Skocz do zawartości

Opony Supermoto


Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupić opony supermoto do KTM 250 ( teraz są 90 / 90 i 120 / 90 )

 

Problem jest taki że nie wiem jaką firme doradźcie mi jakąś firme a dobrych pieniądzach ....

 

 

 

 

a właśnie ..... opony można założyć chyba normalnie na te obręcze prawda ?? nie będzie to przeszkadzało ...

 

 

.... doradzcie mi bo przyznaje że dopiero zaczynam

Edytowane przez Camaross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup najtansze np bridgestone i tak ida w oczach.szkoda kasy na typowe sm.u mnie co jazda to tył do wymiany ale przezycia niezapomniane.

 

 

Widziałem na allegro chyba za 80-90 zł .... tył ........

a tak z ciekawości na ile około km ci starcza taka oponka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat nie ma okreslonego przebiegu ile oponka wytrzyma.wszystko zalezy od stylu jazdy.przy normalnej jezdzie wystarczy nawet na kilka tys km.czasami bywa ze konczy sie w garazu czy na parkingu.ja kupiłem supermoto po to zeby sie troche pobawic czyli stunt itd i jazda bokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat nie ma okreslonego przebiegu ile oponka wytrzyma.wszystko zalezy od stylu jazdy.przy normalnej jezdzie wystarczy nawet na kilka tys km.czasami bywa ze konczy sie w garazu czy na parkingu.ja kupiłem supermoto po to zeby sie troche pobawic czyli stunt itd i jazda bokiem.

 

I do czego można to bardziej porównać .... do jazdy na ścigaczu czy enduro ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem cała idea supermoto to koła 17 z jak najprzyczepniejszą gumą (widziałem już 16,5) zwłąszcza z przodu. Do tego porządna tarcza hamulcowa i minimum czterotłoczkowy zacisk. Wtedy masz jazde. A porównać się nie da do niczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pojawiły się nowe Opony Dunlop Mutant, podobno bieżnik po bokach jest z miękkiej gumy która zapewnie super dobrą przyczepność a środek z twardszej która sprawia że opona nadaje się też do przelotów po normalnych drogach i tak szybko się nie ściera ... Ja ze względów finansowych zastanawiam się na razie nad przednią ...

 

Opony Dunlop Mutant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze w SM sprawdzają się firmowe deszczówki.

pzdr

Firmowe deszczowki dobrze sprawdzaja sie na deszczu, natomiast na suchym bardzo szybko sie scieraja i mozna konczyc wyscig na lysych oponach (15 min jazdy).

Najlepiej zakladac opony zgodnie z przeznaczeniem-deszczowki na mokry asfalt, slicki na suchy tor, a na ulice jakies drogowe wersje sportowe D208 czy podobne innych firm w zupelnosci wystarcza. Podejrzewam nawet, ze dla przecietnego uzytkownika beda i tak za dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...