Skocz do zawartości

Problem ze zmiana biegow, dziwne odgłosy od sprzegla.


ruthi7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio pojawil sie problem w moim moto. Rano ciezko jest zapiac jedynke i czasami 2, slychac ewidentne trzask, wchodza z oporem ja by ciekzo zatrybial. Czytalem juz o sklejonych tarczach, rozgrzewam moto az do momentu gdy moze smialo bez ssania chodzic, nawet zaczolem rozklejac tarcze przed zapalaniem. Jednak to troszke sie nasililo. Jak wlaczam 1 to az mi ciarki przechodza.

 

2 sprawa. Z silnika wlasnie w okolicach sprzegla slychac jakies grzechotanie, gdy wcisne sprzeglo ten dzwiek ustaje, nie jest to jakies spore ale jednak dziwne.

 

Czy to jest obiaw zuzytych tarcz? Czy moze czegos innego? Jakie macie rady. Moze jestem troche przewrazliwony bo wiem ze zapiecie biegu waze sie z oddaniem dzwieku, ale u mnie wydaje sie to za glosne.

Prosze o jakies porady, co to moze byc jak temu zaradzic.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż dobrze regulacje sprzęgła.

Możliwe, że Ci ciagnie sprzegło.

Zgrzytnięcie przy włączaniu pierwszego biegu to częste zjawisko.

Lepienie sie tarcz sprzęgłowych często spowodowane jest źle dobranym olejem.

Jeździsz od poczatku na takim samym oleju czy zmieniałes na inny?

Hałas ze sprzęgła może być spowodowany wyrobionym łozyskiem na koszu sprzegła, moga hałasować spręzynki dociskowe itp.

Tarcze i slizgi tez możesz miec juz wyjechane.

Najlepiej jak wyjmiesz sprzegło i dobrze go pooglądasz.

Zimno jeszcze jest więc można spokojnie bez nerwów rozebrać sprzęgiełko.

Będziesz miał 100% pewność .

Lepiej to zrobic bo może coś sie w czasie jazdy rozwalic i będzie klops..!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie dziwne dzwieki po wciśnięciu sprzęgła , regulacja nic nie pomagała , ciężko wbijały sie biegi , na wysokich obrotach wchodziły , wymieniłem wtedy olej , dzwieki ustały , biegi wchodziły nieco lepiej , na tyle ze pół sezonu prześmigałem , zimą wymieniono tarcze i znowu nowy olej , juz nie mam tego problemu. Tak to wyglądało u mnie ... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...