Skocz do zawartości

rejestracja quada


dangel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

quad to jebista sprawa.ale po co w nim kierunki lustera itd to nie mam pojecia.kumpel ostatnio montował cały zestaw homologacyjny niby kilka kabli a zabawy na dwa dni.konieczna jest wymiana sterowan na kierownicy.zrob na sztuke jakies kierunki na tasme lusterko od roweru aby tylko przeglad przeszło i won z tym wszytskim.to jest oczywiscie moje zdanie.nie p[olecam tego robic bo to jest pieprzenie profesji i szpecenia quada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosz nie każdy quad ma homologacje, lecz najlepiej kupic takiego ktory juz ma kierunki itp i niepieprzyć sie z zakładaniem samemu. Sasiad rejestrował quada tak jak mowisz na ciagnik rolniczy i w razie kontroli bo quadem jeździ jego syn bez uprawnień na traktor niema problemu policja rozumie absurd prawa polskiego i niema nieprzyjemności. pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najczesciej sie rejestruje jako pojazd samochodowy inny.czyli kat b i wymagany jest kask.

obiło mi sie o uszy ze quad nawet jezeli nie ma homologacji tzn zadnych kwitów ktore dopuszczaja do ruchu mozna ubezpieczyc czyli zwykłe oc podobnie jak np wozki widłowe koparki jakies tam maszyny rolnicze.przy kontroli policji mozna jedynie zarwac mandat za brak dowodu rejetracyjnego koszt max 200zł jezeli trafisz na służbiste.najwazniejsze w tym wszytskim jest ubezpieczenie oc.bez tego to juz sa koszta tzw fundusz gwarancyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na quada chyba potrzebne jest prawo jazdy kat. B bo ma 2 osie (pozatym jak się ma prawo jazdy kat. B to mozna jeździć ciągnikiem ale bez przyczepy).

Teoretycznie aby quad mógł jeździć po ulicach musi mieć lusterka, kierunkowskazy...

 

Fakt polskie prawo ruchu jest strasznie dziurawe.

Przykład jak pojechalem swoim motorem na przegląd, rocznik 1968. Pracownik kazał zapalić światła mijania - zapalilem, następnie mówi - kierunkowskazy. To ja na to ze ten motocykl oryginalnie nie posiadal kierunków, więc ze 20 minut zajeło mu znalezienie odpowiedniego przepisu w księdze:

- Motocykl którego pierwsza rejestracja w kraju byla po 1996r musi mieć kierunkowskazy (mój pierwszy raz został zarejestrowany w polsce w 2005r. ale przedtem śmigał na litwie zarejestrowany kupe lat), no i kierownik znalazł kolejny przepis:

- Motocykl wyprodukowany po 1984r. musi mieć kierunkowskazy

 

Przepisy więc troche bez sensu, w koncu skonczylo sie na tym, ze machnął ręką i zaliczył, nie sprawdzając nieczego więcej :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co d otego ze rejestrowany jest na ,,samochód inny,, to niewiem, wiem tylko że ten sasiad miał kupe kłopotów zwiazanych z zarejestrowaniem bo panie niewiedziały jak umiejscowić quada aż staneło na ciagniku. a jeżeli na prawko kat B mozna jeździc ciagnikiem bez przyczepy to lux niema żadnych problemow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys jak bylem w Motorlandzie i rozmawialem ze Zbyszkiem to powiedzial ze mozna rejestrowac na kategorie B1, lub na samochod lub na motocykl lub na ciagnik. Moim zdaniem najfajniej jest na B1 poniewaz majac prawo jazdy B nie musisz juz nic zdawac jezeli nie masz (w tych czasach prawie wszyscy maja) to B1 mozna chyba od 16 roku zycia zdawac wiec tez nie problem. Kymco wypuszcza modele z homologacja i bez, ale mysle ze kymo cie nie interesuje. Najlepiej jakos tak zamontowa kierunki zeby sie tylko trzymalo i isc do znajomego warsztatu gdzie cie podbija papier. Przednie i tylne swiatla najlepiej zostawic bo sa seryjne i sie przydaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwalcie mi sie od kymco ;p żarcik ;d wesz sam sie nad tym zastanawiałem kymco dobra firma w końcu silniki dla chondy robi/ła nie wiem jak teraz no z tym B1 to prawda gadałem z ludzmi na atv polska i mozna na b1 rejestrować pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale po co w nim kierunki lustera itd to nie mam pojecia...

 

Jak nie masz pojecia to po co w ogole zabierasz glos ? ? ? Wiesz co to jest homologacja i dlaczego musi byc ? ? ? :icon_razz:

 

zrob na sztuke jakies kierunki na tasme lusterko od roweru aby tylko przeglad przeszło i won z tym wszytskim.

 

Najlepiej napluj i przyklej na sline, na g**no tez moze sie da :flesje: Ciekawe tylko kto Ci cos takiego odbierze i podstepluje ?

 

to jest oczywiscie moje zdanie.nie p[olecam tego robic bo to jest pieprzenie profesji i szpecenia quada.

 

:flesje: :clap: :banghead:

, ze ile Ty masz niby lat ? ? ?

 

 

 

 

najczesciej sie rejestruje jako pojazd samochodowy inny.czyli kat b i wymagany jest kask.

 

jezeli rejestrujesz na samochod to od kiedy na samochod potrzebny kask ? ? ? :banghead:

 

obiło mi sie o uszy ze quad nawet jezeli nie ma homologacji tzn zadnych kwitów ktore dopuszczaja do ruchu mozna ubezpieczyc czyli zwykłe oc podobnie jak np wozki widłowe koparki jakies tam maszyny rolnicze.

 

Sorry ale tak mi zamieszales, ze teraz to juz nic nie wiem ! ! ! :buttrock: :buttrock: :biggrin:

 

przy kontroli policji mozna jedynie zarwac mandat za brak dowodu rejetracyjnego koszt max 200zł

 

Oj to taka jazda quadem to tania sprawa.Dajmy na to kazdy wyjazd 200 pln mandatu. No nic tylko jezdzic ! Jak sie rozniesie, ze czyms takim jezdzisz to beda regularnie na leszcza polowac.

 

jezeli trafisz na służbiste.najwazniejsze w tym wszytskim jest ubezpieczenie oc.bez tego to juz sa koszta tzw fundusz gwarancyjny.

 

Nie wiem dokladnie jak jest w PL u nas zabrali by Ci PJ za to, ze z harakteru nie nadajesz sie ( nagminnie lamiesz przepisy / prawo ) do ruchu publicznego.

 

z powazaniem experta

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...