Skocz do zawartości

Łożyska


redair
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie medrkuj tak tylko kup po prostu odpowiedni typ lozyska, wg oznaczen, ktore masz na fabrycznych.

 

bo najwiekszy wplyw na trwalosc lozysk ma dobranie ich odpowiedniego luzu do warunkow pracy

 

btw. polskie lozyska sa bardzo dobre, sproboj np w firmie Albeco

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im droższe tym lepsze. Do twojego moto, wszystkie będą odpowiednie (polskie, niemieckie, japońskie), no .... może poza chińskimi.

Do WSK, spokojnie kupuj ze sklepu motoryzacyjnego. A jeśli chcesz aby były mniej podatne na wycieranie i to lej jakiś lepszy olej do benzyny (żaden Mixol, Lux czy Orlen). Łożyska na wale w dwusuwach się zużywają, bo mają nieodpowiednie smarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im droższe tym lepsze. Do twojego moto, wszystkie będą odpowiednie (polskie, niemieckie, japońskie), no .... może poza chińskimi.

 

jak czytam takie rewelacje to mi sie podnosza kąciki ust z politowania...

 

powtarzam jeszcze raz - maja byc te same oznaczenia co na oryginalnych lozyskach i wtedy wszystko bedzie ok.

wyobraz sobie ze dasz na wał lozyska o zbyt malym luzie, ktorych przeznaczeniem bylyby kola..

przeciez wal sie duzo szybciej kreci i dzialaja na niego wieksze sily, dlatego zbyt ciasne lozysko bedzie obnizalo osiagi silnika, grzalo sie nadmiernie i wycieralo, przez co szybciej powstana luzy, a o opilkach metalu nie wspominajac

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale odpowiadacie tak jak bym cos mial skladac recznie. przeciez daje sie na tokarke, jakie nowe tuleje itp przeciez sa na to wzory, jakie co mam miec luzy itp.jak bym dal wal do regeneracji z lozyskami ktore by byly wieksze to oni tam by wiedzieli co zrobic. przeciez istnieja maszyny do takich spraw. Moze wziac od cz 380c i je naweglic.

Edytowane przez redair
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak czytam takie rewelacje to mi sie podnosza kąciki ust z politowania...

 

powtarzam jeszcze raz - maja byc te same oznaczenia co na oryginalnych lozyskach i wtedy wszystko bedzie ok.

wyobraz sobie ze dasz na wał lozyska o zbyt malym luzie, ktorych przeznaczeniem bylyby kola..

przeciez wal sie duzo szybciej kreci i dzialaja na niego wieksze sily, dlatego zbyt ciasne lozysko bedzie obnizalo osiagi silnika, grzalo sie nadmiernie i wycieralo, przez co szybciej powstana luzy, a o opilkach metalu nie wspominajac

 

Zgadzam się z Tobą, że łożyska powinny być z odpowiednim luzem. Ale redair pytał się jakie łożyska zastosować aby się mniej grzało i wycierało więc mu odpowiedziałem. Czyż nie mam racji? Jakby zapytał się "Jakie łożyska z jakim luzem na wał do WSK" to bym mu odpowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam(Ja)że to co ty piszesz to i tak nie ma sensu. Jeśli osiągniesz jak piszesz 11tyś z WSK to ona się będzie rozkręcała, silnik się rozleci:P-żartuję ale wsk tego nie przezyje. pręrdzej się tłok zatrze niż te łożysko rozleci, ja bym bazowąl na fabryczynych łozyskach bądź fabrycznych zamiennikach (wzmacnianych) do wału. takie naweglanie kombinowanie może nie dać oczekiwanego efektu. powiedz człowiekowi który regeneruje wąły żeby łożysko wsadził z luzem c3 pod korbe i po problemie, kup łożyska c3 na wał -po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze kupie te łozyska c3 bo lubie w kite dawac bo to wsk 175 a ona lubi wysokie obroty, normalnie silnik sie szybciej rozleci jak bym jezdzil na srednich, tylko te lożyska c3 maja duzy luz to chyba trzeba dobrze motor rozgrzac przed jazdą;)?????Jeszcze jak by ktos tu czytal o wskach i chcial rasowac przypominam zeby dawac pod sprezyne w sprzegle podkladke 2mm i dobrze wyregulowac sprzeglo bo skrzynia szybko sie rozleci. Mysle ze temat jest juz zakończony.Pozdrawiam narka:)

Ps:

ciekawe czy moja wsk wytrzyma te 25km i ile da rade zrobic kilmetrow:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...