Skocz do zawartości

pęknięty cylek


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dural to duraluminium ;) Jak chcesz wiedziec wiecej o tym to wikipedia służy pomocą :biggrin: Pozdr

 

No napsiałem tak tyle ze w skrócie czyli alu i duralu :) czyli stop aluminium miedzi manganu i czegoś jeszcze o ile sie nie myle,musze popatrzeć w wikipedii.Szkoda ze musze cylinder rozbierać :) ,bo moto pieknie pyka.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napsiałem tak tyle ze w skrócie czyli alu i duralu :D czyli stop aluminium miedzi manganu i czegoś jeszcze o ile sie nie myle,musze popatrzeć w wikipedii.Szkoda ze musze cylinder rozbierać :icon_mrgreen: ,bo moto pieknie pyka.

Pozdr

Spawałem kiedyś pompę olejowa z Alu..musiała być idealnie czysta ,to raz, a dwa -pompa(pęknięcie) musiala byc w pozycji-leżąc- bo inaczej lut spływał. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pękniecie narazie zakleiłem(dokladnie wyczyściłem i zrobiłem chropowatą powierzchnie aby klej dobrze sie trzymal) zobaczymy ile utrzyma dzis była piekna pogoda wiec pojeżdziłem pare godzin po lesie i narazie ładnie trzyma,nigdzie nie cieknie,(gorzej by było jak rozsadziło by tuleje od wewnątrz).

A chciałem jeszcze zapytać czy cylek od 640 bedzie pasował od 580cm, 580 ma tłok 95mm a 640 ponad 100mm (chodzi mi czy bedzie pasował na skrzynie od 580) pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zechcesz to jednak spawac, to pojdz do kogos, kto ma o tym pojecie. w wyniku spawania powstaja rozne, nieporzadane naprezenia... zeby ci tego nie posciagala w najmniej oczekiwany sposob :biggrin:

Wiem ze nie łatwo jest pospawać cylinder,ale najpierw spróbowałem klejem jak puści to bede zmuszony

do spawania(a jak bedzie ściorana tueja to pewno kupie innego cyla i wrzuce tuleje)

a mam pytanie czy na tuleji bedzie dobrze chodzi(chodzi mi o jej trwałość) bo jeden gość mówił ze jak miał

tuleje zeliwną wstawioną to szybko sie zużyła. a co wy na to ?Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...