Skocz do zawartości

nissan 200sx 1,8 16v uturbiony


osmul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie, mam zamiar kupic sobie nissana 200sx 1,8 16 zaworowy z turbem. no i mam pytanie czy ktos z forum ma moze takie auto ??? prosze o jakies opinie poniewaz autko bardzo mi sie podoba a nie chce kupic i co drugi dzien cos naprawiac.

 

jakie spalanie??

ile do setki??

czy jest awaryjne?

co najczesciej sie psuje?

etc.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, mam zamiar kupic sobie nissana 200sx 1,8 16 zaworowy z turbem. no i mam pytanie czy ktos z forum ma moze takie auto ??? prosze o jakies opinie poniewaz autko bardzo mi sie podoba a nie chce kupic i co drugi dzien cos naprawiac.

 

jakie spalanie??

ile do setki??

czy jest awaryjne?

co najczesciej sie psuje?

etc.

 

pozdrawiam

Ogólnie świetne autko. Jest bardzo lekkie i trzeba z gazem na zakrętach uważać ale frajda z jazdy jest niezła. Osiągów nie pamiętam ale są niezłe. Napewno jak ciśniesz to będzie Ci nieźle palił. Jeżeli chodzi o awaryjność to nie jest źle, tylko trzeba uważać na turbinę, bo ta potrafi się zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbina w sr20dt ma sie psuc ???!!! jest podatna na uszkodzenia jak kazde inne turbo, ale nic poza tym. pamietaj o chlodzeniu auta i rozgrzewaniu zanim zaczniesz palowac...

sx to kultowe auto do drfitu i innych zabaw zwiazanych ze streetracingiem. Jaki model planujesz wybrac? s13, s14, s14a? s13 to ten z podnoszonymi światłami, s14 i s14a to kolejne wersje. Zdecydowanie najlepsza jest s14a, ale s14 jest prawie na tym samym poziomie, pomiedzy s13 i s14 jest przepasc, inne napedy itd. s13 sa tansze, ale ja bym radzil dozbierac do s14, silnikowo to jest bardzo popularny silnik, wiec czesci znajdziesz, z napedami bywa roznie, ale zle tez nie jest. s13 lubia gnic. No i pamietaj ze nie znajdziesz latwo tego auta w dobrym stanie, ja bym w PL nie kupil... jak cos jest tanie, to est to zlom, jak sie nie znasz na turbo rwd samochodach to wez kogos kto sie zna. Podpowiem ze takie auto latwo mozna zrobic na 350KM :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myslalem o tym s13 bo mi sie podoba, cena za 91 rok bez skory jest 7500 wiec chyba taka w miare.

ze spalaniem to czytalem gdzies ze jak w trasie to do 8 da sie zejsc, a jak sie cisnie to 14 wiec to raczej nie jest tragedia dla mnie. oczywiscie ze bede uwazal na chlodzenie i rozgrzanie, po bmw jestem wyczulony na to.

no dobra a jak jest z miejscem w srodku?? czy sa siedzenia z tylu?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pojezdzisz za dlugo s13 za 7500...

 

jak chcesz auto do jazdy lub jazdy i lansu to na pewno nie s13, silnik turbo z takiego rocznika i z takim przebiegiem nie jest juz najzdrowszy. szukaj lepiej jakiegos n/a czyli bez turbo, oczywscie nie sx'a.

 

jezeli jednak zostaniesz przy tym to o miejsce sie nie martw, jest go duuzo, ja mam 190 wzrostu i 100 wagi i daje raade

 

nie pojezdzisz za dlugo s13 za 7500...

 

jak chcesz auto do jazdy lub jazdy i lansu to na pewno nie s13, silnik turbo z takiego rocznika i z takim przebiegiem nie jest juz najzdrowszy. szukaj lepiej jakiegos n/a czyli bez turbo, oczywscie nie sx'a.

 

jezeli jednak zostaniesz przy tym to o miejsce sie nie martw, jest go duuzo, ja mam 190 wzrostu i 100 wagi i daje raade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie zdecydujesz na s14a to moge pare nformacji udzielic. Autko jest fajne,dobrze sie prowadzi. Spalanie nie jest straszne, na trasie pali ok 8l przy normalnej jezdzie a w miescie ok 12-13l. Przyspieszenie 0-100km/h w 7,3s. Z tylu nie bedzie wygodnie nikomu ale osoby do 160cm moga tam sie zmiescic i spokojnie wytrzymaja nawet dluzsza trase. Silnik wytrzymaly,turbina takze, jedynie wymienialem uszczelke przy turbinie bo wydmuchalo ja. Auto posiada szpere 30% albo 40%,wspaniala sprawa. Nie polecam ostrego cisniecia na duzym odcinku. po przejechaniu 230km z przedkoscia srednia 200km/h, oczywiscie na autostradzie,wypalily mi sie dwa zawory. Przy okazji zrobilem remont silnika a koszt z czesciami i robocizna 1800zl. Auto godne polecenia!!! Daje duzo radosci z jazdy.

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym GT opisuja własnie ten silnik ( o ile sie nie myle SR20DET ). Może głównie pod kątem tuningu, ale troche ogólnych informacji też jest. Zakup sobie gazetkę, lub jak chcesz to moge ci zeskanować ten artykuł. Jak chcesz to prześlij swojego maila na PW.

Pozdro

Edytowane przez Wiśl@k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ten zakup auta skonczy sie na mercedesie w124 300d z 90 roku w kombi lub jakims innym benzynowym z gazem

sx strasznie mi sie podoba wiec prawdopodobnie nastepnym moim autem bedzie wlasnie nissan 200sx.

i nie po to zeby sie lansowac tylko miec troche mocy pod butem i od czasu do czasu sie nim pobawic na jakims pustym placu czy nawet w miescie na malo uzywanych zakretach.

bylem ogladac takiego 92 z uszkodzonym turbem za 3500. powiem Wam ze nie wiem czy auto bylo juz tyle razy naprawiane ze w niekotrych miejscach po prostu rdzewialo i gnilo, ale co bylo wazne to silnik ladnie pracowal. pojechalem obejrzec, wrocilem do domu zeby skonsultowac ten zakup z rodzina (chcialem kupic i zrobic mu remont silnika oraz tego czego jeszcze by potrzebowal). po rozmowach wyszlo ze moge kupic, wszedlem jeszcze raz na aukcje a ona zakonczona:/ wiec dzwonie do faceta i pytam czy zdjal aukcje bo sprzedal czy z jakiegos innego powodu, a on mi odpowiada ze juz sprzedal.

 

zastanawiam sie jeszcze nad bmw e30 z 2,5 lub 2,0 12v m20 w kombi

jutro wlasnie jade takowa zobaczyc

koniecznie chcialbym miec auto z napedem na tyl i przez to mam raczej ograniczony wybor,

no bo jakie auta?

 

bmw, mercedes, wlasnie sx chodzil mi po glowie, no i co jeszcze?

oczywiscie mowimy o samochodach w jakis przystepnych cenach np do 10 tys.

jak naped stoi w hondzie prelude takiej z podnoszonymi swiatlami?? przod czy tyl??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...