Skocz do zawartości

problemik-tylny hamulec thundercat 97...


eric535
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam nadzieję mały problemik.dziś wzięłem się za wymiany w nowozakupionym motocyklu yamaha yhundercat yzf600r.wymieniłem olej i filtr,wyczyściłem gąbkowy filtr pow. i wymieniłem płyn hamulcowy.przód jest okej,niestety tył-nie.już przy zakupie czułem,żę coś tam blokuje.odkręciłem więc zacisk wymyłem wszystko,oczyściłem z nalotów,zeszlifowałem klocki.i nic hamulec nadal blokuje tylne koło.do tego stopnia ,żę czuć to podczas jazdy.na szczeście jechałem tylko parę metrów,ale tarcza i tak się nagrzewa.rozebrałem jeszcze raz i zauważyłem pracę tłoczków.są tam dwa tłoczki i dwa odpowietrzniki.hamulce w/g mnie są odpowietrzone.podczas wciskania tylnego hamulca wysuwają się oba tłoczki,natomiast po puszczeniu pedału tłoczek od strony koła cofa się,natomiast ten drugi nie.za każdym razem wysuwa się więcej.proszę o poradę co robić.czy rozbierać zacisk i kontrolować stan tłoczków?czy coś tam mogło skorodować?nadmieniam,żę nic tam "nmie leje".zastanawiam się nad rozebraniem zacisku,ale mam obawy,czy uda mi sie go złożyć be zakupu reperatueki.czy w ogóle można dostać ? co mogło się tam stać i najważniejsze jak doprowadzić zacisk do stanu używalności.czytałem na forum o przypadka szybkiego zużycia tylnej tarczy lub klocków właśnie w tym modelu.wielka prośba o pomoc!!!wiem,że można żyć bez tylnego hamulca...ale ja wplę mieć wszystko sprawne.pozdrawiam. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki.pomoc nawet zza oceanu.szukałem na forum,ale dla mnie to zbyt ogółne info.myślałem,że ktoś robił to w konkretnej maszynie jak moja lub podobnej.nie lubię niespodzianek.ale jutro trzeba będzie zacisk ściągnąć i rozebrać.ni ma rady innej.zobaczymy co tam padło.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...