wiem czy tak się pisze) . Jest chyba na bazie amoniaku i lekko spulchnia wierzchnią warstwę lakieru dlatego lepiej się poleruje. Nie nadaje się do lakierów słabych np. tych w spray-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...