Skocz do zawartości

Początkujący


Filavandrel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bierz Shadow jest ładniejszy, kumpel ma takiego jeździłem nim i jest spoko poradzisz sobie a rady typu na pierwsze moto to musi być coś o małej pojemności jest moim zdaniem przesadzone ja miałem simsona 10lat temu teraz jako pierwsze poważne moto kupiłem intrudera 1400 ciesze sie że nie posłuchałem ludzi doradzających mi na początek coś mniejszego, liczy sie to co masz w głowie i jak będziesz szalał to i na małym sorzęcie sie połamiesz, dlatego ja bym na twoim miejscu za tą kase kupił virago 1100 przynajmniej za rok nie będziesz musiał zmieniać bo sie okaze za słabe a jeśli to musi być mniejsza pojemność to bierz honde to super motorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Virago535 w sensie, ze nie jezdzilem nim... ale mam Honde Shadow VT600.

Motorek sympatyczny i na poczatek przygody z motocyklizmem bardzo fajny... ale...

ma 2 bardzo IMO duze wady i pare pomniejszych:

- bardzo maly bak paliwa (max. 11 L w tym 1,1 rezerwy :) ),

- dlugie wyzsze przelozenia (biegi) i motocykl kiepsko ciagnie powyzej 100 km/h.

 

oraz... naped lancucha a lepszy bylby wal kardana (mniej packania sie),

motor trudniej sie sklada w zakrety (trzeba troszke go namawiac do tego) itp...

Edytowane przez Belgu
Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś już jakiś kontakt z motocyklami to zrób tak jak Ci chłopaki radzą, ale jak jesteś zupełnie zielony to moim zdaniem lepiej kum dwuletniego chińczyka 150cc za 3tyś.zł.. Pojeździsz przez sezon albo nawet pół i wtedy sprzedasz za tyle samo a nauczysz się podstaw i jak zaliczysz parkingówkę to nie będzie Ci go szkoda i nie poniesiesz dużej straty.

Jak już się poczujesz pewniej to śmiało możesz sobie ujeżdzać coś większego.

tak jak niektórzy twierdzą, że jak masz rozsądek to odrazu możesz ujeżdżać 100KM i jest super ale rozsądek to nie wszystko, trzeba jeszcze nabyć umiejętności.

Szpan zostaw na później a najpierw poćwicz jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mój kolega stawiał pierwsze kroki na Virago 125 i wcale nie uważał tego za zły pomysł a chłopisko miał ponad 190 cm. Potem jak trochę liznął jazdy kupił Maraudera i co.... sprzedał bo był dla niego za duży i nieporęczny. Moim skromnym zdaniem 535 będzie OK, zwłaszcza, że wcześniej nie jeździłeś. Ja kupiłem Virago 750 po kilkunastoletniej przerwie w jeździe i trochę czasu minęło zanim przyzwyczaiłem się masy motocykla (235 kg) a trochę jeździłem wcześniej.

 

Życzę udanego wyboru,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.W zeszłym roku kupiłam virago535.Byłam początkująca.I owszem uważam ten motocykl za trafny wybór.Ja mam 170 cm wzrostu i jest dla mnie idealny.Waga 200kg ...no cuż..jako kobieta mam trochę kłopotów ale radzę sobie.Nawinęłam 16 tys kilometrów.Nie zawiodła ani raz!No i moje rady.Ten motocykl jest rzeczywiście bardziej dla kobiet lub niższych facetów.Cuż mogę dodać.Narazie nie zamierzam zmieniać moto.Ten sezon na 535 a póżniej? hmm..raczej coś większego..

Pozdrawiam Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Shadow ladniejsza to kwestia gustu, Virago ma jak dla mnie jedna zasdnicza przewage - kardan. mysle ze 180 cm to byc moze jest gorna granica dla tego moto ale pomiescisz sie (ujezdzalem kiedys z bratem 535, on ma 180 cm i byl zadowolony z pozycji za kierownica). ja stawiam na Virago. moto prowadzi sie z dziecinna latwoscia i daje duzo frajdy z jazdy w "wylajtowanej" ( :) ), jak na choppera przystalo, pozycji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 170 cm wzrostu i jest dla mnie idealny.Waga 200kg ...

 

:icon_twisted: motocykl hę ? :icon_twisted:

 

Pozdrawiam

Kjujik

Edytowane przez Kjujik
Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki sam dylemat jak Ty. Jeśli o motocykle chodzi, bo wzrostem jestem niższy o 10cm, więc w wkomponowanie się nie miałem problemu. Wybrałem jednak Shadowke VT600, bo faktycznie ładniejsza linia od Virago (chociaż o gustach się nie dyskutuje). Poza tym miałem okazję sprowadzić ze stanów, za dobrą kase, dobry rocznik, więc to mnie bardzo skusiło. Ale nawet pomimo to, polecałbym bardziej jakąś Shadow. Chociaż ten kardan... ah ciężko jest ocenić.. Dobrze Ci chłopaki radzą, pomyśl tez nad Intruderem, bo on tak jakby łączy Honde i Yamahe w jedno (linia i kardan). Życzę powodzenia! Udanego wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja tez kupilem 535 , i jestem bardzo zadowolony. jest to moj pierwszy motor, wczesniej tylko jezdzilem na szkoleniowym suzuki gn250. Mam 175cm i 65 wagi... 200kg w sam raz, na poczatku wydawal sie bardzo ciezki ale po kilku dniach jedna reka moglem operowac... teraz po kilku tysiacach to wogule luzik. naprawde fajny sprzet, dodam tylko ze mam wysuniete akcesoryjne podnozki, naprawde wygodnie nawet na dlugich trasach mozna spokojnie wyciagnac nogi - pozycja jest super typowo chopperowa , tylko przy wysokich predkosciach (powyzej 120km/h) na autostradzie trza troche sie nameczyc zeby utrzymac na nich nogi hehe . spalanie niskie od 4,3 do okolo 6 L. Jest to przejsciowy sprzet (juz po kilku miesiacach za slaby i za lekki dla mnie :banghead: ) i w niedlugim czasie planuje zakup HD Sporster 883 Custom, mysle ze juz na dluzszy czas go dosiade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja szczerze mówiąc nie miałem problemu..:icon_razz: Nie jeżdżąc od kilkunastu lat kupiłem Virago 750 i jestem szczęśliwy i zadowolony.. Mam 176 cm i nie za bardzo jestem potężny :icon_razz: ale nie mam żadnych problemów czy to z manewrowaniem czy też jazdą. Polecam raczej 750 niż 535 - szczerze mówiąc jak widzę siebie na 750 to wydaje mi się że jest akurat na styk, może nawet ciut mała :)

 

Pozdrówka

 

Macio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...