Skocz do zawartości

Wild / Road Star Company


Lester
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...Prałacie szanowny... a jak Twoje wydechy??? to chyba jakies Vansy... fajnie to gada?? warto nabyć?

 

... ja latam na kastrujących firmowych...

A to proponuję sie spotkać i posłuchasz "lajf" jak to gada :bigrazz: a potem zdecydujesz ;) lub :lalag: Nawet będziesz mógł się powozić :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prałat ja też mam vansy :)

Ostatnio podjechał do mnie kolega na seryjnych... Zastanawiałem się czy nie jest na baterie.. :icon_mrgreen:

devilcape ja bym się nie zastanawiał.. to jednak musi brzmieć.. :P

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można, to chciałbym na chwilę powrócić do tematu: pomiar poziomu oleju

 

1. 15min jazdy - tego nie kwestionuję :(

2. 30 sek biegu jałowego w pionie - tego też nie ;)

3. I teraz główne pytanie: Po ilu minutach od zgaszenie motocykla mam prawidłowe wskazania? Film sugeruje pomiar od razu, a w książkach serwisowych yamahy wspominają o "few minutes" na ustabilizowanie się poziomu oleju. Kto zna Prawdę? :icon_evil:

 

Wczoraj robiłem różne testy i ich efekt jest taki, że:

- poziom zmierzony bezpośrednio po zgaszeniu silnika jest najwyższy

- po 5 min spada o 2cm na bagnecie

- po 10 min poziom jest porównywalny z poziomem po 5 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ssanie.

 

Od jakiegoś czasu zauważam dziwne zjawisko. Cięgło ssania samo wraca do pozycji wyjściowej. Podczas jazdy na zimnym silniku, dosłownie co kilkadziesiąt sekund muszę je z powrotem wyciągać, żeby mi nie zgasł. Spotkaliście się już może z taką ciekawostką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem różne testy i ich efekt jest taki, że:

- poziom zmierzony bezpośrednio po zgaszeniu silnika jest najwyższy

- po 5 min spada o 2cm na bagnecie

- po 10 min poziom jest porównywalny z poziomem po 5 min.

 

 

Byłem dzisiaj w serwisie Yamahy Uhma Bike i panowie zaproponowali mi olej Castrol Act evo 4T (mineralny) 20W-40 (konsultowali to z centralą)

Kurcze, to dziwne bo ma wszystkie "wskaźniki poniżej jakiegokolwiek (dla mnie) poziomu.

Podobno znakomicie tłumi dźwięki wydobywające się z silnika i zalewają takimi Wildki

Może ktoś z was stołuje się w minerałach?

 

Poziom sprawdzam zaraz po wyłączeniu silnika

na zimnym jest około 2 cm niższy

Panowie z Uhmy powiedzieli mi też że nie należy zalewać powyżej połowy bagnetu

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Magistrala 1.6

 

Ssanie.

 

Od jakiegoś czasu zauważam dziwne zjawisko. Cięgło ssania samo wraca do pozycji wyjściowej. Podczas jazdy na zimnym silniku, dosłownie co kilkadziesiąt sekund muszę je z powrotem wyciągać, żeby mi nie zgasł. Spotkaliście się już może z taką ciekawostką ?

 

Pod gumką, zaraz przy cięgle jest śrubka można ją nawet palcami dokręcić i problem znika

Pozdro

Krzysiek

Magistrala 1.6

 

P.S.

Kto robił twojej Niuni koła? Chętnie bym przeszedł na alusy.

Edytowane przez Upload
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ssanie.

 

Od jakiegoś czasu zauważam dziwne zjawisko. Cięgło ssania samo wraca do pozycji wyjściowej. Podczas jazdy na zimnym silniku, dosłownie co kilkadziesiąt sekund muszę je z powrotem wyciągać, żeby mi nie zgasł. Spotkaliście się już może z taką ciekawostką ?

Podobno dokręcenie plastikowej nakrętki mocującej cięgło ssania pomoże. Przynajmniej Niemcy tak twierdzą na swoich forach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upload, ja Cię podziwiam za wytrwałość w badaniu olejów :icon_biggrin: Z tym pomiarem zaraz po wyłączeniu silnika, to się zaskoczyłem :flesje: .

PYTANIE - co zrobić? Czasem na gorącym silniku, by odpalić, muszę dodać gazu trochę. Innym razem wystarcza lekkie zakręcenie rozrusznika. Czyżby zalewało go i poziom pływaka jest za źle ustawiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem gotowce.

