Skocz do zawartości

Świeczki, regulacja i synchro gażników, co z tym?


kubryn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam następujace pytanie zawsze wymienialem regularnie(olej to wiadomo bo to rzecz święta :banghead: ) swieczki,i robilem przed sezonem synchro i regulację gaźników i tu mam pytanie jeżeli moto pali, i chodzi jak zegarek ale świece mają już nakręcone większą ilość niż przewiduje seriwsówka to czy:

1.Konieczną sprawą jest wymiana świec na nowe jeżeli nie to czy wiąże się to np z negatywnym wpływem na silnik pomimo iż moto chodzi ok?

2.Czy potrzebna jest koniecznie synchronizacja i regulacja gaźników skoro wszystko gra i moto trzyma równo obroty ale liczba nakręconych klocków wyraźnie przewiduje konieczność zrobienia regulacji i tak samo czy pominięcie tej sprawy może mieć negatywny wpływ na silnik? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No torche sobei sam odpowiedziałeś. Wg. mnie ( a jak wszyscy mogę się mylić niestety...) rzeczą świętą jest wyniemiać rzeczy eksploatacyjne - olej, flitry, w sumie świece też.

Ale jeżeli wszystko działa, nic nie stuka, moto bierze ile powinno, zapala, itd, to kak goworiat awstrijcy - better is the enemy of teh good.

I ja bym sie tego trzymał (jakkolwiek zawsze pokusa żeby pogrzebać jest.....)

 

No chyba że masz motor bo lubisz przy nim robić. Ja na moim wolę najpier jeździć, a dopiero jak już nie mogę jeździć, to robić.

 

Pozdro.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to może mieć negatywny wpływ raczej nie na silnik, a na twoje samopoczucie. Ma przykład jak Ci się coś zacznie dziać na pół godziny przed wyjazdem w trasę...

 

Pkt .1. Świece wymień, nie są aż tak drogie a nie zdziwisz się któregoś poranka na łonie natury, 30 km od najbliższej wioski, że Ci moto nie chce zagadać...

Pkt.2 Tu szkoły są różne.... Jeśli nic się nie dzieje to po co psuć... Ale jak się synchro zaczyna "sypać", to przecież słychać. Wpływ jest taki że nierówno chodzi na wolnych obrotach i dostaje lekkiej czkawki przy przyśpieszaniu "z dołu". Większość ludzi profilaktycznie przed sezonem sprawdza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...