Skocz do zawartości

Odnowienie bębnów kół


1wolly
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie. Bębny były bardzo zniszczone, posiadały wżery. Po piaskowaniu powierzchnia stała sie matowa-jak to po piaskowaniu. W moim zamyśle po renowacji maja wyglądać tak jak felgi aluminiowe, stąd bierze się moje pytanie. Jak nazywa się lakier do felg (jeśli jest to specjalny lakier), ewentualnie jak się to robi, żeby wyglądało tak jak we wcześniej opisanych aluminiowych felgach samochodowych.

Z góry dziękuję za pomoc. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie proszkowe w kolorze alu. Przedtem sprawdzenie na tokarce czy sa naprawde okragle.

Potem nowe okladziny na szczekach i dotarcie ich do bebnow - opisywalem to kiedys. Przyklejamy papier scierny do wkladki stalowej w bebnie , wkladamy pokrywe ze zmontowanymi szczekami i docieramy tak zeby uzyskac 90% pelnego przylegania okladzin do scianek bebna.

Ustawienie szczek w bebnie to to nastepna sprawa do zrobienia przy montazu kola w przednim widelcu ( jezeli jest ich regulacja ).

Jezeli nie to wazne jest zeby najpierw zamocowac kolo w widelcu ( oska przelotowa lub mocowanie w koncowkach teleskopow ) a na koncu przykrecamy trzymacz bebna.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie proszkowe w kolorze alu. Przedtem sprawdzenie na tokarce czy sa naprawde okragle.

Potem nowe okladziny na szczekach i dotarcie ich do bebnow - opisywalem to kiedys. Przyklejamy papier scierny do wkladki stalowej w bebnie , wkladamy pokrywe ze zmontowanymi szczekami i docieramy tak zeby uzyskac 90% pelnego przylegania okladzin do scianek bebna.

Ustawienie szczek w bebnie to to nastepna sprawa do zrobienia przy montazu kola w przednim widelcu ( jezeli jest ich regulacja ).

Jezeli nie to wazne jest zeby najpierw zamocowac kolo w widelcu ( oska przelotowa lub mocowanie w koncowkach teleskopow ) a na koncu przykrecamy trzymacz bebna.

 

Adam M.

Dzięki za odpowiedź na moje pytanie. Jak mam przygotować bębny pod to malowanie. Wystarczy wyczyścić szczotką drucianą, czy najlepiej nic nie robić i oddać do lakierni proszkowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam przygotować bębny pod to malowanie. Wystarczy wyczyścić szczotką drucianą, czy najlepiej nic nie robić i oddać do lakierni proszkowej?

Skoro bębny sa wypiaskowane to nie trzeba traktować je szczotka drucianą. Ale radziłbym wygładzić w miejscach gdzie sa głąbokie wżery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...