 

WOW

widziałem tą stronę wcześniej

Jeśli to nie tajemnic napisz ile cię kosztował komplet razem z przesyłką (chociaż na PW)

 

Prałacie

Czasem jest tak że silnik zdąży wystygnąć na tyle że potrzebuje ssania nawet jeśli blok jest jeszcze gorący.

jeśli nie chce zapalić bez gazu to uchylam trochę ssanie, jeśli zapala to 1/4 gazu na stracie i wszystko wraca do normy.

 

pozdro

Krzysiek

magistrala 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięgno ssanie ustawione - jakie to proste, dzięki :flesje: miałem to samo, co Kusz. U mnie już nawet na wolnych obrotach schodziło. Odnośnie V&H - piękny dźwięk, szczególnie, gdy jest się obserwatorem - powala na kolana taki przejazd Wild Stara. Kierowca ma już gorzej nieco - huk mimo rasowego klangu męczy na dłuższą metę. Jednak nie zamieniłbym już na oryginały, nawet wybebeszone. Brakuje im basu niestety. Dosiadłem XV na V&H 2w1 (taka szeroka tuba) - dźwięk przytłumiony, basowy... jakby spaliny z trudem się wydostawały na zewnątrz. Na wolnych jednak singlowaty. O wrażeniach wizualnych nie wspominam, bo mi się nie podoba takie rozwiązanie w klasyku, prędzej w dragu jakimś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięgno ssanie ustawione - jakie to proste, dzięki :) miałem to samo, co Kusz. U mnie już nawet na wolnych obrotach schodziło. Odnośnie V&H - piękny dźwięk, szczególnie, gdy jest się obserwatorem - powala na kolana taki przejazd Wild Stara. Kierowca ma już gorzej nieco - huk mimo rasowego klangu męczy na dłuższą metę. Jednak nie zamieniłbym już na oryginały, nawet wybebeszone. Brakuje im basu niestety. Dosiadłem XV na V&H 2w1 (taka szeroka tuba) - dźwięk przytłumiony, basowy... jakby spaliny z trudem się wydostawały na zewnątrz. Na wolnych jednak singlowaty. O wrażeniach wizualnych nie wspominam, bo mi się nie podoba takie rozwiązanie w klasyku, prędzej w dragu jakimś.

Też mam vansy i się nie chwalę :)

P.S. Przez te doznania dzwiękowe bywa czasami, że nawet mnie jakiś motocyklista zaskoczy znienacka na światłach podjeżdżając "cichutko" od tyłu :icon_eek: Niby napisane na owiewce CBR 1000 albo GSX 750, ale to musi być na baterie :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie... Panowie...

nawiązując do tematu wadliwych skrzyń biegów jestem zmuszony udać się do serwisu w celu jej bezpłatnej wymiany w ramach akcji yamahy... niemiła to sprawa tym bardziej że trzeba rozbebeszyć połowę silnika... nie chcę aby robił to jakiśtam autoryzowany serwis... zatem moje pytanie i prośba o pomoc...

Czy możecie polecić serwis autoryzowany godny polecenia w okolicach Wrocławia?

 

Dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie... Panowie...

nawiązując do tematu wadliwych skrzyń biegów jestem zmuszony udać się do serwisu w celu jej bezpłatnej wymiany w ramach akcji yamahy... niemiła to sprawa tym bardziej że trzeba rozbebeszyć połowę silnika... nie chcę aby robił to jakiśtam autoryzowany serwis... zatem moje pytanie i prośba o pomoc...

Czy możecie polecić serwis autoryzowany godny polecenia w okolicach Wrocławia?

 

Dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam

Warszatu Ci nie polecę, ale...

jesteś pewien, że chcesz tę akcję wymiany przeprowadzać? Pytam, bo mam taki właśnie dylemat: wymieniać, czy nie? A jeżeli tak to gdzie?

Mój Guru od wszelkiej maści Starów jest dosyć lapidarny i na moje pytanie:

"Wymieniać skrzynię w ramach akcji Yamahy?"

odpowiedział pytaniem:

- A co? Psuje się?

- Nie.

- To po ch... ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

święta racja... jak działa, po co ruszać... ale z drugiej strony to usterka która może wystąpić (nie musi) ale jak wystąpi to "umarł w butach" blokada skrzyni biegów, blokada tylnego koła... reszta zależy od prędkości...

 

...też mam dylemat ... robić nie robić... a może niech wypowiedzą się Ci co robili... gdzie robili... jakieś zastrzeżenia??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...