Skocz do zawartości

jak poprawnie zmieniac biegi


szeryf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ok,jestem leszczem,jezdze 200km/h po miescie a nieopanowalem tej sztuki tak jak bym chcial.raz bieg wejdzie idealnie raz chrupnie szczegolnie z 1na2ke.jak to wyczuc zeby bylo slychac tylko klik klil.to samo przy reducji jade sobie np150 hebel redukcja itp,jak chamowac z tzw przygazowka jak robia to zawodnicy,jak jezdzic zeby praktycznie przy dojezdzie do zakretu itp nie miec wcisnietego sprzegla.ile czasu powinna trwac zmiana biegu ?zauwazylem ze jak staram sie z 1na 2 wbic bieg blyskawicznie to wchodzi duzo ciszej i lepiej i dla czego kiedy sprzet jest na luzie i wlaczam jedynke slychac takie jebniecie a nie delikatne wskoczenie biegu to samo przy zmianie z 2 na 1bieg.przy starcie wciskam sprzeglo do konca ,podczas jazdy tylko muskam na 1cm i jest ok,odstep na klamce jest prawidlowy 2mm.motocykl czysto sportowy gsxr750 k1 ,wszystko 100procent sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelmoto2

ok,jestem leszczem,jezdze 200km/h po miescie a nieopanowalem tej sztuki tak jak bym chcial.raz bieg wejdzie idealnie raz chrupnie szczegolnie z 1na2ke.jak to wyczuc zeby bylo slychac tylko klik klil.to samo przy reducji jade sobie np150 hebel redukcja itp,jak chamowac z tzw przygazowka jak robia to zawodnicy,jak jezdzic zeby praktycznie przy dojezdzie do zakretu itp nie miec wcisnietego sprzegla.ile czasu powinna trwac zmiana biegu ?zauwazylem ze jak staram sie z 1na 2 wbic bieg blyskawicznie to wchodzi duzo ciszej i lepiej i dla czego kiedy sprzet jest na luzie i wlaczam jedynke slychac takie jebniecie a nie delikatne wskoczenie biegu to samo przy zmianie z 2 na 1bieg.przy starcie wciskam sprzeglo do konca ,podczas jazdy tylko muskam na 1cm i jest ok,odstep na klamce jest prawidlowy 2mm.motocykl czysto sportowy gsxr750 k1 ,wszystko 100procent sprawne

 

1) zapisz sie do szkoly na nauke poprawnej pisowni

2) staraj sie jezdzic po miescie 300km/h wtedy biegi wchodza bez problemu

3) zmien czysto sportowy k1 na czysto lamerski k7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, nie ma to jak pomoc na forum :notworthy: .

Nie wiem w czym wy macie problem :) . Na kursach takich rzeczy przecież nie uczą, w ogóle niczego tam nie uczą, cud że w ogóle ludzie zdają te egzaminy jakoś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odnośnie wrzucenia jedynki na postoju. Gdy motorek mam zimny też słyszę głośne pier*niecie przy wykonywaniu tej czynności.

Ja wrzucam 1bieg jeszcze przed odpaleniem motocykla, by tego uniknąć

Pózniej jest już ok i jedynka wskakuje tak jak trzeba.

 

Ale też chętnie dowiem się w czym tkwi problem

------------------------------

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odnośnie wrzucenia jedynki na postoju. Gdy motorek mam zimny też słyszę głośne pier*niecie przy wykonywaniu tej czynności.

Ja wrzucam 1bieg jeszcze przed odpaleniem motocykla, by tego uniknąć

Pózniej jest już ok i jedynka wskakuje tak jak trzeba.

 

Ale też chętnie dowiem się w czym tkwi problem

------------------------------

pozdrawiam

 

Sklejone sprzęgło, aby tego uniknąć rozklej sprzęgło przed jazdą, może pomóc też wymiana oleju. Skorzystaj z wyszukiwarki, takich problemów było mnóstwo. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Na kursach takich rzeczy przecież nie uczą, w ogóle niczego tam nie uczą, cud że w ogóle ludzie zdają te egzaminy jakoś :buttrock:

Ja uczę i egzekwuję. Nie trzeba cudu, by ponad 90% moich absolwentów zdawało za pierwszym podejściem. Po co iść na kurs do szkoły, gdzie nie uczą podstaw? Trzeba iść tam, gdzie instruktorzy uczą jeździć. Proste, jak przedłużanie gatunku ludzkiego.

Link podany przez Evera jest przydatny w tym temacie.

Wsio.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym chrupotaniem to "ten typ tak ma" tak jak z jedynką nic nie poradzisz byle byś ja tylko wbijał na niskich obrotach, tak z 2jką da się pokombinować. Ja robię to tak: lecę se na jedynce dociągam dźwignię biegów do góry (bez sprzęgła i nie za mocno) i dopiero potem wciskam sprzęgło w rezultacie 2jka wchodzi szybko gładko i dźwięk który temu towarzyszy to normalne "tyk"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej jedynka tez wchodzi twardo, ze stukiem gdy jest nierozgrzana ale po rozgrzewce juz cicho i przyjemnie dla ucha

81620200.jpg

Spotykam na trasie pędzących niebezpiecznie wariatów...

... aż ciężko ich wyprzedzić!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac ześ se chłopak dostał motor od starego i nie bardzo sobei radzisz z nim ;P PO 1 jak wrzucasz 1 to ma byc takie jebcienie po 2 uzywasz sprzegła xaxaxaxaxax :wink: :lalag: :wink:

Po pierwsze, nie jesteś w dresiarni, więc wyrażaj się kulturalnie i jasno.

Po drugie, wracaj do szkoły i walcz z ortografią i interpunkcją.

Po trzecie, nie zabieraj głosu gdy nie masz nic sensownego do powiedzenia.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek 2345 ty je**na palo ,moto nie dostalem od starego tylko pracowalem na niego ciezko za granica ,po drugie zdziwilbys sie jak sobie radze mistrzu.po prostu nie przeceniam swoich mozliwosci -ty je*any cw*lu.przepraszam innych ze to czytaja ale nie moge jak jakis maly gnoj sie wymadrza po trzecie -tomek dzisiaj zrobilem ze 100km i powoli wdrazalem w zycie twoje wskazowki-roznica jest diametralna na plus

Edytowane przez szeryf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...