Skocz do zawartości

Od ilu lat Prawko na samochód


Rekomendowane odpowiedzi

Są to wszystkie samochody do wagi całkowitej chyba 450 kg ale nie jestem pewien :wink:

Mozna jezdzic wszystkim odchudzonymi maluchami i innymi.Wiem ze jakiegos uzytkownika z 4um kolega ma matiza cabrio i jest on zarejestrowany na B1.Nie ma w ogóle dachu ani tylniej kanapy,dobrze poszukasz to moze znajdziesz fotki.Ale własnie nie wiem czy mozna to zrobic samemu,dac na przegląd i jak przejdzie to jeżdzic?

Ale mysle ze nie ma sie w co bawic i wkładac kase na odchudzanie aut jak za 2 lata mozna wszystkim jeżdzić,no chyba ze sie naprawde nie ma co z kasa robić :bigrazz: W końcu czego sie nie robi aby sie popisać i pojeżdzić po miescie autem w wieku 16 lat :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B1 można jeździć sprzętami do 599ccm pojemności silnika. Na razie seryjne są tylko zakurwiście drogie Ligiery (coś ok 30000tyś zł!!!), ale juz niedługo wychodzi Fiat 500 i nim będzie można jeździć na B1 i może nie będzie taki drogi. O i jeszcze jakaś firma w Polsce przerabia Kaszlaki i nazywają się "Maluch Colo" takie żółte kabrioleciki i tymi też można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała literówka sie przydażyła. Co do Ligera to faktyczni kosztuje 30 tyś. zł bo kiedyś się tym intereswałem, ale cena skutecznie mnie odstraszyła. Gdyby to było tańsze i ładniejsze powiedzmy podobne do Smarta to pewnie cieszyłoby się większą popularnościa. Kiedyś na jakimś forum jeden koleś miał ten sprzęt i strasznie narzekał, że ciągle się coś sypie i w ogle syf.

 

Co do malucha Colo :

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C89385

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2172871

 

Prawko B możesz rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem 18

Edytowane przez Kuba 89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem kiedys o prawku B1 i chciałem kupić malucha, zmniejszyć jego masę oraz po uzyskaniu opinii rzeczoznawcy zarejestrować na B1. Jednak zrezygnowałem... :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B1 można jeździć sprzętami do 599ccm pojemności silnika.

Nie wiem, skąd takie brednie bierzecie, ale tylko wiek się zgadza (tj. od 16 roku życia można zdawać na A1, B1 lub T). Ale zacytuję za Kodeksem Drogowym (stan na 1.01.2007):

art. 88 [Prawo jazdy]

1. Dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym jest prawo jazdy określonej kategorii.

2. Prawo jazdy uprawnia do kierowania:

(...)

4) kategorii B1 - trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym o masie własnej nieprzekraczającej 550 kg, z wyjątkiem motocykla;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja dobrze to rozumiem to nie wiem dobrze odchudzić malacza lub zrobić coś na pozór gokarta włożyć tam silniczek od jakiejs 600ty albo nawet 1000czki moto i zarejestrować to da rade tak w sumie ?

 

PS Ciekaw jestem na b1 czym sie zdaje egzamin ? Chyba nie w każdej szkółce da rade to zdawać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcer pisze prawdę ale i ja powtórzę. B1 - trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym o masie własnej nieprzekraczającej 550 kg, z wyjątkiem motocykla; - niczym innym więc nie sugeruj się innymi wpisami a jeśli my się mylimy to proszę niech ktoś pokaże gdzie jest inaczej to ujęte. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...