Skocz do zawartości

NOLAN N-com z Bluetooth'em


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem kaska Nolana z Bluetooth'em.

Udało mi się zameldować Bluetoothkit'a do komórki (komórka rozpoznaje urządzenie zewnątrzne),

ale kask (jego Bluetoothkit) nie rozpoznaje komórki.

Jak ją zameldować tymi 3 guziczkami Bluetoothkit'a, aby kask widział komórkę?

Jeżeli ktoś to potrafi to proszę o poradę, bo metoda prób i błędów nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakąś instrukcję do tego? ja zaraz poszukam elektronicznej.

 

edit. znalazłem coś takiego:

 

 

 

* On the navigator select the Bluetooth icon from the settings menu and check whether it is active. If required, activate it.

* On the N-Com e-box press and hold the on key (for about 12 sec.): the volume keys first light up, after a few seconds they start flashing slowly (HS pair-up) and then after another 4 sec. they start flashing rapidly (N-Com system HF pair-up mode);

* Select “Connect headset à Search” from the Bluetooth menu. When “Add device” appears press OK.

* The navigator performs the search and finds N-Com HF;

* Perform the audio test. N-Com will be recognized by the navigator as its headset.

Edytowane przez kenji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Witam

 

Mam problem z którym nie jeden motocyklista pewnie już się spotkał. Zakupiłem kask Nolan z systemem N-com B5. Łączy się z nim mój telefon, działa mi radio a teraz przyszedł czas na nawigację GPS.

 

Nie jeżdżę bardzo często motocyklem i nie jest mi potrzebna nawigacja za 1800 zł dedykowana do motocykla. Do tej pory posiadałem taką za 300 zł samochodową i działało wszystko ok, ale niestety taka nawigacja nie połączy się z N-com.

 

W sklepie dowiadywałem się, że są spece który potrafią niektóre modele tańszych nawigacji samochodowych przerobić tak aby łączyły się one bez problemu z kaskiem.

 

Proszę pomóżcie w wyborze nawigacji jak najtańszej lub dajcie kontakt do osoby która siedzi w temacie nawigacji bardzo mocno i pomoże mi w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja to navroad Auro 2s. Niestety próbowałem połączyć kilka nawigacji ale takie typu: navroad modecom czy nawet nokia mają tak skonstruowane oprogramowanie ze mogą się łączyć raczej tylko z telefonem. Od producenta (firmy Nolan) uzyskałem informacje ze moja nawigacja nie połączy się z kaskiem. Niestety nie napisali mi juz jaka nawigacje niemotocyklowa można kupić żeby się połączyła. Wiem jedynie ze jest możliwość połączenia jakieś tańszej navi. Jeśli ktoś się na wym zna proszę o kontakt mailowy i umówimy się na telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam , interkom B5 Nolana łączy się tylko z zestawem słuchawkowym nawigacji motocyklowej . Zasada jest prosta , jadąc samochodem nie używamy kasków więc wystarczą głośniki nawigacji aby podać komunikat słowny . Dla motocykli została stworzona specjalna nawigacja która posiada możliwość kożystania z komunikatów słownych za pośrednictwem kasków . Jest to zestaw słuchawkowy wysyłający komunikaty za pośrednictwem Bluetootha do kasków . Też ten problem chciałem rozwiązać za pomocą taniej nawigacji . Niestety :banghead: okazało się to niemożliwe , dlatego kupiłem dedykowanego Tomtoma 400 , który wysyła komunikat do B5 po sparowaniu . Tym właśnie się różni nawigacja motocyklowa o samochodowej . Motocyklową można używać w samochodzie ( ma wbudowane głośniki ) ale nie odwrotnie :biggrin: Jak ją w końcu kupiłem , to zrozumiałem że to dobrze wydane pieniądze Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...