Skocz do zawartości

Moc motocykla ze Szwajcarii. Help!?!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do zakupu Hondy CBR F4i.

Moj (potencjalny) motocykl przyjechał do Polski ze Szwajcarii (oczywiście po szlifie).

Moje pytanie jest odnośnie mocy tego motocykla. W dowodzie ma wpisaną wartość czterdzieści kilka koni mechanicznych, i wiem że ta blokada jest mechaniczna i jest założona na mantetkę (można ją odkręcić na około 1/3 orginalnego obrotu) - wiem, że nie ma problemu ze zdemontowaniem tego ogranicznika.

Słyszałem jednak, że motocykle produkowane na rynek Szwajcarski miały jeszcze 'jakieś' elektroniczne blokady i ponoć te hondy były ograniczane do około 90 koni.

Moje pytania zatem brzmią:

1) jak sprawdzić jaką ten motocykl ma naprawdę moc (opócz oczywiście hamowni)

2) jeżeli opisany wyżej sposób jest jedyny to gdzie w wawie można sprawdzić moc motocykla (w miare rozsądnej cenie)

3) jeżeli rzeczywiście jest 'jakaś' blokada (inna od opisywanej w poscie) ograniczająca maksymalną moc motocykla to czy poprostu się ją w "cudowny" sposób zdejmuje czy może wymaga to dużego/pracochłonego/kasochłonnego wysiłku.

 

Pozdrawiam, i dziękuję pomoc.

 

P.S. Z góry przepraszam za laickie podejście do tematu, lecz dopiero zaczynam przygodę z motocyklami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to być wymierny wynik to raczej tylko hamownia, bo wtedy to ma sens. Inaczej to można by się bawić, gdybyś miał drugi taki motocykl, ale to już raczej wróżenie z fusów. Hamownię masz w PolandPosition, ale nie wiem ile to kosztuje.

 

Rozmawiałem kiedyś z gościem, który się przeprowadził do Polski z zagranicy i przywiózł swoją VFRkę która miała chipa blokującego ją do 180 km/h, co gościa mocno frustrowało, szczególnie gdy wybierał się z grupą na Brno, oczywiście reszta grupy nie miała takiego problemu i gość dojeżdżał jakiś czas później. W końcu kupił chipa ze Stanów i zakończyły się jego problemy, nie wiem ile go to kosztowało, ale mówił że dał za to trochę kasy.

_______________

Przechowalnia motocykli i skuterów - Warszawa i okolice www.motozima.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mozna to sprawdzic po numerze ramy.

Nie pyaj mnie prosze jak bo nie wiem.

Swita mi takie cos w głowie, bo o tym czytałem.

 

Motocykle ograniczone do 180 sa tylko w japoni.Do tej włąsnie predkoci majq wyskalowany budzik a ograniczenie realizowane było w przypadku VFRy modułem zapłonowy.

 

pzdr :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mozna to sprawdzic po numerze ramy.

Nie pyaj mnie prosze jak bo nie wiem.

Swita mi takie cos w głowie, bo o tym czytałem.

 

Motocykle ograniczone do 180 sa tylko w japoni.Do tej włąsnie predkoci majq wyskalowany budzik a ograniczenie realizowane było w przypadku VFRy modułem zapłonowy.

 

pzdr :P

 

Siemka

 

po nr. ramy nie sprawdzisz. dowidaywalem sie juz w Hondzie i Yamaha. jezeli cos bylo robione to w przypadku moto z niemiec byloby wpisane w Briefie ( stare ) lub ( nowe Zilassungsbescheinigung Teil II.

 

nie wiem jakie dokumenty posiada moto ze Szwajcari.

 

pozdrawiam

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam tylko tyle ze moto ze Szwajcarii moga byc dlawione dosc nietypowo (z powodu przepisow o ochronie srodowiska). Moja dywersja na przyklad dlawiona byla inaczej niz modele z Niemiec.

 

Mógłbyś napisać jak była dławiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać jak była dławiona?

 

Dla scislosci - nietypowo w sensie ilosci KM, natomiast "sposoby" dlawienia byly dosc standardowe - dysze i jakies zwezki w wydechu jesli sie nie myle (ja przerabialem tylko temat dysz), krucce na przyklad okazaly sie standardowe. Ale wiesz te motocykle dzieli przepasc technologiczna wiec niewiele Ci to pewnie pomoze.

Edytowane przez rzoov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...