Skocz do zawartości

Gaźnik (gaznik, regulacja gaźnika, regulacja gaznika)


wookie23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam następujący problem: Gdy jade no moim moto (Yamaha dt 125r 2003) przy 7 tyś obrotów nie chce iśc dalej (normalnie kręci 11 tyś) lecz gdy zdejme gaz i znowu dodam to czasami wchodzi w obroty a czasem nie. Przy okazji spytałem sie mechanika o co chodzi? Powiedział mi że to pewnie gaźnik trzeba by było rozebrać poszukać przyczyny.

 

Tu moje pytnie:

Jak do tego sie zabrać? w ogóle co gaźnik ma w sobie jakie części jak wygląda po co to i na co?

Chciałbym abyście mi przedstawili jakieś zdjęcia, rysunki do czego są poszczególne śróbki... Jak go później wyrególować idt.

Chciałbym to zrobić sam... Niestety nie mam kolegów mechaników więc tylko wy możecie mi pomóc.

 

Mój gaźnik wygląda tak:

http://img79.imageshack.us/my.php?image=p1010004we4.jpg

Aaaa tam nie mam śruby od wolnych obrotów to wkreciłem zwykłą aby nie dostawała lewego powietrze aaa i to może być przyczyną złego chodzenia mojego moto? Wiecie może gdzie dostane taką śrube?

 

 

 

Ps. Szukałem już chyba wszędzie i nic nie znalazłem... Tylko przeczyść dysze itp. a ja nie wiem o co chodzi... Z tą mój tytuł taki długi bo na prawde nie moglem znic znaleźć a to po to aby innym było łatwiej znaleźć...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to 2T Singiel to nie ma wiekszego znaczenia czy to pojemnosc 125,50 250 czy 500.Chodz np przy zaworze wydechowym gazni kstroi sie inaczej.Do wlasciciela Dt.Odkrec dekiel ganzika a zobaczysz jak jest zbudowany:)Srube od powietrza wkrec do konca i wykrec na 2 pelne obroty.Rowek na iglicy na srodku.Kolega ma tak wKtmielc2(ten sam silnik) i smiga eleganco:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...