Skocz do zawartości

Jeszcze raz o kaskach


Rekomendowane odpowiedzi

 

Ash - nie masz problemów z blendą przeciwsłoneczną? Jak oglądałem ten model jakiś czas temu w sklepie w wawie to blenda akurat się zacinała. W moim egzemplarzu takiego problemu nie ma ale to był między innymi powód dla którego trochę się obawiałem zakupu przez ebaya i braku gwarancji.

 

 

Żadnych problemów z blędą nie ma

 

A czy do tej J1 mozna dorzucic jakis rozsadny system komunikacyjny..??

intercom.. bluetooth..??

 

Tak można, firmowy albo inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASh... jakos tak kopie kolejny dzien po tym internecie i forumie i nie natrafilem na informacje o tych systemach komunikacji do J1.. mozesz podac jakas linke...?? Pls..

 

Bardzo mocno sie bije pomiedzy Nolan N43 Air a J1... moze spojrzysz swoim fachowym okiem na tego nolana i sprobujesz ocenic co on moze byc wart w porownaniu do J1..??

 

http://www.nolan.it/catalogo_09.jsp?iditem=207&lng=en

 

Pozdro

Edytowane przez DeWalMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASh... jakos tak kopie kolejny dzien po tym internecie i forumie i nie natrafilem na informacje o tych systemach komunikacji do J1.. mozesz podac jakas linke...?? Pls..

 

Bardzo mocno sie bije pomiedzy Nolan N43 Air a J1... moze spojrzysz swoim fachowym okiem na tego nolana i sprobujesz ocenic co on moze byc wart w porownaniu do J1..??

 

http://www.nolan.it/catalogo_09.jsp?iditem=207&lng=en

 

Pozdro

 

Co do systemu komunikacji to nie wiem nic bliższego. Pamiętam tylko że razem z kaskiem była ulotka reklamowa jakiegoś systemu komunikacji. Wyglądało to mniej więcej tak:

 

http://images.google.com/imgres?imgurl=htt...s%3Dpl%26sa%3DN

 

i tak

 

http://images.google.com/imgres?imgurl=htt...s%3Dpl%26sa%3DN

 

Co do Nolan N43 Air to nie bede sie wypowiadał ponieważ nigdy nie używałem. Moge jedynie stwierdzić że nie ma on ochrony szczęki tak jak J1 który ma nie tylko daleko idące do przodu "policzki-podbródki" ale i pałąk który chroni brodę i na tyle wystaje że razem z resztą kasku przy "glebie prostej" na powierzchnię płaską (np. asfalt) chroni też istotnie nos.

Czy to jest ważna zaleta to zależy jak cenisz swoją szczękę i nos.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki za zdjecia.. jakos doszukam reszty.

Ale co do N43 Air to z tego co ja widze na zdjeciach i co doczytuje w opisie, to ma on analogiczna ochrone szczeki jak J1, tyle ze ona chowa sie cala dokladnie pod szybe... ale moze ja cos za duzo widze na zdjeciach... :icon_rolleyes:

Pozostaje dalej czekac na pierwszych uzytkownikow tego kaska.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co do N43 Air to z tego co ja widze na zdjeciach i co doczytuje w opisie, to ma on analogiczna ochrone szczeki jak J1 (...)

 

tyle, że nie widzę nigdzie informacji z czego owa osłona jest zrobiona. w przypadku schubertha jest to metalowy pałąk, tutaj widać tylko plastik; jeśli nie ma tam nic więcej, to osłona tylko pozornie jest analogiczna

zwracam uwagę na to zrażony niegdyś wypuszczonym (i nadal oferowanym) tr1 airoha: rzekoma szczęka okazała się kawałkiem plastiku nic nie wartym w razie stuknięcia choćby pięścią...

uwaga druga: tak rozbudowana wentylacja w nolanie z pewnością nie będzie należała do cichych ;)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kolejny mit obalony... nie metlowy tylko solidny plastik...

Hmm.. ogladajac zdjecie chin guarda od nolana i probujac porownac masywnosc obu wychodzi na to ze nolana chin guard wcale nie powinien ustepowac J1...

.. a juz decyzja o kupnie kasku wydawala sie taka prosta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości pałąk w moim J1 też jest z plastikowy, tyle że oceniając na dotyk, wzrok, zapach i na reakcję na nacisk w ręcami jest to solidny plastik

 

hmm... dałbym głowę, że - bodajże na targach - widziałem przekrój przez tą osłonę i pod pokryciem z tworzywa była solidna rura. no, zostaje pisać do przedstawiciela, żeby wyjaśnił, bo w materiałach reklamowych informacji brak ;)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASh... jakos tak kopie kolejny dzien po tym internecie i forumie i nie natrafilem na informacje o tych systemach komunikacji do J1.. mozesz podac jakas linke...?? Pls..

 

 

 

Pozdro

 

szukaj na stronie LOUISE.DE oni są jednym z największych dilerów schubertta w Europie.

 

A czy ktoś rozważał zakup kaksu AIROHa SV 55 lub Mathisse ?? Obydwa z podnoszoną szczęką i blendą przeciwsłoneczną

SV 55 ( model 2008) ma miejsce na firmowy moduł bluetooth.

 

Obydwa z firmowym antifogiem kosztują ok 650-700 zł ( w zależności od dilera)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano ja rozwazalem.. wyjsciowo bralem pod uwage TR1, bo mi sie u kolegi spodobal... pozniej byl J55 .. lub S55... ale jak sie przekopalem przez foruma, to utwierdzilem sie w tym ze bezpieczenstwo oczywiscie po pierwsze, ale jednakze jazda na chopperze jednak uwazam ze choc odrobine zobowiazuje do zachwania stylu.. wiec wedlug mnie godzacym bezpieczenstwo i styl jest kask w stylu J1 lub N43 Air.. I to na co jeszcze ASh zwrocil uwage - szczekowiec zaslania instrumenty.. te motycklowe oczywiscie.. :-)

..dla niektorych to moze byc nie do zaakceptowania..

 

No i jakos tak po doglebnej lekturze forum, postawilem firme Nolan powyzej Airoh.. ale to tylko moje subiektywne i na dodatek tylko wyczytane zdanie..

 

 

Edytowane przez DeWalMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...